Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

No ja sie pochwale ze niedlugo bede tez mega zadowolonym i szczesliwym  posiadaczem nowej Glycinki;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej ???<br /><br />Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede mial to wszystko napisze. Wrzuce zdjecia;) chociaz... Ok bedzie na czarnym pasku:)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy zatem z niecierpliwością. Ja się zdecydować nie mogę... AIRMAN ciekawy ale rozważam także SST i... a to na razie przemilczę ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość :(

Glycine drożeje od 1 marca


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość :(

Glycine drożeje od 1 marca

 

W ślad za wzrostem cen pójdzie jakiś profit/bonus dla klientów? Czy po prostu z powodu wzrostu cen surowców itd. do góry idzie również cena zegarków i "nic Wam z tego powodu nie damy"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic nie dostajemy, wzrost cen podyktowany jest wzrostem kosztów wytwarzania (ceny części i surowców)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość :(

Glycine drożeje od 1 marca

Ale mi sie fartnelo zatem;)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic nie dostajemy, wzrost cen podyktowany jest wzrostem kosztów wytwarzania (ceny części i surowców)

 

Szkoda. Jak już wcześniej wspominałem, bardzo mi się podoba kilka zegarków tej firmy i powoli odkładam pieniądze na zakup któregoś. Niestety będzie on możliwy dopiero w drugiej połowie roku. Wzrost cen tylko oddali termin zakupu lub spowoduje, że zacznę się rozglądać za innymi zegarkami. :(  Procentowo jak się ta podwyżka przedstawia? 5, 10, 30%?

 

No nic. Trzeba widać jeszcze bardziej zaciskać pasa i tuczyć świnkę skarbonkę.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie modele drożeją. Nowości z 2013 roku pozostają bez zmian. Podwyżka nie jest duża bo od 3-7 procent. Zamówienia złozone do końca lutego mają starą cenę. Np. SST drożeje na 6930zł (6550zł stara cena ), Incursore III na 3640zł (3470), SUB 3490zł na pasku.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda szanujaca sie marka (zegarkowa) podnosi od czasu do czasu ceny - nic w tym dziwnego.

Mnie interesuje inna sprawa - ciekawe jak "rynek" przyjmie nowe modele glycine (airfighter (...), airman 7, combat sub 48mm) zaprojektowane po przejeciu firmy przez nowych wlascicieli. Modele w ktore przeciez zainwestowano czas i pieniadze. Co odzwierciedla sie takze zapewne na podniesieniu cen innych modeli. Ciekawe czy nowa dyrekcja odgadla oczekiwania rynku czy tez nie.. ;) Samemu jestem bardzo zawiedzony kierunkiem rozwoju Glycine obranym przez nowy zarzad!! :(

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunek niewiele się zmienił. Będzie więcej nowości. O dziwo w nowym cenniku nie ma Subów 48mm mimo, że była ich zapowiedź. Włąsne modyfikacje mechanizmów to dobry kierunek. Airfighter nie komentuje. Sam sobie go kupiłem bo na żywo bardzo mi się podobał. Co prawda nie tak bardzo jak Airman 7 ale jako, że pojawił się jako pierwszy, padło na niego. Airman 7 to następca trzy mechanizmowego kolosa 53mm z tym, że w tym wypadku dwie dodatkowe tarcze obsługuje jeden mechanizm. Dzięki temu rozmiar zredukowali do 46mm. Doszło też moim zdaniem ciekawe giloszowanie tarczy i duża data.

Airman 17 jest wyszczuplony, Airman 18, który był raczej damski , teraz z kopertą 39mm prezentuje się atrakcyjniej. Dla miłośników Vintage będzie Airman 36mm (jedynka). F 104 zyskał dodatkowy rozmiar 40mm,. Bardzo mnie ciekawi co kryje się pod nazwą "Airman 18 SPHAIR marine blue", która jest też w cenniku.

