Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

To porównanie wyglądu nowych i starych modeli kompletnie nie ma sensu, bo każdemu się co innego podoba. Istotnym jest fakt, że pada jakość wykonania i to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie wyglądu nowych i starych modeli kompletnie nie ma sensu, bo każdemu się co innego podoba. Istotnym jest fakt, że pada jakość wykonania i to jest problem.

Jak również na Sellitę 200!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porównanie wyglądu nowych i starych modeli kompletnie nie ma sensu, bo każdemu się co innego podoba. Istotnym jest fakt, że pada jakość wykonania i to jest problem.

Problemem może też być znalezienie czegoś ciekawszego w tej cenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak również na Sellitę 200!

 

Mam ten werk w KonTiki i nie mogę złego słowa powiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarmistrz mówił, że mimo tego, że ETA jest dłużej i jest bardziej sprawdzona itp itd, to są to dość podobne mechanizmy i nie widzi przeciwskazań. Oczywiście to była rozmowa telefoniczna, także w szczegóły nie wchodziliśmy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego modelu zegarka: http://www.glycine.pl/nowosci-szczegoly-156.html

Niestety ma on stalowy dekiel, czy byłaby możliwość zamontowania do niego przeszklonego dekla? Ile taka operacja może kosztować?

Przestań. Zegarek i bez tego przeszklonego dekla robi robotę. Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W subie raczej stalowe są dekle, jak przystało na nurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem fajny zegar. Mam go w tej ciut większej wersji i cóż - polecić tylko mogę :).

 

10167283_IMG_20171121_204241.jpg

10167284_IMG_20171121_202137.jpg

 

Zmieniłem tylko pasek na skórzany, bo szmaciaków nie lubię

 

10167296_IMG_20171121_205257.jpg

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarmistrz mówił, że mimo tego, że ETA jest dłużej i jest bardziej sprawdzona itp itd, to są to dość podobne mechanizmy i nie widzi przeciwskazań. Oczywiście to była rozmowa telefoniczna, także w szczegóły nie wchodziliśmy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/131462-sellita-sw200-a-rezerwa-chodu-problem/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka postów Może lepiej już mieć tą Etę dla świętego spokoju

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak stara Eta jest sprawdzonym mechanizmem i to w moim przekonaniu jest wystarczającym argumentem. Ale to jest moje subiektywne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy niby potencjalnie te same, ale do mnie Eta bardziej gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też z tych dwóch mechanizmów trochę odruchowo szukam ETY... Nie bedę jednak ukrywał, że póki co (odpukuję przy tej okazji w niemalowane) z Sellitą żadnych problemów nie miałem. I ...oby tak zostało. Dziś się napiję za utrzymanie takiego stanu rzeczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego tak sądzicie. Funkcjonują te opinie od jakiegoś czasu, a komu z Was Sellita odmówiła posłuszeństwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie pisaliśmy o jakości, tylko o postrzeganiu mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że mechanizm powinno się postrzegać  ze względu na jego funkcjonowanie a nie jak się nazywa ? Czy producenci tacy jak Tag montowaliby kiepski mechanizm w drogich modelach ? Nie sądzę.

W kontekście wątku Glycine ma dużo większe problemy niż stosowany werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kto produkuje i czy są problemy.

A problemy mają niestety też inne fajna marki, zarówno właścicielskie, jak i z obecnym wzornictwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy nowej Sellicie 200-1 nie ma już jakoś specjalnie problemów. Czasem tez ETA się zepsuje i co z tego wynika ? Ciekawi mnie dlaczego ludzie powielają stereotyp choć tego nie doświadczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy nowej Sellicie 200-1 nie ma już jakoś specjalnie problemów.

To raz. Również potwierdzam brak problemów z SW200-1 w m.in. KonTiki.

A dwa - o którymś mechanizmie było kiedyś głośno, że części zużywając się pylą po całym mechanizmie - to była ETA czy coś innego?

 

Póki co nic z tej zmiany nie wynika, koszty podobne, awaryjność też raczej podobna - o problemach z rezerwą chodu w Sellitach czyta się coraz rzadziej, więc pewnie rzeczywiście to poprawili w SW200-1.

Trzeba też pamiętać, że masowe przechodzenie na Sellite było spowodowane odcinaniem producentów od źródełka Etowego - Glycine (porównując do innych marek) i tak długo się opierało.

 

Jeżeli będzie bezawaryjnie i bezproblemowo to co za różnica który Chińczyk pod którą marką to wyprodukował. W razie czego to i na ST2130 mogą się przerzucić - nie będzie wielkiej różnicy. Tylko ciężko byłoby na tym "Swiss" napisać ;)

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to i na ST2130 mogą się przerzucić - nie będzie wielkiej różnicy. Tylko ciężko byłoby na tym "Swiss" napisać ;)

Machną pochyłą czcionką i będzie OK :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na fakt, że nie mamy na to żadnego wpływu, kupując nową Glycine należy to rozwiązanie zaakceptować z pełną świadomością, zamiast toczyć teorie spiskowe na wszelki wypadek. Zawsze można jeszcze kupić modele ze starej kolekcji co osobiście polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Ja kupiłem nowy model zakupiony w maju, stara referencja jeszcze bez korony ani skrzydeł Pewnie był za jakimiś paletami na magazynie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.