Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nikogo urazić ale jakoś kierunek tego wątku odbiega o konceptu, zamiast ciekawych fotek, porad, i ogólnego chwalenia się posiadanymi Glycine to widzimy ciągłe narzekanie na jakość, cene, serwis i cholera wie co jeszcze. Jeśli już kupiliśmy Glycine, wydaliśmy więcej lub mniej, nie kwestionujmy tego bo cena to rzecz umowna, jeśli jakość kuleje oddaj i wymien na inny, poprostu cieszcie się ludki z zakupu :-D

 

Wysłane z mojego E5823


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje odnośnie rzeczywistej wartości zegarków toczą się od dawna a ja nie bardzo rozumiem dlaczego.

Stwierdziłem jednak, że też wyrażę swoje zdanie w tym temacie.

 

Zegarki, o których tu piszemy to towar luksusowy. Towary luksusowe nigdy nie były tanie. :D Jeżeli ktoś je kupuje za te pieniądze to znaczy, że są tyle warte. Z tą handlową zasadą nie ma co dyskutować. Świat tak się kręci od wieków.

Pasja do zegarków jest tak powszechna m.in. także dlatego, że nie są one tanie. Mając wyjątkowy zegarek jego posiadacz także czuje się wyjątkowy. Myślicie, że "wyjątkowość" rozdają na ulicy za darmo? Jak zaczną rozdawać za darmo to juz nie będzie "wyjątkowośc".  ;)

Nie ma się też co dziwić, że gdy wchodzi nowa kolekcja, to stara kolekcja jest wyprzedawana czasami nawet poniżej kosztów. To też jest stara zasada. Na ubrania przeceny są dwa razy w roku. W tym roku Glycine pokazuje dużo nowości, które moim zdaniem w jakimś sensie zmieniają charakter marki. Jeżeli producent na to się zdecydował to musi wyczyścić magazyny ze starych zapasów.

 

W świetle powyższego mówienie, że skoro na massdropie są teraz tańsze Glycine znaczy, że one są naprawdę tyle warte to jedno wielkie pier.....enie. Jak by ktoś chciał ode mnie na raz kupić 20 zegarków to pewnie, że bym mu zszedł dużo z ceny.

 

Jak Wam się wydaje, że szwajcarskie zegarki nie są tyle warte to kupujcie japońskie. Są tańsze i w pewnych aspektach pewnie nawet lepsze. Nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma.

 

Proponuję założyć nowy temat typu "Dyskusje na temat rzeczywistej wartości poszczególnych marek zegarków". Tam wiele osób będzie mogło się wyżyć.

 

Teraz jednak przypominam, ze temat w którym piszemy to: 

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Proszę więc bez OT. 

 

Może poprosić moderatorów o zaprowadzenie porządku? ;)

 

Z tego wszystkiego bym zapomniał:

Spatz, ten zegarek wymiata. 

 

 

Edytowane przez Kamagong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki porządek chcesz tutaj robić?

 

wpisy które od jakiegoś czasu pojawią się w tym temacie dotyczą zegarków glycine, ich cen, dostępności, etc.. Tak długo jak rozpisujemy się w temacie glycine, tak długo forumowicze będą tym tematem żyli. Skoro w ostatnim czasie dosyć często wracamy do tematu massdropa, globala, etc. oznacza to że ten wątek jest na czasie i jeszcze się nie wyczerpał.

 

Rozumiem też naszego polskiego dystrybutora, któremu takie wyprzedaże glycine psują rynek i klientów bo tak to można nazwać. Zdecydowanie lepiej byłoby gdyby tego typu wyprzedaże pojawiały się bezpośrednio o dystrybutorów dysponujących przy okazji dobrym zapleczem technicznym pozwalającym na odrzucenie niedoróbek.

 

Coś jednak jest w tym co napisał ptrk. Zegarek jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci. I nie ma tutaj nic do rzeczy pasja, zamiłowanie, hobby, jest za to czysta zdroworozsądkowa kalkulacja - jeśli stajesz przed wyborem takiego samego produktu w cenie 2k i w cenie 6k, to zaczynasz skalować. Jestem przekonany, że jest grupa osób ( np. ja ) którzy następnym razem stojąc przed wyborem zakupu zegarka za 6k dwa razy się zastanowią czy ma to sens.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dzień dobry :)

 

post-94548-0-77402500-1490678965_thumb.jpg

 

Pozdrawiam,

Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczysz sam sobie, niestety. A wątek o Glycine jest po to, żebyśmy o Glycine rozmawiali.

w wątku o Glycine można rozmawiać zarówno o zegarkach, ich jakości, serwisie, jak i cenach Glycine. to wszystko jest rozmową o marce.

 

jakoś dziwne, że w wątku Eterny nie ma takiej spiny, gdy porównuje się zagraniczne ceny marki z polskimi, które też mają spore różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że Konrad ma nosa do fajnych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym to nie jest jakiś oficjalny wątek Glycine żeby tylko słodzić marce ;)

 

u mnie tak dzisiaj:

 

IMG_20170328_081500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tym bardziej mam prawo do włąsnej opinii poziomu dyskusji i irytowac się gdy ktoś za przeproszeniem pier**li jakby mu zęby szły

poza tym to nie jest jakiś oficjalny wątek Glycine żeby tylko słodzić marce ;)

 

 


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotrek,to moj ulubieniec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w wątku o Glycine można rozmawiać zarówno o zegarkach, ich jakości, serwisie, jak i cenach Glycine. to wszystko jest rozmową o marce.

 

jakoś dziwne, że w wątku Eterny nie ma takiej spiny, gdy porównuje się zagraniczne ceny marki z polskimi, które też mają spore różnice.

