Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna, klasyczna Gliceryna  :wub:

Dzięki. Kwintesencja prostoty, właściwie nakładanej korony mogłoby niebyć :)  

Przyszedł!! Już go kocham! Jedno zdjęcie tel na szybko, postaram się jutro dorobić porządne lustrzanką i opisać pierwsze wrażenia

 

Gratuluję airmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej zdjęć mojego spełnionego marzenia ;)

 

DSC0307.jpg

 

DSC0311.jpg

 

DSC0316.jpg

 

DSC0330.jpg

 

DSC0339.jpg

 

DSC0346.jpg

 

 

I parę słów więcej ;) GL0139 Airman 42 purist, wersja z grafitową (charcoal) tarczą na bransolecie. W środku ETA :)  Wiem, że te nowe airmany ogólnie wśród facetów nie mają zbyt dobrej opinii, że wykastrowane itd. No cóż, dla mnie jako dla kobiety - jest idealny :) Chciałam zegarek męski, ale nie ZBYT męski - jeśli wiecie co mam na myśli ;) Prosty, surowy, z jakimś "smaczkiem". Taki, który będzie pasował do mnie, do moich codziennych ciuchów, i jednocześnie podkreślał indywidualność. Jednym słowem podstawowy zegarek na codzień, który zastąpi mojego sześcioletniego utyranego tytanowego citka eco-drive'a.

 

Rozmiar 42mm na moją rękę idealny. Jestem też zadowolona z bransolety - brałam w ciemno, bez oglądania na żywo, bez mierzenia. Mam w domu oryginalny czarny pasek glycine z białymi przeszyciami, jeszcze z tych starych - gruby, nie zwężany, 22/22, i byłam przygotowana na przesiadkę na pasek, gdyby bransoleta na żywo mi nie podpasowała. A tymczasem jest super - nie jest za gruba, za ciężka, za masywna, fajnie leży na ręce. Lubię na damskiej ręce efekt męskiego zegarka na bransolecie lekko luźniejszej, i tutaj leży to super, jednocześnie jest bardzo wygodnie i nie za cieżko. Czasem pożyczam Davosę nurka na bransolecie od mojego partnera, i wygląda fajnie, ale czuć efekt odważnika - więc raz kiedyś na wyjście ok, ale na codzienne noszenie jednak za ciężko. A tu w ogóle nie czuję zegarka na ręce :)

 

Jestem zakochana w tej tarczy: ciemnoszary ale nie czarny kolor idealnie gra z kolorem stali, indeksy wskazówki itd w 100% trafiają w mój gust. Nawet taki szczegół, że okienko daty "robi" za indeks, a nie jest dodatkowym elementem tarczy - no dla mnie bomba! Co do czytelności purista - dla mnie bez problemu, pewnie z kilku powodów. Po pierwsze, byłam na to nastawiona - przez 2 tyg oczekiwania na przesyłkę łapałam się na tym, że patrząc na zegarek zastanawiałam się, jak ta godzina będzie wyglądała na 24h. Po drugie, przejrzystość tarczy, brak jakichkolwiek zbędnych elementów i dzięki temu duża czytelność też ułatwia sprawę :) Po niespełna 2 dobach posiadania zegarka na ręce już mogę stwierdzić, że mi ten system pasuje. Pierwszego wieczoru po dotarciu przesyłki byliśmy w kinie, i zerkając na zegarek nie miałam problemu z ogarnięciem godziny - to mówi samo za siebie ;)

 

Zegarek zakupiony na All od sprzedawcy-sklepu z Czech, z wysyłką normalnie kurierem z Polski. Wg mnie fajna alternatywa dla ściągania USA, bo w razie "gdyby" to bezproblemowa odsyłka/zwrot, a cena nadal super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę więcej zdjęć mojego spełnionego marzenia ;)

 

 

 

