Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybkiego pokaże Ci foty które juz wcześniej wstawiałem i już nie jest tak groźny :) a nowe pstryknę na dniach:

 

Koperta kopertą, wg mnie tylko lug to lug, spójrz ja combat sub 42mm, combat 6 43mm, base22 44mm i Aquariusa 46mm powyżej ;)

 

 

L2L to podstawa, podobnie jak profil, wysokość... Chętnie zobaczę kolejne zdjęcia. Po No 1 gdzie całość robi robotę, zaczynam mieć "wypaczony" obraz rzeczywistości. ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jednak przekłamują i optycznie powiększają zegarek. Bez przymiarki w tym przypadku by się chyba nie obyło. Czekam właśnie na Combata takiego jak Twoim zdjęciu tylko w nowej referencji. Zobaczymy jak będzie leżał. To 42, więc obaw żadnych nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jednak przekłamują i optycznie powiększają zegarek. Bez przymiarki w tym przypadku by się chyba nie obyło. Czekam właśnie na Combata takiego jak Twoim zdjęciu tylko w nowej referencji. Zobaczymy jak będzie leżał. To 42, więc obaw żadnych nie mam.

Nie tyle co zdjęcia ale perspektywa. 42mm będzie pasować aż miło :) Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowe trole kazdego wymecza. Chlopaki dajcie ignora trolowi i tyle


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meczydupy wszędzie się znajdą...

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak uciekną fajni ludzie, to tylko tacy tu zostaną...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie panowie, jaki świat jest mały w dzisiejszych czasach:

 

Kiedyś zamawiałem pasek watchgecko (z Anglii). Zamówiłem jednego dnia ok 16-tej następnego dnia o 10-tej był juz u mnie kurier...

 

Ten przypadek pokazuje, jakie powinno być podejście sprzedawcy do handlu. W Polsce niektórzy handlarze mają kupujących za nic i często się zdarza, że czekamy na przesyłkę tydzień albo dwa, bo samo jej skompletowanie i nadanie, zajmje 3/4 tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. :huh: 

Odebralem wlasnie Airmana 1 i znalazlem taka oto ciekawa naklejke na dnie wewnetrznego pudelka.

Ciekawi mnie czy tylko pudelko jest made in china czy moze caly zegarek jest tam skladany.. :rolleyes::ph34r:

glycine_china.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. :huh:

Odebralem wlasnie Airmana 1 i znalazlem taka oto ciekawa naklejke na dnie wewnetrznego pudelka.

Ciekawi mnie czy tylko pudelko jest made in china czy moze caly zegarek jest tam skladany.. :rolleyes::ph34r:

 

U siebie też miałem wysokiej jakości nalepkę, takie dotychczas znajdowałem na chińskich badziewiach za pare złotówek, też mnie to zaskoczyło :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na jednym z pudełek też jest ta złota, magiczna naklejka :D

swoją drogą seiko też w chinach tłucze pudełka tylko tam dają napis "box made in china" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, ze gust co stylistyki masz ukształtowany ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby  ktoś z kolegów chciał się pozbyć "1953 Vintage" lub "DC-4", ale  z tarczą w wersji z dodatkową wskazówka GMT, to zapraszam na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za damka :D

 

 

Co za damka :D

 

 

Bardzo mi się podobuje ten NOMOS, tylko oddaj już to żonie :P

 

 

No 1 i Nomos damka jak nic :)

 

 

Oho! Zaczyna się... ;)

 

Chwilę mnie nie było, nie wiem czy uda mi się przeczytać kolejne strony wątku. Ale w kwestii formalnej. Maja Włoszczowska, kobieta roku wg Twojego Stylu odbiera damkę :) z rąk pani PR manager Morwy

 

post-22259-0-70195300-1489848620_thumb.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. :huh:

Odebralem wlasnie Airmana 1 i znalazlem taka oto ciekawa naklejke na dnie wewnetrznego pudelka.

Ciekawi mnie czy tylko pudelko jest made in china czy moze caly zegarek jest tam skladany.. :rolleyes::ph34r:

 

 

Displaye , pudełka, etc produkowane są we Włoszech i w Chinach. Pewnie na rynek US były te z Chin. Ale to raczej większośc marek tak ma. 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tez domyslalem.

