Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenie trzeba rozmawiać.

Jeśli do ceny zegarka zza oceanu dodamy niewielkie cło i spory vat od wartości zegarka i przesyłki - a o cenie w Polsce wcześniej skutecznie "porozmawialiśmy" to ta różnica, szczególnie biorąc pod uwagę gwarancję, podejście do klienta - nie jest już taka cudna. 

Owszem - katalogowe są znacząco wyższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknęło mi. Wskaż mi serwis który prowadzi sprzedaż części zamiennych, albo naprawia zegarek pogwarancyjny za free? Ja nie znam :)

 

A czy ktoś pisał że za free? to przecież chyba normalne że za części trzeba zapłacić.Z wypowiedzi wynikało , że tylko zakup u Piotra gwarantuje dostęp do częsci serwisowych w razie awarii.

 

Miałem kiedyś zegarek Combata 6 z Polskiej dystrybucji MORWA  który był na gwarancji. Pewnego razu zaglądam do pudełka a tam pękniete na pół szkiełko mineralne! Nigdzie nie był uderzony, pekło dosłownie samo z siebie leżac w pudełku. Mimo gwarancji musiałem zapłacić coś chyba około 400 zł za wymianę. Pożniej doczytałem że to częsta przypadłość tego modelu (wada fabryczna). Od tamtej pory wolę kupić taniej za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hulaj dusza...cena tego szkła 170 CHF. Jakbyś chciał wiedzieć na przyszłość.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Piotr załatwił Ci sporo taniej szkiełko, które pękło samo, co niestety jest trudno udowodnić. Swoją drogą, pierwsze słyszę, aby mineralne samo uległo uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hulaj dusza...cena tego szkła 170 CHF. Jakbyś chciał wiedzieć na przyszłość.

Czyli Piotr załatwił Ci sporo taniej szkiełko, które pękło samo, co niestety jest trudno udowodnić. Swoją drogą, pierwsze słyszę, aby mineralne samo uległo uszkodzeniu.

 

A skąd wnioski że ktoś mi coś załatwił dużo taniej ? To było kilka lat temu(CHF kosztował pewnie jakies 3 zł ) oraz  wpisałem to 400 zł na oko z pamięci. Dostałem normalna kwotę z cennika.

Nie zmienia to faktu że mimo iż miałem gwarancję to musiałem zapłacić z własnej kieszeni. Nie była to moja wina, czy złego użytkowania, tylko wina producenta że takie żle zaprojektowane szkła montował. Przeczytałem wypowiedzi innych użytkowników w takiej samej sytuacji dużo pózniej na forach. Mam już większe doświadczenie wolę kupić taniej i o ewentualne koszty serwisu martwić się sam

 

Każdy kupuje zegarki gdzie chce, bo to jego pieniądze. Tylko dlaczego oficjalny dystrybutor na PL pisze w takim tonie? że ktoś tylko na targach przymierzył, a poszedł kupić na Massdropie. Każdy kupuję gdzie chce "hulaj dusza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej wiadomości:

szkło miałeś sprzedane i założone bez żadnych kosztów robocizny. Zapłaciłeś za materiał cenę fabryczną. Jak widać było to błąd skoro jeszcze masz o to pretensje. Nie dostałem żadnych informacji od producenta odnośnie wadliwych szkieł. To co piszą na forach nie jest dla mnie w żaden sposób miarodajne. 

Od tonu moich wypowiedzi też polecam z daleka. Pouczania skieruj bliżej swojego otoczenia. To absolutnie moja sprawa. Jeśli coś jest dla mnie śmieszne i żenujące to o tym piszę jako forumowy kolega Piotrek i wyrażam swoje opinie w sposób jaki chcę. Dokładnie tak samo robisz Ty a nie masz za grosz większych praw niż ja.

Wyślij na adres firmowy oficjalnego maila to dostaniesz oficjalną odpowiedź jeśli chcesz oficjalnej komunikacji. I kupuj gdzie chcesz, naprawiaj gdzie chcesz. Kompletnie mnie to nie obchodzi. 

A skąd wnioski że ktoś mi coś załatwił dużo taniej ? To było kilka lat temu(CHF kosztował pewnie jakies 3 zł ) oraz  wpisałem to 400 zł na oko z pamięci. Dostałem normalna kwotę z cennika.

