Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nie sprzeda, seba wie co dobre a i na razie 09 mnie wyczyscilo. Mysle, ze 09 tez bedzie kozak. Stary set :) Poswiece mu sporo uwagi:)

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na massdropie pojawiły się Aquariusy po 800$. Może ktoś szuka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka, to mam nowego w tej cenie ale z czteroletnią polską gwarancją.

A nie dwuletnia ? Skąd cztery lata ? Mój Aquarius (były) tez na 4 lata ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Zarejestrowac bylo trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź amina massdropa na pytanie o gwarancję:

 

These will not be grey market, we are working directly with the manufacturer.

 

Ciekawe co oni tam wbijają w karcie gwarancyjne? Ma ktoś glycienkę z massdropa?

 

Gdzie się taką gwarancję realizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wypadałoby mieć oficjalną odpowiedź z Glycine i przesłać adminowi massdrop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam ani w to co twierdzi massdrop ani w to jakie relacje panują miedzy dystrybutorem w USA, massdropem a fabryką. To nie są moje kompetencje.

Karta gwarancyjna aby była ważna musi mieć:

pieczęść sprzedawcy z adresem, dane zegarka i datę. Jest to dokument. Wpisywanie dodatkowych informacji we włąsnym zakresie jest fałszerstwem. I nie dotyczy to tylko massdropa, lecz każdego sprzedawcy. Taką kartę to można sobie uzupełnić na 50 letni zegarek :)  albo zrobić w photoshopie :). Jeśli producent honoruje taką kartę to zawsze można do niego wysłać zegarek. 

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine odpisało:

 

Hi,

 
Many thanks for your e-mail.
 
GSD is an authorized reseller in USA and we do accept the warranty card of Glycine.
 
Regards
 

Nicole

 

Nicole Lack

Head of Operations
 
GLYCINE WATCH SA
 
Ring 18
2502 Biel/Bienne, Switzerland
 
Tel ++41 32 341 22 13
Fax ++41 32 341 22 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Ja juz przebieram nogami za 09. Dawac jakies fotki :) Piotr kiedy wjada nowosci? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie schodzi d12. Mamy go niecały rok a cieszy oko jakbym dopiero nabył. Dawno nie mailem tak uniwersalnego czasomierza

90a883ffdbb5f7a053c7a93c24ac6477.jpg

bd53ed4c38d6181e21398cfcf6c8789d.jpg

31b52e938dc8fa7cc92e5509962ce00d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam ani w to co twierdzi massdrop ani w to jakie relacje panują miedzy dystrybutorem w USA, massdropem a fabryką. To nie są moje kompetencje.

Karta gwarancyjna aby była ważna musi mieć:

pieczęść sprzedawcy z adresem, dane zegarka i datę. Jest to dokument. Wpisywanie dodatkowych informacji we włąsnym zakresie jest fałszerstwem. I nie dotyczy to tylko massdropa, lecz każdego sprzedawcy. Taką kartę to można sobie uzupełnić na 50 letni zegarek :)  albo zrobić w photoshopie :). Jeśli producent honoruje taką kartę to zawsze można do niego wysłać zegarek. 

 

Dzięki Piotrze za merytoryczną rzetelną odpowiedź. Ostatnio tego brakuje.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam ani w to co twierdzi massdrop ani w to jakie relacje panują miedzy dystrybutorem w USA, massdropem a fabryką. To nie są moje kompetencje.

Karta gwarancyjna aby była ważna musi mieć:

pieczęść sprzedawcy z adresem, dane zegarka i datę. Jest to dokument. Wpisywanie dodatkowych informacji we włąsnym zakresie jest fałszerstwem. I nie dotyczy to tylko massdropa, lecz każdego sprzedawcy. Taką kartę to można sobie uzupełnić na 50 letni zegarek :)  albo zrobić w photoshopie :). Jeśli producent honoruje taką kartę to zawsze można do niego wysłać zegarek. 

 

Wydaje się, że fałszerstwem jest jak napisałeś - 1) uzupełnienie karty gwarancyjnej na 50-letni zegarek, albo 2) zrobienie jej w photoshopie, bo taka karta w pierwszym przypadku potwierdzałaby prawo którego nie posiadamy, a w drugim przypadku byłaby po prostu podrobiona.

 

W przypadku uzupełnienia oryginalnej karty gwarancyjnej (podbitej przez sprzedawcę) potwierdzamy tam prawo które posiadamy (w końcu wszystko zgadza się ze stanem faktycznym). Jedyny sposób na podrobienie takiej podbitej karty to wpisanie w nią danych niezgodnych z prawdą (inny model, egzemplarz, inna data zakupu etc.) czyli potwierdzenia prawa którego nie posiadamy. Fałszerstwem byłoby również podrobienie pieczęci sprzedawcy (w przypadku otrzymania czystej, niewypełnionej karty).

Karta ma być - 1) wypełniona i 2) podbita przez sprzedawcę. Wedle treści samej karty gwarancyjnej - nie ma w niej zastrzeżeń że musi zostać w całości wypełniona przez sprzedawcę czy jednakowym pismem. Jest rubryka, którą dla ważności karty musi wypełnić sprzedawca - a jest to rubryka "pieczęć/podpis".