I parę słów więcej ;) GL0139 Airman 42 purist, wersja z grafitową (charcoal) tarczą na bransolecie. W środku ETA :) Wiem, że te nowe airmany ogólnie wśród facetów nie mają zbyt dobrej opinii, że wykastrowane itd. No cóż, dla mnie jako dla kobiety - jest idealny :) Chciałam zegarek męski, ale nie ZBYT męski - jeśli wiecie co mam na myśli ;) Prosty, surowy, z jakimś "smaczkiem". Taki, który będzie pasował do mnie, do moich codziennych ciuchów, i jednocześnie podkreślał indywidualność. Jednym słowem podstawowy zegarek na codzień, który zastąpi mojego sześcioletniego utyranego tytanowego citka eco-drive'a.

 

Rozmiar 42mm na moją rękę idealny. Jestem też zadowolona z bransolety - brałam w ciemno, bez oglądania na żywo, bez mierzenia. Mam w domu oryginalny czarny pasek glycine z białymi przeszyciami, jeszcze z tych starych - gruby, nie zwężany, 22/22, i byłam przygotowana na przesiadkę na pasek, gdyby bransoleta na żywo mi nie podpasowała. A tymczasem jest super - nie jest za gruba, za ciężka, za masywna, fajnie leży na ręce. Lubię na damskiej ręce efekt męskiego zegarka na bransolecie lekko luźniejszej, i tutaj leży to super, jednocześnie jest bardzo wygodnie i nie za cieżko. Czasem pożyczam Davosę nurka na bransolecie od mojego partnera, i wygląda fajnie, ale czuć efekt odważnika - więc raz kiedyś na wyjście ok, ale na codzienne noszenie jednak za ciężko. A tu w ogóle nie czuję zegarka na ręce :)

 

Jestem zakochana w tej tarczy: ciemnoszary ale nie czarny kolor idealnie gra z kolorem stali, indeksy wskazówki itd w 100% trafiają w mój gust. Nawet taki szczegół, że okienko daty "robi" za indeks, a nie jest dodatkowym elementem tarczy - no dla mnie bomba! Co do czytelności purista - dla mnie bez problemu, pewnie z kilku powodów. Po pierwsze, byłam na to nastawiona - przez 2 tyg oczekiwania na przesyłkę łapałam się na tym, że patrząc na zegarek zastanawiałam się, jak ta godzina będzie wyglądała na 24h. Po drugie, przejrzystość tarczy, brak jakichkolwiek zbędnych elementów i dzięki temu duża czytelność też ułatwia sprawę :) Po niespełna 2 dobach posiadania zegarka na ręce już mogę stwierdzić, że mi ten system pasuje. Pierwszego wieczoru po dotarciu przesyłki byliśmy w kinie, i zerkając na zegarek nie miałam problemu z ogarnięciem godziny - to mówi samo za siebie ;)

 

Zegarek zakupiony na All od sprzedawcy-sklepu z Czech, z wysyłką normalnie kurierem z Polski. Wg mnie fajna alternatywa dla ściągania USA, bo w razie "gdyby" to bezproblemowa odsyłka/zwrot, a cena nadal super :)

Zegarek robi wrażenie, a fotki extra

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek robi wrażenie, a fotki extra

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Dzięki :) Nie ukrywam, że fotografia to moja druga pasja ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Świetne zdjęcia, brawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia, brawo :)

Bardzo wdzięczny model, to i zdjęcia nie najgorsze ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Klasa fotki! Tylko czekać, jak Koleżanka w naszych bitwach będzie startować. A jak już zacznie, to myślę, że z powodzeniem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa fotki! Tylko czekać, jak Koleżanka w naszych bitwach będzie startować. A jak już zacznie, to myślę, że z powodzeniem :-)

Zacznę zacznę, tylko muszę ogarnąć o co w tym chodzi ;) jako nowalijka na forum jeszcze tego nie zgłębiłam ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki fajne i super, że zegarek cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki fajne i super, że zegarek cieszy :)

Oj cieszy, cieszy... Tym bardziej, że to pierwszy taki drogi prezent zrobiony samej sobie, z okazji bardzo ważnej w życiu okazji... Ma odmierzać szczęśliwy, lepszy czas

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cieszy, cieszy... Tym bardziej, że to pierwszy taki drogi prezent zrobiony samej sobie, z okazji bardzo ważnej w życiu okazji... Ma odmierzać szczęśliwy, lepszy czas

Autoprezenty są najlepsze, bo w 100% dopasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w tych nowych Eta się trafia.

