Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ej no.. powiedzcie prosze co z tym dziwnym 8-kątnym... co o nim myslicie ???

 

Apoza tym dwa inne moze nie zupelnie niespotykane, ale mysle ze jednak nietypowe, w dodatku wpieknym stanie - tylko szybki w obu do poprawki... czarny ma przesliczne zote(miedziane) indeksy, a drugi ma zloconą koperte i mosiezny kolor tarczy. Oba sliczne. Czarny duzy, prawie 38 mm. Mechanizmy - nic nie zwyklego, poza tym ze mechanizm czarnego jest sygnowany "Atlantic" :)

post-83781-0-44013100-1476181319_thumb.jpg

post-83781-0-16585700-1476181367_thumb.jpg

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Co 8kąta to nic nie wiem. Speedway Royal jest ok, a superextra to jeden z wielu wariantów tarczy i koperty. I sekundnika, bo były i z grotem i bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak TY nie wiesz nic o 8kacie to musialem kupic... Ten miesiac mnie zrujnuje finansowo... ;P
A co do tego czarnego.. ja po prostu nigdy nie widzialem takich zlotych.. bo to nie zwykle zloto tylko kolor bardzo hmm.. miedziany. Sliczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Two twoj ? Czyli "konstrukcja" oryginalna, zaden skladak! Super! :) W tym co pokazales koronka zdaje sie lepiej pasowac. Pewnie jest bardziej oryginalna niz w tym co do mnie jedzie.

Teraz tylko wypadaloby znalezc dobrego zlotnika, zeby sie nim zajal. Mam ochote go odrestaurowac jesli tarcza okaze sie w idelanym stanie.

 

Zrodlo mam az za dobre... nawiazalem ciekawy kontakt, nie nadazam z kupowaniem (z zarabianiem na nie) :/ Co tydzien dostej jakies ciekawe oferty za akceptowalne pieniadze. Ma to tyle dobrego ze czesc zaczne sprzedawac, jak wybiore sobie z nich te w najlepszym stanie :)

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No :) Przyjechalo to na co tak czekalem. Pokazywalem juz podobny, tylko byl w gorszym stanie. Ten ma stan idealny. Wszystkie smieci sa tylko na szkielku. Koperta zlocona takze w bardzo dobrym stanie :)

 

EDIT: hmm.. teraz porownujac sobie zegarki widze ze to dwa rozne modele. Podobne, ale nie takie same. To nie tak ze ten, ktorego pokazywalem poprzednio: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/21744-nietypowe-zegarki-marki-atlantic/page-80?do=findComment&comment=1836025 jest w duzo gorszym stanie. On po prostu nie mial perlowej tarczy nigdy. I ma inna koperte (co widac bardziej z tylu niz z przodu). I pewnie inny mechanizm, chociaz nie wiem jak toto otworzyc, zeby nie uszkodzic zlota :(

post-83781-0-66297500-1476269196_thumb.jpg

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Faktycznie dużo widać, szczególnie od tyłu różnią się. Ten drugi jest trochę bardziej od lewego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten typ ironii lubie ;) Wrzuce zdjecia wieczorem. Teraz nie mialem czasu. Poki co... musisz uwierzyc ;)

Jak mi jeszcze powiesz jak sie to otwiera to i mechanizmy wrzuce. Szkielko zdejmuje sie bez problemu, ale nie moge zdjac tylniego dekla - jest wciskany, a nie widze zadnej szpary do podwazenia go :(

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubah w Super 21 były przynajmniej 2 rodzaje mechanizmów ( przynajmniej moje maja różne ) , dekielek jest wciskany , zamieszczam zdjęcia żebyś mógł sobie porównać ;)

post-73155-0-79082800-1476288260_thumb.jpg

post-73155-0-39235600-1476288280_thumb.jpg

post-73155-0-88181300-1476288295_thumb.jpg

 

jest jeszcze Super 23 , oraz Super 17 - ten nie ma sub sekundy


przy okazji zdjęcie mojego

post-73155-0-70159300-1476288664_thumb.jpg

Edytowane przez Maver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubah w Super 21 były przynajmniej 2 rodzaje mechanizmów

 

Bardzo ladne egzemplarze zaprezentowales! :)

Nameczylem sie z tymi deklami bardzo.. dwa noze pekly... jednego za cholere nie moglem otworzyc. Ale są...

