Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Strona 400 coś wkleić trzeba;

Przyszedł i poszedł na zbożny cel. :)

 

post-89160-0-41477500-1504377249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn oddałeś go na ofiarę na mszy ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było go oddać mnie w dobrej wierze Obiecuję, że zostałby ze mną do końca swojego albo mojego żywota

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że pochwalę się nowym nabytkiem jak tylko przyjedzie zza wielkiej wody. Zamówienie zrobione późnym wieczorem 16. sierpnia w Jomashop, 17. wysłane, a dziś 1. września zegarek dotarł do mnie. Pierwsza fotka na gorąco:

 

 

Przesyłka bardzo dobrze zapakowana, zegarek jest prześliczny i świetnie wykonany. Tylko do jakości "krokodyla" mam zastrzeżenia - wygląda jakoś "tanio".

 

Oczywiście nie obyło się bez jakiegoś zgrzytu - zamawiałem wersję ze starym logo a otrzymałem "SL" czyli chyba small logo - tylko napis GLYCINE bez "Armaniego".

Wiadomo, że zegarka odsyłał nie będę, więc zwrócę się do sprzedawcy z zapytaniem, jakiej udzieli mi rekompensaty z tytułu nie do końca zgodnego wywiązania się z umowy.

 

Teraz, żeby być uczciwym napiszę co otrzymujemy, a właściwie czego nie otrzymujemy za mniej niż połowę ceny zegarka w Polsce (łącznie z cłem i VAT):

1. Mamy jakieś utwardzane szkło mineralne zamiast szafiru z antyrefleksem.

2. Gładką czarną tarczę zamiast szlifu słonecznego / promienistego.

3. Stare logo lub jego brak jak w moim przypadku.

4. Gwarancję sprzedawcy czyli praktycznie jej brak w Polsce.

Czy warto oszczędzić/dopłacić niech każdy przekalkuluje sam.

Tyle na gorąco.

Fajny minimalizm  :rolleyes:

Ja kupowałem na Joma wersję z jasną tarczą i mam szlif słoneczny na tarczy. 

 

26.jpg

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Ja kupowałem na Joma wersję z jasną tarczą i mam szlif słoneczny na tarczy. 

 

 

Tak, ponieważ masz nową wersję logo a z fotek w necie wywnioskowałem, że nowe logo = szlif słoneczny. Ja mam wersję ze starszych zapasów ale wiedziałem o tym w momencie zakupu.

 

Też mnie kusił ten bicolor. Jak to wygląda na żywo? Nie jest zbyt krzykliwe?

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ masz nową wersję logo a z fotek w necie wywnioskowałem, że nowe logo = szlif słoneczny. Ja mam wersję ze starszych zapasów ale wiedziałem o tym w momencie zakupu.

 

Też mnie kusił ten bicolor. Jak to wygląda na żywo? Nie jest zbyt krzykliwe?

Powiem Ci że tarcza jest rewelacyjna. A "złoto tak bardzo nie daje po oczach" :-))

 

 

29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Ładny jest, to fakt. Gdyby nie moje własne ograniczenie: jedna firma - jeden zegarek, to kto wie, może kupiłbym do pary. Ale nie wykluczone, że się kiedyś złamię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-31778-0-56526500-1504469858_thumb.jpg

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest Classic Chrono na MD. Niestety 200 dolarów drożej niż ostatnie chrono (to nie Classic czyli bez dnia tygodnia).

Właśnie, co myślicie o tym zegarku panowie? Bardzo podoba mi się wizualnie i zastanawiam się jak przedstawia się relacja historia marki/cena/jakość? W PL dostępny jest już za ok 7000 zł. Tutaj ponad 4000 mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego z poprzedniego dropa czyli nie Classic. Bardzo mi się podoba, super wykonany, mechanizm to ETA Valijoux 7750. ten jest troche mniejszy, troche grubszy no i z obecnej kolekcji (mój był tańszy o 200 dolarów, ale jest z poprzedniej).

Ta polska cena jest raczej teoretyczna, bo nie sądzę, aby rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Pewnie nawet jak ktoś kupi w USA i będzie chciał sprzedać z lekkim zyskiem w PL, będzie miał problemy ze znalezieniem kupca. Kilka postów wyżej ktoś pisał, że zamiast kupować w USA, dogadał się z polskim dystrybutorem Piotrem i otrzymał dobrą ofertę. Zyskujesz honorowaną w Polsce gwarancję.

Do ceny 800 dolarów dolicz też VAT bo prawdopodobieństwo jest duże. Na 6 zegarków z MD o których wiem, tylko jeden przyszedł bez VATu. Opłat dodatkowych wyjdzie w tym przypadku jakieś 680zł.

Edytowane przez paman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka postów wyżej ktoś pisał, że zamiast kupować w USA, dogadał się z polskim dystrybutorem Piotrem i otrzymał dobrą ofertę. Zyskujesz honorowaną w Polsce gwarancję.