 

 

Nigdzie nie powiedziałem, żeby nie pisać o masdropie, czy wadach Glycine. Nie to było przedmiotem mojej wypowiedzi.

Nie czytam wątku Eterny, ale właśnie o spinkę w tym temacie mi chodzi. O gadanie typu:

 

te wyprzedaże pokazują ile tak na prawdę ile te zegarki są warte ;)

 

 

Dokładnie tak to wygląda, tyle są warte - teraz jak wielka musi być marża :)(...)

 

To jest opinia o marce? To jedno wielkie chrzanienie. 

Inne warunki sprzedaży są w USA, inne w Europie, i zarzucanie, że to polscy sprzedawcy narzucają taaaką marżę sprawia, że ten wątek robi się nieprzyjemny. 

Podobnie z czepianiem się honorowania gwarancji. Regionalizacja to nie wymysł Glycine. Apple i wiele innych firm też tak robi. Tak jak mówię różne są warunki w różnych częściach świata. Bez cła jest jeszcze fajniej, nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że dam znać w tym wątku - przybył mój Airman 18 z Massdropa - obyło się bez opłat.

Czyli wyszło mnie to tak jak kalkulowałem, a nawet trochę mniej.

Sądząc po wysypie różnych Glicyne z USA na bazarku, nie jestem odosobnionym przypadkiem.

 

@Kamagong:

Zapłaciłem za zegarek, który na stronie Piotra kosztuje 8 tys, 30% tej ceny.

Ja wiem, że jest wyprzedaż nadwyżek itp i nic nie wiem na temat marż, ale nie dziwcie się, że ludzie zaczynają się zastanawiać o co chodzi.

 

Jeśli chodzi o zegarek - jest świetny, nie widzę na tę chwilę wad. Foty wpadną później:)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia dotyczy wielu watkow. Z powodu jednego nie znieccecalbym sie do wątku ;). Fakt oberwalo sie Panu ;). Dla Pana to byl zart a dla 20 czytajacych powod do hejtu. Hejtu kogo? Zarty zartami a merytoryka leży i kwiczy. Pod tym wzgledem niestety to forum polecialo calkiem no i dotyka to tez KMG.

Zdaje sobie sprawę, że każdy z postów można odebrać w nieco inny sposób i żart dla mnie może okazać się dla drugiej osoby argumentem przeciw zakupowi itd. Ale proszę mi w takim razie odpowiedzieć co to jest za forum/temat czyli rozmawiamy tylko rzeczowo i konkretnie wypowiadamy się na dany temat czy jednak jak dotychczas miałem wrażenie, że mogę "luźno" prowadzić wątek, zostawiać nie dopowiedzenia itd. Jeżeli jest to wątek czysto techniczny to w porządku - żarty na bok, ja jednak odniosłem wrażenie na podstawie tego jak ten wątek jest prowadzony, że luźno możemy prowadzić rozmowę, nie martwiąc się tym jak inni użytkownicy to odbiorą na podstawie jednego czy dwóch postów to tylko moje przemyślenia na które nie musi Pan odpisywać, po co zaśmiecać wątek ?:)

 

Żeby tylko nikogo urazić ale jakoś kierunek tego wątku odbiega o konceptu, zamiast ciekawych fotek, porad, i ogólnego chwalenia się posiadanymi Glycine...

Tak właśnie wyglada koncepcja tego wątku ? Ciągłe oglądanie fajnych zdjeć i pozytywnych opinie na temat jakiejkolwiek marki? Dyskusja musi być prowadzona na każdej linii frontu, nawet w "okopach" choć nikt z Nas nie lubi w nich siedzieć :D

 

poza tym to nie jest jakiś oficjalny wątek Glycine żeby tylko słodzić marce ;]

Dokładnie tak :)

 

Stare zdjęcie:

 

375cb01566626421410367bf57db5188.jpg

Edytowane przez gąssi_gąsqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na coś Szyszko lasy wycina :)

 

Oj będzie smok(g) w Krakowie zionął, oj będzie ... :wacko: Niech ten Szyszko lepiej przestanie ...

A przy okazji - zegarek mam już prawie trzy lata, a jeszcze się tu nie zapisałem ...

Rozmowy ożywione, a niektóre porównania wręcz poetyckie ... Miłego dnia!  

post-87451-0-95276700-1490697257_thumb.jpg

Edytowane przez Misiu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o słodzenie marce tylko o rzetelny przekaz.  Przykład z tej strony o D12 odnośnie massdropa. Mogę mieć D12 za 2000zł  a w PL 6 tys. Ani jedno ani drugie nie jest prawdą. Albo marudzenie że widac Invictę bez żadnych merytorycznych argumentów.  Cięcie kosztów bez merytorycznego uzasadnienia. Że farby nie dali w cyfrach bezela? TO cięcie kosztów? Ale dali AR portrójny a zegarek zrobili 1300zł taniej. To gdzie to cięcie kosztów? Tylko o to mi chodzi. I nie irytuje mnie to jako sprzedawcy, tylko jako czytelnika forum. Przez właśnie takie pisanie dla pisania na forum już do innych wątków nie zaglądam w ogóle. 


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dajta se siana...

 

post-94548-0-50103600-1490698460_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta

- zegarek fajny piszemy ze fajny

-zegarek , wykonanie  ch....we- piszemy ze chu....we

- ceny....piszemy gdzie ? co ? jak?

tematy marż, zysku, EBIT i EBIDTA.....kogo to powinno obchodzić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli na massdropie jest D12 za 500$ to dlaczego nie można mieć za 2000??

bo zakup bez opłat celnych jest przestępstem karno skarbowym. Może nie wszyscy koledzy wiedzą, zwłaszcza Ci którzy chwalą się publicznie, że udało się przemycić.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.