Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

A dzisiaj wybuchła kolejna afera, właśnie związana z tym silnikiem... 

I jak sprawuje się zawieszenie przy większych felgach? Ja jeździłem na próbach na 20-calowych i ... nie dało się jeździć :) Dlatego wziąłem pneumatykę, ale za to większość czasu jeżdżę w trybie dynamic.

Fajne są końcówki wydechy w tej nowej wersji. No i działanie kierunkowskazów.

Masz sportowy mechanizm różnicowy?

Fajne autko, będziesz zadowolony.

EDIT: teraz sobie przypomniałem, że jeździłem S-line, ono jest utwardzone.

Edited by Tommaso

Te 20 calowe koła były w jakimś pakiecie (s-style czy tak jakoś) Pakiet był ekstra tani i dzięki niemu mogłem kupić kolor który chciałem (Daytona Grau). Złożyłem poczatkowo zamowienie ale przestraszyłem sie tych 20 calowych kół. Dobrałem wszystko po kawałku z 18 calowymi kołami. Kosztowało dwa razy tyle a na dodatek nie mogłem wziąść Daytona Grau (który jest wyłącznie z s-line) i skończyło sie na Tornado Grau. Nie mam zastrzeżeń do zwieszenia ale ja tłukę sie po autostradach - auto ma 8 dni i przejechane 2500km.

Nie wiem jaki mam mechanizm różnicowy ...ale już jestem zadowolony :-)

nie spiesz się ....

Gratuluję, piękne auto.

Ja właśnie kończę zamówienie na:

post-57311-0-66000300-1446555550_thumb.jpg

Wszystko gotowe, dogadane z dealerem rabaty, wersja, dodatki, tylko jak baba zatrzymałem się na kolorze :)

Może pomożecie - ten z foty się nadaje?, bo wiem jedno czarnego już nie chcę :)

Żona mówi, że ten niebieski taki zabawkowy, ona woli bardziej eleganckie kolory.

Edited by Osiem

Gratuluję, piękne auto.

Ja właśnie kończę zamówienie na:

attachicon.gifford-mondeo-v-kombi_l.jpg

Wszystko gotowe, dogadane z dealerem rabaty, wersja, dodatki, tylko jak baba zatrzymałem się na kolorze :)

Może pomożecie - ten z foty się nadaje?, bo wiem jedno czarnego już nie chcę :)

Żona mówi, że ten niebieski taki zabawkowy, ona woli bardziej eleganckie kolory.

Pewnie trzeba obejrzeć na żywo

Mój klient przyjeżdża do mnie kombi w kolorze Magnetic, bardzo ładna szarość. 

Zastanowiłbym się jeszcze nad Lunar Sky.

Ja jeździłem White Platinum, bardzo ładny kolor, ale chyba nie pasuje do Mondeo.

A generalnie świetny wybór, szczególnie z 2.0 Ecoboost.

Pewnie trzeba obejrzeć na żywo

Mój klient przyjeżdża do mnie kombi w kolorze Magnetic, bardzo ładna szarość. 

Zastanowiłbym się jeszcze nad Lunar Sky.

Ja jeździłem White Platinum, bardzo ładny kolor, ale chyba nie pasuje do Mondeo.

A generalnie świetny wybór, szczególnie z 2.0 Ecoboost.

Magneticów jest najwięcej. Co widzę Mondeo nowe, to magnetic wlaśnie. Dealer potwierdził moje obserwacje. Kolor rzeczywiście świetny, ale boję się, że zaraz się opatrzy. Co do białego, to jeden z moich faworytów, choć Mondek wydaje się jakiś mniejszy w tym kolorze no i słabo odcinają się na nim ledy. Muszę zerknąć ten lunar w takim razie.

Z silnikiem nie poszalałem. Po moim ostatnim paliwożłopie, poszedłem w 1.5 ecoboost. Jestem miło zaskoczony, bo dynamike ma świetną.

