Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to wykonczenie koperty latwo lapie ryski i sie przeciera. Wydaje mi sie, ze po czasie taka przetarta na kantach koperta moze nawet bardzo ciekawie wygladac.

Tak po za tym bardzo spojny design, szczupla, ladnie wyprofilowana koperta i ladnie sie mieniaca w swietle jasnobezowa tarcza. Indeksy maja zielonkawa lume a wskazowki niebieska.

Moj tez na razie nie grzeszy dokladnoscia. Spieszy sie jakies 10s/d. Mozna go zawsze otwozyc i podregulowac. Regulacja ety jest zwykle bardzo prosta..kazda kreseczka na skali regulatora to ok. +-5s..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Ot, dla niewtajemniczonych, taki sobie, niepozorny zegareczek :

gallery_94891_3255_218677.jpg

 

Wcześniej, po odebraniu przesyłki, pisałem, że pasek wygląda tanio. Miałem wrażenie, że jest zszyty z dwóch kawałków ceraty. Na szczęście to tylko bardzo wysuszona skóra robiła taki efekt. Po tygodniu noszenia nabrała chyba optymalnej wilgotności i wygląda już całkiem nieźle:

gallery_94891_3255_1974511.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski Glycine nie są złe. IMO Glycine bije pod tym względem na łeb np. Hamiltona, że o Tissocie nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem skóry tak, ale zdarzyło mi się, że pomimo niezbyt częstego noszenia szwy puściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Paski Glycine nie są złe.

Tak gdzieś czytałem i chyba to był Twój wpis, dlatego początkowo pomyślałem, że na Stany Glycine robi jakieś tańsze wersje...

Ale na szczęście wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można w przystępnej cenie kupić bransoletę do Glycinki ? Może być zamiennik jeśli w ogóle jest taka opcja

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbadane są ścieżki ktorymi prowadzi mnie życie, rano byl SST 12 i mysli o serwisie, a po pracy ok godz 12, na reku zagościł.... I całe stado pasków do niego :-D 8a6e61b2f1291c5e30e0813a4ebe04ab.jpg4d210e8dff4e8efbe6c19b570649bc0a.jpgd2fb4af8d1c00bcdd6c3837adf62a782.jpg

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez sabuniek

PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól zegarkowi chodzić. Jak ustawiasz datę i kręcisz do góry koronką, to kręcąc w dół ustawisz pozycję księżyca. Później już będzie się sam przestawiał. Widzę, że narazie masz gwiazdki, pokręć koronką i wyjdzie księżyc

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jednak sam nie przestawia dnia z nocą. To znaczy przesuwa się ale w tempie żółwia. Jakby jedną dobę robić miał przez tydzień lub dwa. . Dać mu jeszcze czas na rozruszanie "kości" czy szukać pomocy? Jeśli pomocy to gdzie, bo jak wiem gwarancja w Polsce nie jest uznawana. Zegarek z Mass.

Edytowane przez bumelant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wskazanie dnia i nocy tylko fazy ksieżyca. Nastepna pełnia ma być 5 pażdziernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sam nie przestawia dnia z nocą. To znaczy przesuwa się ale w tempie żółwia. Jakby jedną dobę robić miał przez tydzień lub dwa. . Dać mu jeszcze czas na rozruszanie "kości" czy szukać pomocy? Jeśli pomocy to gdzie, bo jak wiem gwarancja w Polsce nie jest uznawana. Zegarek z Mass.

Może się nie znam, nie miałem nigdy moonphase, ale czy ta komplikacja nie oznacza przypadkiem fazy księżyca w cyklu 28 dniowym?

Czyli jak masz same gwiazki, to oznaczają one nów, i księżyc cały pojawi się za 14 dni (pełnia)?

 

Tak rozumiem ten bajer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw fazę tak jak będziesz widział w nocy księżyc i porównaj czy Ci się zmienia z tym jak jest na niebie. Ja tego nie testowałem, bo jestem na etapie sprzedaży zegarka. Chcę kupić większy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest wskazanie dnia i nocy tylko fazy ksieżyca. Nastepna pełnia ma być 5 pażdziernika.

Dziękuję.Teraz rozumiem.

Czyli spokojnie czekać do nocy 5 października i wtedy ustawić księżyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłośników Glycynek.

Właśnie dotarła do mnie paczka z oczekiwanym przeze mnie zamówionym modelem Combat 6 Vintage z brązową tarczą.

Nie widziałem wcześniej zegarka na żywca, ale już moge stwierdzić że to był genialny wybór.

