Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zbyszke

Nietypowe zegarki marki Atlantic

Czy to dobry pomysl: zebranie do kupy "dziwnych" Atlantikow?  

402 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek myśli że ma jakieś rzadziej spotykanie Atlantic'i, a tu (po 2 latach nieobecności) wpada @ludwik.berg i rozwala system pokazując 30 sztuk z lat 40-tych  :angry: .....  :D  :D

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bez kompleksów, to już przeszłość. Kiedyś miałem kolekcję, zostały resztki. Smakowite, to fakt, ale znam juz takich, którzy mają teraz więcej Atlantików ode mnie.

 

PS

Czy ktos wie, jak usunać w tapatalk tę cholerną stopkę?

„Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk”

Szukam w ustawieniach i nie wiem gdzie to jest :/

Edytowane przez ludwik.berg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem, że jeszcze mam tu konto! Pozdrawiam wszystkich miłośników Atlantików. Fajnie się czyta i oglada. Ja już taki trochę były atlantikowiec jestem. Ale coś tam jeszcze zostało z kolekcji wink.png

Dla niewtajemniczonych, to zegarki a logo ATLANTIC. Jeszcze parę poza tym pudełkiem jest.

 

attachicon.gif9F9D2C28-6944-467D-B57B-91A7400D963F.jpeg

Ooooo...!!!

 

I JEST!

 

Feniks z popiołów!

 

Przyjdzie taki po długiej nieobecności i zepsuje wszystkim humor...

 

 

wacko.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne stare Atlantic'i. U mnie takich brak :-(. Potrzebny mi taki w bardzo dobrym stanie z sygnaturą EK na werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem wam humorów popsuć!

:))

Co do pokazanych zegarków, jeśli lata 40, to chyba 1sza połowa. A ostaniego podejrzewam o lata 30te. Ale żadnych dowodów na to nie mam :(

Nie chciałem wam humorów popsuć!

:))

Co do pokazanych zegarków, jeśli lata 40, to chyba 1sza połowa. A ostaniego podejrzewam o lata 30te. Ale żadnych dowodów na to nie mam :(

Fajne stare Atlantic'i. U mnie takich brak :-(. Potrzebny mi taki w bardzo dobrym stanie z sygnaturą EK na werku.

Frantz, nie ma sprawy, wiesz, że teraz można wszystko. I pomalować i pochromować, nawet pozłocić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze mi ktoś udzielić informacji na temat zegarka atlantic SKIPPER z lat 70-tych? Głównie chodzi mi o oznaczenie cech numerycznych związanych z tym modelem. Zegarek wpadł mi przypadkowo w ręce i chciałbym się coś na ten temat dowiedzieć gdyż nie jestem znawcą tematu.post-111845-0-51142000-1581251643_thumb.jpgpost-111845-0-81506100-1581251750_thumb.jpg

post-111845-0-33579700-1581251799_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego konkretnego o numerach na Atlantikach nie dowiesz się. Nie są powiązane z data produkcji, ani modelem. Mechanizmy nie są numerowane.

Ogólnie cała atlantikologia to doświadczenie i porównywanie, materiałów źródłowych praktycznie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego konkretnego o numerach na Atlantikach nie dowiesz się. Nie są powiązane z data produkcji, ani modelem. Mechanizmy nie są numerowane.

Ogólnie cała atlantikologia to doświadczenie i porównywanie, materiałów źródłowych praktycznie brak.

To w takim razie gdzie mogę szukać na przykład bezela bo jest dosyć sfatygowany lub oryginalnej koronki? nie podając parametrów modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te elementy uzyskasz tylko z innych zegarków. Szukaj dawców ale nie jest to łatwe i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic wingcommander. Trafiłem na takie zdjęcie, koledzy spotkaliscie się z tym modelem?

post-110731-0-93621200-1581712428_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą nazwą chyba nie, ale tego typu 30 kamieniowe Worldmastery (malutkie jak na wcześniejsze standarty, bo chyba 35-36 mm) widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się nie spotkałem, ale właściciel czasomierza jest pod wrażeniem nabytku...nawet jeśli jest to oryginał to przynajmniej mnie zupełnie nie pasuje wskazówka sekundowa, no ale może niech wypowiedza się koledzy, choć Ludwig.berg to autorytet w tej "dyscyplinie" ale może ktoś, coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były - jeden nawet był na All..o w ciągu ostatnich 2 m-cy - bez koperty, tarcza + mechanizm. Wskazówka sekundowa powinna być z grotem. W środku Felsa 1560.

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.