 

Ale czy nie przeniesiono przy okazji dzialu kontroli jakosci do Chin?.. (wskazowka gmt jest przesunieta o jakies 20 min + brak farby w cyfrach daty.. nie tylko na 8mce)

glycine_china2.jpg

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to bardzo zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę odnosić się do zegarków, które przychodzą do mnie i wychodzą ode mnie. Nie odnoszę się do zegarków kupowanych po niewiadomo jakich cenach i nie wiadomo gdzie. Nie chcę  zawracać sobie tym głowy  :). Choć zawsze postaram się pomóc jak się da. 

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to jest bardzo słuszna koncepcja :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tez domyslalem.

 

Ale czy nie przeniesiono przy okazji dzialu kontroli jakosci do Chin?.. (wskazowka gmt jest przesunieta o jakies 20 min + brak farby w cyfrach daty.. nie tylko na 8mce)

 

Masakra !, zostawisz to tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tez domyslalem.

 

Ale czy nie przeniesiono przy okazji dzialu kontroli jakosci do Chin?.. (wskazowka gmt jest przesunieta o jakies 20 min + brak farby w cyfrach daty.. nie tylko na 8mce)

 

 

 

watchgooro czy joma?


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś ze zbyt łatwo schodzącym bezelem w Combat Subie? Bezel potrafi zeskoczyć z zegarka podczas kręcenia, albo poprzez samo tylko lekkie podważanie paznokciem w odpowiednim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja tez jednak wyleje swoje żale bo kilka stron wcześniej paru kolegów zarzuciło mi brak argumentów co do niepochlebnej opinii o marce Glycine. Padło nawet określenie hejter ale nie wiem czy w stosunku do mnie. Także proszę bardzo oto moja przygoda z kwiatkami marki.
1. Glycine Classic
3abb95357fa5f35a57998b78ad4e8244.jpg

Wskazówki jak widać porysowane oraz cała ich powierzchnia i indeksy pomazane. Na tarczy plama ale tego na zdjęciu już nie widać. Zegarek wymieniony na nowy wolny od wad. Uznałem to za przypadek bo przecież 1 na milion może się zdążyć.

2. Glycine Airman 17 sphair

c098468c9b4514c4112cdd66e436fd37.jpge451398ee6da8195dd3d53843b5a61a1.jpg0b1bc311a91311da6244dc2555712615.jpg5e383b30068ed7968af4131f46a31ac5.jpg

Farfocle które przemieszczają się po tarczy. Z racji ze kolor biały i czerwony to pewnie farba. Dodatkowa sprawa, czego już na zdjęciach nie widać to kurz na wewnętrznej stronie szkła w ilości kilku sztuk. Zegarek został wyczyszczony i po problemie ale kolejny niesmak.

3. Glycine Airman 17 blue

b72a43826c1d78957c5125f96a70f4fd.jpg07feb8e7610fda3494cc2bf1aea84653.jpg

Podobnie jak u kolegi JLW coś nie halo ze wskazówkami. Wyglada na to ze minutowa jest zle osadzona (+4 min)ale może to być również wina tarczy. Nie jestem zegarmistrzem wiec się nie wypowiem. Myśle ze zegarmistrz jest w stanie to poprawić na poczekaniu wiec nie dramatyzuje ale jest kolejny niesmak i to już chyba na stałe.


Na koniec podkreślam ze nie przyszedłem tu hejtowac. Z zegarkami mam styczność od wielu lat i zdążyłem się zapoznać z większością marek, zarówno tych mniej jak i bardziej premium ale z takimi licznymi niedociągnięciami spotkałem się dopiero przy marce Glycine. Dystrybucja tych 3 zegarków mieszana. Nikogo z dystrybutorów nie mam zamiaru ani chwalić ani piętnować choć oczywistym jest że przy takiej jakości produktu lepiej kupować w kraju bo w razie czego zawsze jest gdzie zapukać z reklamacja. Moim zdaniem winna jest ewidentne kontrola jakości w fabryce i to jest niestety przykre bo w tym momencie powiedzenie szwajcarska precyzja ma się nijak do towaru który otrzymujemy i to za nie małe pieniądze.

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.