Trafiła się, przy czym nie wiem czy da się ustalić datę produkcji zegarka? Bo jest nowy nieużywany itd z gwarancją podbitą 29.04, ale pytanie ile na mnie czekał zanim go kupiłam...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kola87 Super foty, naprawdę, ciągle do nich wracam wchodząc w wątek ;)

Też mam Airmana z tych nowych lecz granat a w zasadzie gradnient i na pasku, 46mm (GL0134, oczywiście wersja purist) i też jest na werku ETA.

Nowe wypusty widzę nie są tu darzone przesadną miłością ale uważam że tracąc na klimacie vingate zyskały na czytelności tarczy... i są na swój sposób przez to bardzo fajne.

W wersji 46mm okienko daty jest czytelne bez żadnej lupki, powiedziałbym że idealne dla seniorów :).

Edytowane przez Sim1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł Glycine Double Twelve Automatic Watch GL0235...i nie do końca przypadlismy sobie do gustu.

Możliwe, ze będę szukał dla niego nowego właściciela.

Ktoś chętny ? Pewnie wystawie na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kola87 gratulacje airmana, niech służy i cieszy jak najdłużej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kola87 Super foty, naprawdę, ciągle do nich wracam wchodząc w wątek ;)

Też mam Airmana z tych nowych lecz granat a w zasadzie gradnient i na pasku, 46mm (GL0134, oczywiście wersja purist) i też jest na werku ETA.

Nowe wypusty widzę nie są tu darzone przesadną miłością ale uważam że tracąc na klimacie vingate zyskały na czytelności tarczy... i są na swój sposób przez to bardzo fajne.

W wersji 46mm okienko daty jest czytelne bez żadnej lupki, powiedziałbym że idealne dla seniorów :).

Dzięki, cieszę się, że foty się podobają Zastanawiałam się nad większym, 44mm, ale uznałam ze będzie za duży na moje 16cm w nadgarstku. Co do nowych wypustów, to dokładnie - uproszczone, przez to czytelniejsze i przez to fajne Wg mnie już sama 24h tarcza robi klimat i smaczek

 

Kola87 gratulacje airmana, niech służy i cieszy jak najdłużej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje

Mój nie do końca mi podpasował

Edytowane przez mazowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej zdjęć mojego spełnionego marzenia ;)

 

Gratuluję spełnienia marzenia, szczególnie przy dobrej okazji :) Zdjęcia świetne ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w tym airmanie taka jak w moim combacie, też ją bardzo lubię a sam zegarek klei się do łapy Mam wrażenie, że tutaj każdy o swojej Glycince może to powiedzieć, bo nieraz się z tym spotykałem. Pozytywna zazdrość mnie dopadła, w końcu chyba i ja muszę się zabrać za jakiegoś airmana do kolekcji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w tym airmanie taka jak w moim combacie, też ją bardzo lubię a sam zegarek klei się do łapy Mam wrażenie, że tutaj każdy o swojej Glycince może to powiedzieć, bo nieraz się z tym spotykałem. Pozytywna zazdrość mnie dopadła, w końcu chyba i ja muszę się zabrać za jakiegoś airmana do kolekcji

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Koniecznie! A glicynki faktycznie się kleją, dobre określenie!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam go od wczoraj i nie jestem do końca przekonany co do niego. Założyłem wyłącznie do zdjęcia.  Wystawiłbym go na bazarku, lecz nie napisałem wymaganej liczby 50 postów. 
Chcę go sprzedać, ewentualnie zamienić na inny. Oferty można składać na prywatną wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.