Ja zrobiłem po USA ok. 5000 km 240-ro konnym 2.0 z automatem i średnie zużycie wyniosło równe 8,0 l/100 km, moim zdaniem rewelacja.

Inna sprawa, że z szybkościami w USA nie poszalejesz...

36675228681038983458.jpg

Wynik świetny faktycznie. Testówka, którą jeździłem po mieście miała spalanie ok 8,5, więc calkiem nieźle, zreszta dla mnie kazdy wynik jest niezły po moich 14 litrach :)

Podjąłem nawet próby rozstania się z Fordem, ale po jazdach konkurencją stwierdziłem, że to nie ma sensu. Nic się tak nie prowadzi jak Ford w tej klasie aut no i wygląd, który dla mnie jest extra :)

Edited by Osiem

Z tych kolorów dostępnych do Mondeo to brałbym: blazer blue, magnetic, deep impact blue, albo ruby red.

Czarny samochód kiedyś miałem i już więcej mieć nie będę, a taki niebieski czy czerwony to fajna odmiana na ulicy. Biały jakoś mi nie pasuje do tego samochodu. Takie to moje zdanie ;) 

Dzięki za głos w temacie :)

Blazer jest standardem i płacić nie trzeba ;)

Do mnie gada ten deep impact blue, i magnetic ale ten pierwszy nie wiem, czy nie za sportowy, a ten drugi jest świetny, ale tak jak pisałem wyżej sporo tego jest i będzie pewnie jeszcze więcej. Ruby mi w ogole nie podchodzi. Taki przeslodzony dla mnie.

No ładne te kolory. Ten niebieski w Mondeo to też kolor firmowy Forda. Nie wiem czy trochę nie za odważny. Może lepiej pójść w jakiś bezpieczny kolor typu srebrny metalic. Taki kolor jest zawsze na czasie. Nie wiedziałem, że będę miał taką ciężką rozkminę z tym kolorem ;)

To Mondeo to jeden z najładniejszych samochodów obecnie na rynku. Z przodu wlot przypomina mi Astona.

nie spiesz się ....

Ten ciemno szary, to właśnie magnetic :)

To prawda nowe Mondeo wygląda świetnie, ale i też tak jeździ. Przerobiłem całą stawkę i nic nie dało mi takiej przyjemności z jazdy jak Mondeo.

Ja zrobiłem po USA ok. 5000 km 240-ro konnym 2.0 z automatem i średnie zużycie wyniosło równe 8,0 l/100 km, moim zdaniem rewelacja.

Inna sprawa, że z szybkościami w USA nie poszalejesz...

oj tam oj tam juz tak nie demonizuj...

DSC04475_0231.jpg

Na torze to ja też potrafię.

A swoją drogą to paskudne zegary ma ten Camaro  ;)

Serio, nie bałeś się bliskiego spotkania z szeryfem? Przy tych szybkościach nie zdziwiłbym się, jakbyś musiał udać się na komisariat. Zakuty.

Dla nas takie szybkości są normalne, dla Amerykanów jesteś prawie mordercą staruszek...

1 400 000 km robi wrażenie , chyba ze miało być 140 000 km .

Wiedziałem,że jak nie zrobię spacji to się walnę... 140 000km miało być, za pomyłkę sorry

Robert

Na torze to ja też potrafię.

A swoją drogą to paskudne zegary ma ten Camaro  ;)

Serio, nie bałeś się bliskiego spotkania z szeryfem? Przy tych szybkościach nie zdziwiłbym się, jakbyś musiał udać się na komisariat. Zakuty.

Dla nas takie szybkości są normalne, dla Amerykanów jesteś prawie mordercą staruszek...

patrole raczej dalej niż X mil od miejscowości się nie oddalają :)

za to na interstates już są...

DSC04580_0126.jpg

No właśnie :)

Ja niestety nie posiadam tej wiedzy tajemnej, gdzie można, a gdzie nie...