 

Na zdjeciach porownujacych oba egzemplarze specjalnie dla pewnego bezkrompromisowego kolegi ustawilem nawet wskazowki identycznie ;) Okazuje sie ze mamy w "21" juz przynajmniej 3 rozne mechanizmy. Przy okazji wydaje mi sie ze w jednym z nich mam koronke oryginalną. Swietnie pasuje i rozmiarem i wygladem, poza tym jest zlota na brzegach a wytarta po srodku i jest strasznie luzna. Wyglada jakby byla tu od bardzo dawna. Koronka specjalnie jest dodatkowo obfotografowana z bliska. Taki jakby grzybekj, tylko bardzo mocno splaszczona (cieniutki kapelusz, kania moze ;) )

post-83781-0-38740700-1476295073_thumb.jpg

post-83781-0-80031200-1476295108_thumb.jpg

post-83781-0-52856900-1476295116_thumb.jpg

post-83781-0-06575000-1476295128_thumb.jpg

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maver ale okaz,masz więcej zdjęć,tzn,lepsze zdjęcie tarczy,dekielek,mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, ze ten ostatni zegarek z postu MAvera, to nie jest Swiss Made ? :) Maver, czytales dokladnie co masz napisane pod indeksem 6 ? ;)

post-83781-0-77306500-1476301933_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to GDR

 

Tam na dole jest napisane "MOD SWISS". A o ile pamietam mechanizm jest jakis PUW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pod indeksem nr6 nic nie ma :(

post-73155-0-20913900-1476358865_thumb.jpg


i zgadza się , werk to PUW60 ... czyżby "podjebka" Atlantica z lat 50 ??

post-73155-0-70914000-1476359219_thumb.jpg


xylog , atlantica super 17 miał wystawionego na alledrogo lamwoj , więc jego by trzeba pytać o zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz z ktorym rozmawialem lub Wojtek Kutermankiewicz, (juz nie pamietam ktory z nich) twierdzili ze MOD SWISS to skrot od jakiejs wersji slowa "modified", moderated, etc. Czyli czesc robiona w szwajcarii, czesc nie. To zaden fake, byc moze ktos testowal mozliwosc przeniesienia produkcji gdzies, moze jakas licencja byla przedana na rynek niemiecki. Nie wiadomo. Ale autentycznosc masz raczej potwierdzona drugim takim samym egzemplarzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadaaam :)

Tarcza w stanie idealnym z napisem Rubis, zamiast Jewels.

Koperta zlocona 20 mikronow, powycierana, ale bardzo rowno - az ladnie to wyglada.

Dekielek - trzyma bardzo stara, ale wciaz nie zerwana uszczelke gumowa, zakrecany jak widac - pierscieniem.

Mechanizm - jak widac - stan bardzo dobry - w jednym miejscu jest troche brudu.

koronka - nie pasuje mi tu troche, chociaz jest stara.

 

post-83781-0-25077800-1476442961_thumb.jpg

post-83781-0-92278300-1476442971_thumb.jpg

post-83781-0-92477300-1476442982_thumb.jpg

post-83781-0-84880800-1476443181_thumb.jpg

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mógłby się może ktoś wypowiedzieć o tym atlanticu - chodzi oczywiście o oryginalność, częstość spotykania itd. Niestety nic nie znalazłem w internecie.

 

ihost_1457168480__4535082_sam_0475.jpg

 

ihost_1476639959__sam_0059.jpg

 

ihost_1476694260__ihost_1476639979__img_


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mógłby się może ktoś wypowiedzieć o tym atlanticu - chodzi oczywiście o oryginalność, częstość spotykania itd. Niestety nic nie znalazłem w internec

 

Witam. 

Mógłby się może ktoś wypowiedzieć o tym atlanticu - chodzi oczywiście o oryginalność, częstość spotykania itd. Niestety nic nie znalazłem w internecie.

 

 

 

 

 

 

mkoch,to model lat 50ych w całości oryginał czyli,mechanizm,tarcza,koperta,wskazówki.To fajny stary model BRAĆ.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.