Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Dziekuje pieknie - zapamietam 👍

Tu jest pies pogrzebany... VW Golf Mk 1 wazyl 790 - 970 kg, VW Golf Mk 8 wazy 1.255 – 1.465 kg. 

Auta elektryczne i hybrydy plug-in oscyluja w okolicach 2.000 kg - a to zabija zasieg i osiagi.

Nie wiem czy cos sie zmienilo ale np. Cupra Born z mniejsza bateria zabiera 5 osob ale z wieksza - juz tylko 4 (limit masy).

image.png

Zastanawiam sie kiedy w samochodach bedzie powszechne stosowanie carbonu.
Choc pewnie nie bedzie, poki nie zostanie rozwiazany problem jego recyclingu 🤔

"Podobno" nie kupuje się aut na F, ja bym chętnie widział oba w garażu :D

IMG_3713.jpg

IMG_3714.jpg

IMG_3715.jpg

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

W dniu 20.05.2024 o 13:35, Paulus57 napisał(-a):

Dawno mnie tu nie było, ale jako znany miłośnik chińszczyzny chciałem Wam pokazać nowy samochód Xiaomi. Do setki 2,7 sekundy. Cena w Chinach trochę ponad 160k zł. Coś tak jak średnio wypasiona Skoda. :) 

SU4-1.jpg

Czy ktoś widział wyniki crash testów NCAP ?

Ja tam pozostanę przy hybrydach...

Godzinę temu, Remy napisał(-a):

Czy ktoś widział wyniki crash testów NCAP ?

Ja tam pozostanę przy hybrydach...

Xiaomi nie bylo testowane, ale taki BYD czy NIO wypadly lepiej niz nowe BMW 5, wiec nie bardzo rozumiem do czego sie odnosisz.

5 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Xiaomi nie bylo testowane, ale taki BYD czy NIO wypadly lepiej niz nowe BMW 5, wiec nie bardzo rozumiem do czego sie odnosisz.

Ale elektryczne?

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale elektryczne?

Chyba nie ma innych NIO i BYD niz elektryczne 🤔

1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

Chyba nie ma innych NIO i BYD niz elektryczne 🤔

Ale BMW 5 już są :D Chodzi mi o porównanie elektryka z elektrykiem. Bo rozumiem, że BYD i NIO były zestawione z ELEKTRYCZNYM BMW :)

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale BMW 5 już są :D Chodzi mi o porównanie elektryka z elektrykiem. Bo rozumiem, że BYD i NIO były zestawione z ELEKTRYCZNYM BMW :)

Tak, z BMW i5 eDrive40

Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

Tak, z BMW i5 eDrive40

No proszę! Niemcy się sami kopnęli w łydkę. 

Z chęcią bym sobie przetestował takiego XIAOMI :)

10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Z chęcią bym sobie przetestował takiego XIAOMI :)

Biorąc pod uwagę czas oczekiwania (mowa o roku) to można się zastanowić czy zdążysz przed czy po inwazji na Tajwan.

12 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Testy NCAP w obecnej formie to zart, ujmuja punkty za brak asystentow bezpieczenstwa...

I taka np. GWM Ora ma te systemy - wyja non stop, czlowiek nie wie o co chodzi, jedziesz rozkojarzony.

GWM Ora 03 Test 2024 | Konfigurator & Preise | carwow.de

Zle dzialajace systemy powinny byc penalizowane bo stwarzaja o wiele wieksze niebezpieczenstwo niz ich brak.

Żadna marka nie ma dobrego systemu wskazującego ograniczenia, a jest to teraz obowiązkowe i strasznie mnie wkurza w nowych samochodach. W moim z 2023 roku można jeszcze permanentnie wyłączyć ogranicznik prędkości, ostrzeżenie przed zmianą pasa czy ostrzeżenie przed zderzeniem, ale w autach homologowanych od zeszłego roku to niemożliwe. Jak jechałem ostatnio Lexusem RX to właściciel najpierw mi powyłączał je wszystkie przez kilkunastokrotne klikanie w ekran i mówił, że trzeba to robić po każdym odpaleniu, a jak się nie wyłączy to okropnie irytują. 

21 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Testy NCAP w obecnej formie to zart, ujmuja punkty za brak asystentow bezpieczenstwa...

I taka np. GWM Ora ma te systemy - wyja non stop, czlowiek nie wie o co chodzi, jedziesz rozkojarzony.

GWM Ora 03 Test 2024 | Konfigurator & Preise | carwow.de

Zle dzialajace systemy powinny byc penalizowane bo stwarzaja o wiele wieksze niebezpieczenstwo niz ich brak.

Ja nie patrze na ilosc gwiazdek w testach NCAP, a na skladowe wyniku. Najwazniejsza dla mnie jest punktacja za "adult occupant".
Generalnie tez nie przepadam za NCAP, cenie sobie o wiele bardziej IIHS, ale tam testow chinczykow nie uswiadczysz z wiadomych wzgledow.

Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

Ja nie patrze na ilosc gwiazdek w testach NCAP, a na skladowe wyniku. Najwazniejsza dla mnie jest punktacja za "adult occupant".
Generalnie tez nie przepadam za NCAP, cenie sobie o wiele bardziej IIHS, ale tam testow chinczykow nie uswiadczysz z wiadomych wzgledow.

W pelni sie zgadzamy 👍

Może w tym roku przestanie tak wyglądać <_<

20240518_154405.jpg

20240518_154520.jpg

20240518_155603.jpg

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

4 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

20240518_154405.jpg

20240518_154520.jpg

20240518_155603.jpg

Masz zamiar to odrestaurować? 

1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Masz zamiar to odrestaurować? 

Bardziej trafione byłoby odbudować od nowa 😛

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

10 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Bardziej trafione byłoby odbudować od nowa 😛

Bałem się już, że postanowiłeś się przebranżowić i zamiast ostatniego zegarmistrza RP będziesz jednym z tysięcy samochodziarzy. ;) 

2 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

20240518_154405.jpg

20240518_154520.jpg

20240518_155603.jpg

Z pewnością w tym roku zgnije jeszcze trochę bardziej.

1dFQTya.png

Ten samochód Cię zje...

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Albo tu.... 😉 - wszystko zależy od Ciebie. 

muzeum-topacz-dzik-752x440.jpg

7 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

20240518_154405.jpg

20240518_154520.jpg

20240518_155603.jpg

Odbudowa tego, żeby to miało ręce i nogi, myślę, że spokojnie przekroczy 50k, jeśli nie dobije nawet do 100k.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Może w tym roku przestanie tak wyglądać <_>20240518_154405.thumb.jpg.a49786041ab207129724a8f2a009047c.jpg
20240518_154520.thumb.jpg.6fc0245857fbc2fc0087862eced65735.jpg
20240518_155603.thumb.jpg.f59bcaf8acaebf203904d4684489a762.jpg

Całkiem serio pytanie - a po co?
bagaż emocjonalno- wspomnieniowy?
satysfakcja z odbudowy?
zakład?

Ze zdjęć wygląda jak trup, do tego trup czegoś, co niczym się nie wyróżniało.
Żeby nie było - rodzice mieli taki pojazd, żółtą 105L i całkiem dobrze pamiętam jak się tym jeździło. Ani to wyglądało, ani było trwałe, a tym bardziej nie jeździło. Ot, pojazd na miarę możliwości ówczesnej myśli technicznej bloku komunistycznego. I nie jest to komplement dla tego auta.

Myślę, że można znacznie lepiej zagospodarować czas i $$$ - np. kupić jeżdżącą, zacząć używać, założyć wątek tu na forum i dzielić się wrażeniami;-)