Nie zmienia to faktu że mimo iż miałem gwarancję to musiałem zapłacić z własnej kieszeni. Nie była to moja wina, czy złego użytkowania, tylko wina producenta że takie żle zaprojektowane szkła montował. Przeczytałem wypowiedzi innych użytkowników w takiej samej sytuacji dużo pózniej na forach. Mam już większe doświadczenie wolę kupić taniej i o ewentualne koszty serwisu martwić się sam

 

Każdy kupuje zegarki gdzie chce, bo to jego pieniądze. Tylko dlaczego oficjalny dystrybutor na PL pisze w takim tonie? że ktoś tylko na targach przymierzył, a poszedł kupić na Massdropie. Każdy kupuję gdzie chce "hulaj dusza".

 
 
Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem ten zegarek kilka lat temu znajdując serwis Glycine w google, nie miałem pojęcia że ktoś na tym forum jest przedstawicielem marki. Rozumiem że doskonale pamiętasz czy liczyłeś mi robocizne kilka lat temu i dobrze wiesz że to akurat ja pisze spod tego nicka. Fajnie gratuluje pamięci. To 400-500 zł to nie nie była dla mnie jakaś kwota z kosmosu, otrzymałem informacje ile kosztuje wymiana szkła na nowe, wysłałem zegarek i zapłaciłem bez żadnych targów. Nie wiem po co teraz pisąc czy wziołes za robociznę czy nie? Ja o tym nie wiem.

 

Dałem tylko przykład że gwarancja nie w każdym przypadku działa. Po co się tak unosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy wymienialiśmy szkło w tym modelu. I dwa razy zrobiliśmy to po kosztach. To wypukłe szkło jest bardzo drogie i po prostu nawet w zegarku "polskim" po gwarancji wymieniliśmy je po kosztach (Incursore mineral - podobny koszt szkła). Zresztą do tego Incursore udało się kopertę załatwić za free (była wgnieciona - tez forumowy kolega).  Trudno tego nie pamiętać. 

Nie unoszę się. 


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

To moze teraz jak wrazenia z nowej kolekcji? Bylo duzo zamieszania nt tego, ze po przejeciu firmy przez Invicte zegarki sporo straca. Jezeli chodzi o mnie to uwazam, ze nowe airmany prezentuja sie bardzo ciekawie. Podoba mi sie to, ze w srodku caly czas jest ETA. A jak wasze opinie? Na targach bylo kilku kolegow z tego co widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia już opisałem. Koperta w airmanie na plus, reszta rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowe airmany sa ok, troszke traca co do poprzednikow bo imo sa zdecydowanie nowoczesniejsze...ale chetnie przytule 42 :D szczegolnie niebieskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nowe wydanie D12 zaczelo mi sie podobac :)

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez myśle o 12-tce, tym bardziej, ze dali fajna cenę na ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Generalnie jest taniej a wiadomo, ze Piotr jeszcze te kilka % urwie :D 12'stka ze swoja cena i w nowym wydaniu to naprawde mocna pozycja w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos 12...to dzisiaj sobie nosze :)

 

IMG_20170515_112630_150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie D12 to powiem szczerze, ze jakos poprzednia, niebeska wersja bardziej mi sie widzi, niz ta nowa...nawet czailem sie kilka tygodni na tego Twojego Vandit (chyba Ty go wystawiales), na tym brazowo-rudym pasku prezentowal sie dla mnie super...ta nowa wersja jest jakas taka za bardzo monokolorowa, mdła...

 

Ale w koncu poszedlem w innym kierunku i kupilem co innego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta 12 jest taka trochę blada, ale z drugiej strony nieprzekonbinowana

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandit (chyba Ty go wystawiales),

tak, ja

 

 

ta nowa wersja jest jakas taka za bardzo monokolorowa, mdła...

 

 

No ta 12 jest taka trochę blada, ale z drugiej strony nieprzekonbinowana

 

 

macie na myśli tą moją jasną? to stara D12-stka  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasna to wiem, ze stara, wlasnie taka stara, niebieska bardziej mi sie podoba, niz ta nowa niebieska - o niej pisalem, ze mdla;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem w rękach nowej D12 niebisekiej ale jeśli gradient ma i to taki jak Airman 42 to zdecydowanie na + dla nowej D12

stara niebieska ma bardzo słaby właśnie ten gradient i tarcza jest bardzo ciemna, zdecydowanie bardziej granatowa niż niebieska...

 

nowa niebieska jest niebieska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vandit ja myślałem, że ta Twoja to nowa, bo chyba ring podobny do tych nowych

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.