Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Widziałem już konwertery niebieściutkie po 50tys km... ;)

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Aktualizacja mojego garażu...

Do tej pory miałem trzy "osobiste" samochody, plus samochód żony. O dzieciach nie wspominam, bo choć mieszkają z nami, to ich aut nie ruszam.

IMG-2353.jpg  

GOPR0332.jpg

To moje M3 i 328i Grażynki:

IMG-4376.jpg

Ale ja pracuję 4 dni w tygodniu, a żona mi nie chce pożyczać auta, bo sama nim co dzień jeździ, więc musiałem dwa razy jechać do pracy tym samym autem. Ale no more! Do mojej kolekcji dołączył czwarty pojazd i teraz mogę każdego dnia pokazać się w robocie w innym samochodzie. :lol:

IMG-7029.jpg  

IMG-7027.jpg

IMG-6979.jpg

IMG-6962.jpg

Ten nie rzuca się w oczy ;)23638b072a6629139b18311f2ce1576f.jpg

A autka w poprzednim poście - super. Jeden to cadillac, a drugi oldtimer?

Edyta: juz widzę - Mercury !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by alex_k

No różni się kilkoma detalami, przede wszystkim tym, że w S-klasie nie ma sprzęgła...

Cos tam jednak musi być takiego bo na fv mam wyraźnie napisane wymiana sprzęgła i podpory wału. Rozebrane było pół auta...

No i jebitnie sie ślizgało.

Auto nie moje ale informacyjnie s320cdi.

Edited by Mikołaj N

Sprzęgło w mechanice to coś, co łączy ze sobą jakieś 2 elementy i przekazuje energię, więc konwerter to nic innego jak sprzęgło, tyle że działa na innej zasadzie niż "zwykłe" cierne w manualu. Cierne sprzęgło można spalić w ciągu paru minut, i tak uważam że konwerter ma większą żywotność, oczywiście pomijam rzeczy pt wyliczona żywotność, czynnik ludzki czyli niewłaściwe użytkowanie.

niezły garaż hiobie ;)

Ale ja pracuję 4 dni w tygodniu, a żona mi nie chce pożyczać auta, bo sama nim co dzień jeździ, więc musiałem dwa razy jechać do pracy tym samym autem. Ale no more! Do mojej kolekcji dołączył czwarty pojazd i teraz mogę każdego dnia pokazać się w robocie w innym samochodzie. :lol:

Cougar?

@Hiob - do pracy jeździłbym wyłącznie M3, a pozostałe podziwiał w czasie wolnym i zabierał na przejażdżki dla przyjemności.

Ale co by nie powiedzieć, robi się piękna kolekcja.

@Hiob - do pracy jeździłbym wyłącznie M3, a pozostałe podziwiał w czasie wolnym i zabierał na przejażdżki dla przyjemności.

Ale co by nie powiedzieć, robi się piękna kolekcja.

Ale jazda do pracy także może być przyjemnością. :D

Cougar?

Tak, 1972 Mercury Cougar XR7

Ja też, ale maluszek to jest bardzo szybki samochód. Jeździ zygzakiem między większymi pojazdami i najszybciej dojeżdża do celu. ;-)

Maluszka miałem osobiście i przejechałem nim 80 tys. km (pomiędzy 1991 a 1995 rokiem). I mimo, że darzę go ogromnym sentymentem, to aktualnie traktuję go jako egzemplarz muzealny, a nie środek transportu... 

Najszybsza to będzie Vespa :)

Piekne auta Hiobie :)

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Miałem identycznego maluszka, moje pierwsze auto. Jak kolega wyżej wspominam z sentymentem.

Tapnięte z fona.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Mercury przecudowny. Kocham ten old schoolowy amerykański styl. Cudo!

Edited by Osiem

Panowie szukam sprawdzonego blacharza-lakiernika na terenie Warszawy najlepiej lewobrzeżnej. Polecicie kogoś?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

i ode mnie coś na co dzień:

i na weekend:

E30 nie wstawiam bo się składa to tak jak by go na razie nie było... :)

A jaka ta e30 skladasz?

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Ja tam niespecjalnie się znam, ale V12 nie jest za ciężka do tego jednak leciutkiego auta? Nie rozsądniej wsadzić tam V8- mocowo aż tak dużej różnicy nie ma, a wagowo spora?

Da się tam w ogóle do komory wcisnąć takiego potwora?

Edited by ricardo216

V12 nie jest duzo cięższa a ma inną kulturę pracy. Po za tym to tez w pewnym sensie spełnienie jakiegoś marzenia. Wszystko się da!Trzeba mieć tylko dobry warsztat. Jeden chłopak w PL ma do drift v12

Edited by PysioP

To chyba jednak inna sprawa, bo w drifcie w e30 im będzie tył lżejszy, a przód cięższy tym chyba lepiej... on ma w końcu bokami latać...

Zresztą nieważne- jeśli spełniamy marzenia, to reszta wydaje się być mniej ważna ;)

Edited by ricardo216