 

Ja pisałem. Na plus jeszcze to, że gwarancja rozszerzona czteroletnia. Zegarek masz od razu, oglądasz przed zakupem, więc nie ma później niespodzianek przy odpakowywaniu przesyłki i cena naprawdę konkurencyjna. Ja jestem bardzo zadowolony :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Piotrem jestem już w kontakcie (pewnie wieczorkiem mu odpisze na priv). Moje pytanie dotyczyło jednak bardziej kwestii samego zegarka (nie miejsca jego zakupy, gwarancji itp.). Osobiście, kojarzę markę Glicine jedynie z modelem Airman GMT. Chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o zegarku w tej konfiguracji (chronograf, szafir z potrójnym anty-refleksem, GL750 / Valjoux 7754 itd.) w takiej cenie? Jaką wskazalibyście dla niego konkurencję?

Znalazłem np. LINK  i moje pytanie, czy te dwa zegarki można ze sobą zestawiać jako równy z równym. RT to dziś Grovana, Glycine, to znów Invicta. Czy w związku z tym ofertę na MD należy uznać za moooocno przesadzoną pod kątem "niebywałej atrakcyjności", a ofertę używanego RT uznać za "rynkową"? Czy jako osoby o o wiele większej wiedzy i doświadczeniu ode mnie wskażecie, że któryś z tych dwóch jest lepiej wykonany lub też wskażecie, że w takich pieniądzach, to najlepszy będzie (technicznie) taki a taki zegarek...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Moonphase na dzień 02.09 już w Niemczech. Ciekawe kiedy będzie u mnie. Wiecie jaka jest procedura ? Dostanę jakieś awizo czy to kurier dostarcza ? Co z ewentualnymi opłatami ? Jak się je załatwia ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To klub Glycine, co my mamy Ci doradzić ? :)

Co do oferty MD (tej konkretnie)to osobiscie uważam że biorąc pod uwagę dodatkowe ryzyka i ofertę Piotra to nie jest super atrakcja. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Moonphase na dzień 02.09 już w Niemczech. Ciekawe kiedy będzie u mnie. Wiecie jaka jest procedura ? Dostanę jakieś awizo czy to kurier dostarcza ? Co z ewentualnymi opłatami ? Jak się je załatwia ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jeśli kupowałeś na MD to paczkę a dokładniej list polecony przyniesie listonosz a nie kurier DHL jak się pewnie spodziewasz.

Pewnie już możesz śledzić przesyłkę na stronie poczty polskiej po tym trzecim numierze ze strony śledzenia DHL (ten numer RX...DE).

Na stronie śledzenia będziesz widział, czy przesyłka trafiło na cło, czy nie. 2 pozycje o nazwie "Kontrola celna" pod rząd źle wróżą. Możesz też wpisać numer na stronie trackitonline.ru, tam będzie więcej info.

 

Jeśli przesyłka trafi na cło to są 2 możliwości: albo dostaniesz list polecony z prośbą o dosłanie mejlem dowodu zakupu (wysyła się mejla od MD plus potwierdzenie Paypal), albo celnicy zaufają wartości zadeklarowanej na paczce i naliczą opłaty na tej podstawie. Wtedy bez wysyłania listo oclą paczkę i puszczą ją dalej za pobraniem. Poprzez pobranie (płatność listonoszowi) uiszcza się opłatę celną.

Cło najprawdopodobniej będzie zerowe, naliczą jednak VAT 23% oraz kilkanaście zł opłat manipulacyjnych.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, paczka na cle może czekać na swoją kolej kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest... I wylądował....

 

Fotka zrobiona na szybko. Kilka kropel deszczu już załapał. Ogólnie świetny zegar. Podziękowania dla Pana Piotra.

 

Ps. Nie wiem jak linkować z googla.

post-99519-0-49781200-1504544660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś na MD to paczkę a dokładniej list polecony przyniesie listonosz a nie kurier DHL jak się pewnie spodziewasz.

Pewnie już możesz śledzić przesyłkę na stronie poczty polskiej po tym trzecim numierze ze strony śledzenia DHL (ten numer RX...DE).

Na stronie śledzenia będziesz widział, czy przesyłka trafiło na cło, czy nie. 2 pozycje o nazwie "Kontrola celna" pod rząd źle wróżą. Możesz też wpisać numer na stronie trackitonline.ru, tam będzie więcej info.

 

Jeśli przesyłka trafi na cło to są 2 możliwości: albo dostaniesz list polecony z prośbą o dosłanie mejlem dowodu zakupu (wysyła się mejla od MD plus potwierdzenie Paypal), albo celnicy zaufają wartości zadeklarowanej na paczce i naliczą opłaty na tej podstawie. Wtedy bez wysyłania listo oclą paczkę i puszczą ją dalej za pobraniem. Poprzez pobranie (płatność listonoszowi) uiszcza się opłatę celną.

Cło najprawdopodobniej będzie zerowe, naliczą jednak VAT 23% oraz kilkanaście zł opłat manipulacyjnych.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, paczka na cle może czekać na swoją kolej kilka dni.

Dzięki za szczegółowy opis. Rzeczywiście 3 numer po wpisaniu na śledzeniu poczty polskiej działa i mi pokazuje status nadanie przesyłki. Będę śledził co dalej. Dzięki

 

 

Blyskawiczny gratulacje zakupu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutki ten DC4. Gratulacje!

A moja 17-ka dalej cieszy.

 

9278673_HMG_3604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajniutki ten DC4. Gratulacje!

A moja 17-ka dalej cieszy.

 

 

Świetny jest!

Myślałem nad niebieskim, ale to jeszcze nie teraz:(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.