Taka jest też intencja samego autoryzowanego sprzedawcy, który posiada prawo do udzielania gwarancji i wystawiania ważnych/uznawanych kart gwarancyjnych we wszystkich punkach serwisowych.

 

W razie wątpliwości co do prawidłowego uzupełnienia takiej podbitej karty gwarancyjnej należałoby zapytać producenta. Chociaż na stronie http://glycine-watch.ch/service/warranty/ są warunki gwarancji - wynika z niej że m.in gwarancja nie obejmuje zegarków spoza sieci sprzedaży, bez numeru seryjnego bądź bez karty gwarancyjnej. Podane są też punkty serwisowe z którymi należy się kontaktować w przypadku chęci skorzystania z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę producenta którą przytoczyłem wyżej - jest tam informacja, że jeżeli kupiłem zegarek z oficjalnej dystrybucji, mogę wysłać zegarek do lokalnego serwisu celem naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na stronę producenta którą przytoczyłem wyżej - jest tam informacja, że jeżeli kupiłem zegarek z oficjalnej dystrybucji, mogę wysłać zegarek do lokalnego serwisu celem naprawy.

Ciekawe co na to lokalny serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie wątpliwości co do prawidłowego uzupełnienia takiej podbitej karty gwarancyjnej należałoby zapytać producenta. Chociaż na stronie http://glycine-watch.ch/service/warranty/ są warunki gwarancji - wynika z niej że m.in gwarancja nie obejmuje zegarków spoza sieci sprzedaży, bez numeru seryjnego bądź bez karty gwarancyjnej. Podane są też punkty serwisowe z którymi należy się kontaktować w przypadku chęci skorzystania z gwarancji.

 

W przypadku Globala niestety to nie zachodzi więc dyskusja czy karta jest ważna czy nie zawiera się w Twoim zdaniu powyżej. Odnośnie podrabiania. A jak udowodnisz, że wpisałeś dane faktycznego zegarka skoro pismo i kolor mogą odbiegać. Oczywiście od tego jest też dokument zakupu (paragon, faktura). W świetle prawa polskiego, prawo do gwarancji wynika z samego zakupu. Oczywiście dotyczy to zakupu w Polsce. 

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem. Informacja może i jest, tylko z praktyką gorzej. Zegarka kupionego u AD np. w USA i posiadającego gwarancję międzynarodową nie możesz serwisować u nas w kraju czy Singapurze. I o to mi chodziło, że jesteś zdany na serwis w kraju zakupu lub w innych państwach.

 

Ostatnio ktoś pisał, że chciał oddać Tudora do serwisu do Kruka, to mu powiedzieli, że mogą to załatwić, ale po opłaceniu przesyłki. A wyliczyli tyle, że wystarczyłoby na samolot w 2 strony, hotel i inne atrakcje.

Producent na swojej stronie twierdzi, że jeżeli chcę naprawić zegarek, który kupiłem u jakiegokolwiek AD to mogę go oddać do lokalnego autoryzowanego serwisu.

 

Co do tego przykładu - Kruk jest serwisantem Tudora - czy tylko sprzedawcą? Czy zaproponował pośrednictwo w wysłaniu zegarka do serwisu Tudora?

Jeżeli jest tylko sprzedawcą, a zegarek był kupiony u innego sprzedawcy to sytuacja jest trochę inna, bo nie jest w żaden sposób związany z klientem.

 

 

W przypadku Globala niestety to nie zachodzi więc dyskusja czy karta jest ważna czy nie zawiera się w Twoim zdaniu powyżej. Odnośnie podrabiania. A jak udowodnisz, że wpisałeś dane faktycznego zegarka skoro pismo i kolor mogą odbiegać. Oczywiście od tego jest też dokument zakupu (paragon, faktura). W świetle prawa polskiego, prawo do gwarancji wynika z samego zakupu. Oczywiście dotyczy to zakupu w Polsce.

Nie do końca rozumiem. GSD Global nie jest autoryzowanym sprzedawcą? Czy jest?

Co do podrabiania - jeżeli są uzasadnione wątpliwości to od tego jest właśnie dokument zakupu.

W świetle prawa polskiego (dot. zakupów w Polsce), prawo do rękojmi wynika z zakupu. Gwarancja jest prawem akcesoryjnym i tu obowiązują ustalenia producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie schodzi d12. Mamy go niecały rok a cieszy oko jakbym dopiero nabył. Dawno nie mailem tak uniwersalnego czasomierza

 

dokładnie :) troszkę niedoceniony a szkoda...!

 

DSC9303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) troszkę niedoceniony a szkoda...!

Ciekawe, czy Maja Włoszczowska będzie nosić swojego D12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla tak zaskoczona ze mowila ze bedzie ;)

 

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka

Rozmiar na jej raczke idealny ;)

 

Pozdrawiam Piotr,

wyslane z Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.