Aby dać upust emocjom pozwole pochwalić się nim na załącznym zdjęciu. Jednocześnie proszę o małą podpowiedź jaki pasek najlepiej bedzie do niego pasował zakładając że 1/2 czasu jestem odziany w garnitur.

Pozdrawiam serdecznie

post-99820-0-75900700-1505490368_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumelant możes ustawić taką fazę jaka będzie dzisiaj i powinno się samo zmieniać

 

 

Hall2000 jeśli garnitur, to skórzany czarny albo brązowy ? Zależy od dodatków typu buty, pasek do spodni

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam serdecznie miłośników Glycynek.

Właśnie dotarła do mnie paczka z oczekiwanym przeze mnie zamówionym modelem Combat 6 Vintage z brązową tarczą.

Nie widziałem wcześniej zegarka na żywca, ale już moge stwierdzić że to był genialny wybór.

Aby dać upust emocjom pozwole pochwalić się nim na załącznym zdjęciu. Jednocześnie proszę o małą podpowiedź jaki pasek najlepiej bedzie do niego pasował zakładając że 1/2 czasu jestem odziany w garnitur.

Pozdrawiam serdecznie

Gratulacje; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bumelant możes ustawić taką fazę jaka będzie dzisiaj i powinno się samo zmieniać

 

 

 

Dziękuję. Już ustawiłem i zobaczę jak będzie działało.

Akurat dla mnie ta funkcja jest zbędna, ale zegarek bardzo mi podpasował po zmianie paska.

Data i godzina:
15 wrzesień 2017 - 18:35 Odległość Księżyca od Ziemi:
366.133 km
 Wiek księżyca:
24,7 dni
Faza księżyca:
Księżyc maleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie miłośników Glycynek.

Właśnie dotarła do mnie paczka z oczekiwanym przeze mnie zamówionym modelem Combat 6 Vintage z brązową tarczą.

Nie widziałem wcześniej zegarka na żywca, ale już moge stwierdzić że to był genialny wybór.

Aby dać upust emocjom pozwole pochwalić się nim na załącznym zdjęciu. Jednocześnie proszę o małą podpowiedź jaki pasek najlepiej bedzie do niego pasował zakładając że 1/2 czasu jestem odziany w garnitur.

 

Gratuluję Glycinki.

Najlepiej będzie pasował prosty skórzany pasek, kolor najlepiej ciemny brąz, ale to już zależy od osobistych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

Witam serdecznie miłośników Glycynek.

Właśnie dotarła do mnie paczka z oczekiwanym przeze mnie zamówionym modelem Combat 6 Vintage z brązową tarczą.

Nie widziałem wcześniej zegarka na żywca, ale już moge stwierdzić że to był genialny wybór.

Aby dać upust emocjom pozwole pochwalić się nim na załącznym zdjęciu. Jednocześnie proszę o małą podpowiedź jaki pasek najlepiej bedzie do niego pasował zakładając że 1/2 czasu jestem odziany w garnitur.

Pozdrawiam serdecznie

Gratuluję zegarka. bardzo mi się podoba ten model. A pasek moim zdaniem do garnituru pasowałby gładki, czarny  Hirsch Wild Calf  albo droższy Diamond Calf lub  "krokodyl" Hirsch Duke.

Edytowane przez Mc Gyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie do GLYCINE POLAND o kaliber dostałem taką odpowiedź - "W Double Twelve zastosowana jest sellita SW 200. W starszych referencjach Double Twelve (3839) jest ETA 2824-2. Wszystkie bazowe mechanizmy są w wersji elabore."  Co sądzicie o tej zamianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są bliźniacze werki, sellita ma nawet 1 kamień więcej, więc w użytkowaniu nie powinno być różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie ktoś wie dlaczego czasem jest czerwona, a czasem biała wskazówka gmt?

0f65248495f1ca487c32bd8968dea7bf.jpg

 

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że dla wyróżnienia oraz wprowadzenia ożywiającego akcentu, korespondującego z czerwonym datownikiem, w pierwszych czterowskazówkowych glicinkach odróżniały się kształtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mc Gyver

 

Dziękuję. Już ustawiłem i zobaczę jak będzie działało.

Akurat dla mnie ta funkcja jest zbędna, ale zegarek bardzo mi podpasował po zmianie paska.

 

 

A jaki pasek założyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie czy ktoś z was posiada na Śląsku SST 12, chętnie bym obejrzał na żywo, może utwierdzenia się w przekonaniu zakupu, w dobie gdy glycinomania wzrasta

 

Pozdrawiam

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.