Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieskiego Base 22 w wątku dawno nie było :( . Lub wcale.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego Base 22 w wątku dawno nie było :( . Lub wcale.

 

pawel007 miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocne manewry Glycinki Combat 6

 

post-5058-0-86417300-1569566105_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No i piknie świeci. A w aquariusie taką biedalumę dali....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że nie jest to nowy Combat;):) ma już swoje lata:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że też mnie zaskoczył :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.?

Ile ma świecić by było git - wg Ciebie?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot powinien świecić dłużej niż nurek. Lecz to rzadko się zdarza. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze Laco. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel007 miał

pawel007 miał

 

Miał, miał

 

post-31778-0-70801700-1569604886_thumb.jpeg

 

post-31778-0-66775300-1569605005_thumb.jpeg

 

post-31778-0-24451800-1569605055_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem czy akurat po 6 czy 7 h będzie ma Glycinka świecić, gdyż nie było takiej potrzeby:)

Wiem, że dobrze, tak jak na foto, to świeci ok 2 h. Mogę zatem przyjąć, że po 6 h też coś tam będzie świecić;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj po raz pierwszy zmieniałem datę w moim Aquariusie, zrobiłem to trochę pochopnie, bo poprzez odciągnięcie koronki do 1 pozycji i przekręcenie jej w celu zmiany daty, a później przypomniałem sobie, że powinno się odciągnąć koronkę do 2 pozycji i poruszać wskazówką minutową zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż data przeskoczy sama. Całą operację zrobiłem przed 8 rano, więc wskazówki nie znajdywały się pomiędzy 9, a 3. Czy mam się czegoś obawiać? Mam nadzieję, że nie uszkodziłem w ten sposób mechanizmu?

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj po raz pierwszy zmieniałem datę w moim Aquariusie, zrobiłem to trochę pochopnie, bo poprzez odciągnięcie koronki do 1 pozycji i przekręcenie jej w celu zmiany daty, a później przypomniałem sobie, że powinno się odciągnąć koronkę do 2 pozycji i poruszać wskazówką minutową zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż data przeskoczy sana. Całą operację zrobiłem przed 8 rano, więc wskazówki nie znajdywały się pomiędzy 9, a 3. Czy mam się czegoś obawiać? Mam nadzieję, że nie uszkodziłem w ten sposób mechanizmu?

Wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj po raz pierwszy zmieniałem datę w moim Aquariusie, zrobiłem to trochę pochopnie, bo poprzez odciągnięcie koronki do 1 pozycji i przekręcenie jej w celu zmiany daty, a później przypomniałem sobie, że powinno się odciągnąć koronkę do 2 pozycji i poruszać wskazówką minutową zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż data przeskoczy sama. Całą operację zrobiłem przed 8 rano, więc wskazówki nie znajdywały się pomiędzy 9, a 3. Czy mam się czegoś obawiać? Mam nadzieję, że nie uszkodziłem w ten sposób mechanizmu?

Przecież pozycja 1 właśnie jest do szybkiej zmiany daty, w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Cześć. Dzisiaj po raz pierwszy zmieniałem datę w moim Aquariusie, zrobiłem to trochę pochopnie, bo poprzez odciągnięcie koronki do 1 pozycji i przekręcenie jej w celu zmiany daty, a później przypomniałem sobie, że powinno się odciągnąć koronkę do 2 pozycji i poruszać wskazówką minutową zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż data przeskoczy sama. Całą operację zrobiłem przed 8 rano, więc wskazówki nie znajdywały się pomiędzy 9, a 3. Czy mam się czegoś obawiać? Mam nadzieję, że nie uszkodziłem w ten sposób mechanizmu?

Jeżeli w werku nic nie chrupnęło, zegarek działa normalnie, data zmienia się sama normalnie (odciągnij koronkę do na maksa, kręć wskazówkami - data przeskakuje o 12?) to wszystko jest ok, nic się nie stało. Na przyszłość lepiej tego nie robić.Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym, że czytałem gdzieś na necie instrukcję, która opisywała inny sposób zmiany daty, poprzez kręcenie wskazówką minutową. Ale skoro wszystko zrobiłem dobrze, to nie ma tematu i dziękuję za pomoc. 

 

W werku nic nie chrupnęło, ale słychać była wyraźne "kliknięcie" kiedy data przeskoczyła na swoje miejsce.

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No właśnie w tym, że czytałem gdzieś na necie instrukcję, która opisywała inny sposób zmiany daty, poprzez kręcenie wskazówką minutową. Ale skoro wszystko zrobiłem dobrze, to nie ma tematu i dziękuję za pomoc. 

 

W werku nic nie chrupnęło, ale słychać była wyraźne "kliknięcie" kiedy data przeskoczyła na swoje miejsce.

Twój Aquarius ma funkcję szybkiej zmiany daty. Jak producent daje to można bez obaw korzystać, tylko pamiętać o tym okienku między 21 a bodajże 3. A że jak zegarek się zatrzyma to możesz nie wiedzieć czy zatrzymał się w dzień czy w nocy, dlatego przed szybką zmianą daty kręć wskazówkami dopóki data nie przeskoczy o 12, kręć dalej wkazówkami aż ustawisz 7 rano. Wtedy powrót do szybkiej zmiany daty jest bezpieczny, można zmieniać bez obaw :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle nowych przepisów celno-skarbowych z transakcji w systemie obsługi międzynarodowej wyłączono zegarki i biżuterię. Przy licytacji zegarka spoza Unii pokazuje komunikat, że nie ma możliwości wysyłki do Polski. Ja tak kupowałem w lipcu zegarek w Oregonie USA. W tej sytuacji sprzedający musiał zmienić rodzaj wysyłki i wówczas opłata transportowa wzrosła znacznie a opłaty dodatkowe zniknęły z oferty. Rozliczenie nastąpiło w momencie dostawy towaru na polski obszar celny.

Witam

Jesteś tego pewny? Zakupiłem 4 dni temu aquariusa na ebay.com z USA i poszedł w programie wysyłki międzynarodowej. Doliczono mi wszystkie opłaty tak jak zwykle więc na miejscu już nie będę nic musiał dopłacać. Może to problem z samymi aukcjami na których zamawiałeś zegarek?  Miałem kiedyś tak, że w opisie aukcji było, że wysyłka worldwide w tym do Polski, ale jak próbowałem zakupić to wyskakiwało, że wysyłka do PL jest niemożliwa. Zrobiłem wtedy taki myk, że jako podstawowy adres wysyłkowy na ebay ustawiłem jakiś "fake" adres w USA, a jako drugi mój polski adres - wtedy mogłem bez problemu kupić dany towar, a podczas finalizacji zamówienia zamieniałem tylko adres na ten w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.