Z punktu widzenia sprzedażowego w kolekcji brakuje mi "pospolitego" zegarka, czyli oklepanego jak większość dostępnych zegarków w galeriach dla jak to ja nazywam "jednozegarkowców" ale dzięki temu zachowane jest DNA

A mnie najbardziej brakuje czegoś co zastąpiłoby Airmana Chrono 08. To był mój ukochany Airman :)

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość (mam nadzieję że Jacek - autor pomysłu) nie będzie miał nic przeciw temu. Otóż można zamówić specjalnego SUBa :) czarnego z tarczą i wskazówkami klubowego  :) i zielonym bezelem.  Szczegóły na pw dla zainteresowanych :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie co trzeba zamówić żeby taki zrobić więc pomyślałem, ze może coś wykombinuję, żeby wyszło taniej. Absolutnie nie jest to grupowy zakup. W grę wchodzą pojedyńcze sztuki.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość (mam nadzieję że Jacek - autor pomysłu) nie będzie miał nic przeciw temu. Otóż można zamówić specjalnego SUBa :) czarnego z tarczą i wskazówkami klubowego  :) i zielonym bezelem.  Szczegóły na pw dla zainteresowanych :)

Oczywiscie, ze nie. Szkoda by sie "nasze" tarcze zmarnowaly lub ktos inny je wykorzystal. :)  Ile mniej wiecej Piotrze jest dostepnych zestawow tarcz + wskazowek? Czyli jaka maksymalna ilosc takich zegarkow moze jeszcze powstac?

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 szt bodajże z tym, że zakładam, że 5


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników Vintage będzie Airman 36mm (jedynka). 

 

Mam pytanie co do tego zegarka. Są już gdzieś dostępne zdjęcia jak będzie się on prezentował na ręce? Bo w sieci znalazłem pojedyncze zdjęcia tego modelu, a strasznie mnie ciekawi jak on będzie wyglądał w codziennym użytkowaniu. Bardzo lubię rzeczy retro, a ten "maluch" mnie urzekł. Niestety raczej nie moja półka cenowa, ale kto wie. ;) Może kiedyś uda mi się upolować No 1 albo model Airman 1953 Vintage.

 

I jeszcze jedno pytanie. Wiadomo już kiedy będą pokazane nowości na 2014? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targach pewnie (od 27 marca), no chyba że wyślą jakieś informacje wcześniej.  Airman 1 będzie kosztował 2tys franków.

Zdjęć nadgarstkowych nie znajdziesz, bo jeszcze nie jest w sprzedaży.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na targach pewnie (od 27 marca), no chyba że wyślą jakieś informacje wcześniej.  Airman 1 będzie kosztował 2tys franków.

Zdjęć nadgarstkowych nie znajdziesz, bo jeszcze nie jest w sprzedaży.

Cenę już poznałem wcześniej, datę wprowadzenia do sprzedaży również (1 kwiecień), ale chodziło mi, żemoże na jakimś pokazie, targach przymierzałeś ten model i zrobiłeś zdjęcie? :) Albo ktoś z branży coś takiego wypuścił do sieci. :) 

A nowości już za miesiąc to może są już jakieś przecieki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieki są ale to za mało żebycoś powiedzieć. Niebawem w stosownym wątku w nowościach pokaże się informacja


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://share.htc.com/mmN-i345A

 

 

Jak zwykle przez telefon ;)

 

Na poczatku chce podziekowac Piotrowi za cierpliwosc... Duza cierpliwosc;) i oby nigdy mu jej nie zabraklo;) 

Do rzeczy. Paczka przyszla dzis a to co bylo w srodku bardzo dobrze zabezpieczone przed zniszczeniem;) ogolnie pelen profesjonalizm. Dokument zakupu, dokumenty zegarkowe, fajne pudeleczko. No i oczywiscie sam on/ona. Zegarek, zegareczek Glycine Incursore z recznym naciagiem. 

Pierwsze wrazenie? Jaki on jest ogromny ale po zalozeniu na reke jest idealny;)  na zywo glycinka robi ogromne wrazenie. Wprawie mnie w fotel wbilo:) lubie prostote w zegarkach bez dziwnych udziwnien i ta glycinka spelnia wszelkie wymagania. dzwiek nakrecania i dzwiek cykania to poprostu muzyka dla mych uszu. 

Piotrze, dziekuje :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.