Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

ten jest właśnie z MD, to moja pierwsza Glycinka, ale pewnie nie ostatnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał

Pierwsze wrażenie bardzo dobre - o wiele lepsze niż przy wcześniejszym oglądaniu w sklepie.

Druga Glycinka w kolekcji i na pewno nie ostatnia.

 

Gratulacje. Bardzo fajnie wygląda - idealny na nadchodzące słoneczne dni. Kiedy dokładnie zamawiałeś? Też sobie taki zamówiłem (MD 17.02) do kompletu z brązowym, ale mój utknął wczoraj na statusie „kontrola celna”. Jaki to świat jest niesprawiedliwy - jedni się już cieszą, a drudzy nadal czekają :-( Edytowane przez mkrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo fajnie wygląda - idealny na nadchodzące słoneczne dni. Kiedy dokładnie zamawiałeś? Też sobie taki zamówiłem (MD 17.02) do kompletu z brązowym, ale mój utknął wczoraj na statusie „kontrola celna”. Jaki to świat jest niesprawiedliwy - jedni się już cieszą, a drudzy nadal czekają :-(

Zamawiał chyba też 17.02 jak ostatnio był na MD.

Do mnie doszedł wczoraj ale dzisiaj odebrałem z poczty. Bez żadnych dodatkowych opłat.

Czy mam się jeszcze spodziewać jakiś dodatkowych opłat czy udało mi się ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś szczęściarzem, gdyby były opłaty to Urząd Celny przysłał by do Ciebie zawiadomienie z deklaracją do wypełnienia, a później przy odbiorze paczki musiałbyś uregulować wszystkie opłaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał chyba też 17.02 jak ostatnio był na MD.

Do mnie doszedł wczoraj ale dzisiaj odebrałem z poczty. Bez żadnych dodatkowych opłat.

Czy mam się jeszcze spodziewać jakiś dodatkowych opłat czy udało mi się ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba masz podwójne szczęście w takim razie. Zakładam, ze dla mnie UC przygotowuje właśnie odpowiednie formularze, bo to wg trackingu druga kontrola na drodze tej przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11084411_HMG_8994.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, albo macie coś mądrego do napisania, albo wypraszam Was z klubu miłośników Glycine. Nie róbcie śmietnika. <_<

 

Wrzucam zdjęcia "korony". Przyznam przy okazji, że w prostych zegarkach jest siła!

 

11091192_1.JPG

 

11091187_3.JPG

 

11091195_2.JPG

 

11091197_4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wątku dawno się śmietnik zrobił odkąd invicta została właścicielem glycine.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merytoryki mało, głównie gadka o wyprzedaży ma MD i o vatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

A takim ze ten wątek żyje od promocji do promocji i tyle

Nie chce być nieprzyjemny ale... Pokaż mi wątek merytoryczny wśród klubów. Czy merytoryka koreluje może z ceną zegarka i firmą? Każdy pieprzy, że zrobił się śmietnik, ale czy ktoś ruszył dupe i zrobił sam coś merytorycznego? W innych wątkach pieprzenie o kolorach paska albo pianie nad nowym zakupem raczej droższe go zegarka. Czy to jest merytoryka? W Rolku

wałuje się temat ile trzeba czekać na zagarek, ale to Rolex to i merytoryka jest. Są osoby, ktore chcą kupić taniej dobry zegarek i wyrzucanie, że są nie merytoryczni jest słabe. Teraz Glycine ch...jowy ale na wyprzedażach każdy kupuje. Niech każdy znajdzie swoje miejsce, albo zrobi coś merytorycznego to wpisy, że jesteś nie merytoryczny nabiorą merytorycznego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nieprzyjemny ale... Pokaż mi wątek merytoryczny wśród klubów. Czy merytoryka koreluje może z ceną zegarka i firmą? Każdy pieprzy, że zrobił się śmietnik, ale czy ktoś ruszył dupe i zrobił sam coś merytorycznego? W innych wątkach pieprzenie o kolorach paska albo pianie nad nowym zakupem raczej droższe go zegarka. Czy to jest merytoryka? W Rolku

wałuje się temat ile trzeba czekać na zagarek, ale to Rolex to i merytoryka jest. Są osoby, ktore chcą kupić taniej dobry zegarek i wyrzucanie, że są nie merytoryczni jest słabe. Teraz Glycine ch...jowy ale na wyprzedażach każdy kupuje. Niech każdy znajdzie swoje miejsce, albo zrobi coś merytorycznego to wpisy, że jesteś nie merytoryczny nabiorą merytorycznego znaczenia.

Zgadzam się z powyższym. Dodatkowo uważam, że poszukiwanie zegarków w niższych cenach i rozmowy o zamówieniach nie są mniej merytoryczne od innych tematów tutaj poruszanych. Zamówienia są czymś, co interesuje miłośników marki, dotyczą produktów tej marki. Dlaczego zatem o tym nie rozmawiać na forum? Są tematy lepsze i gorsze? Kto o tym decyduje? Mamy jakąś listę tematów akceptowanych i zakazanych? Jeśli coś dotyczy Glycine to jest na na temat. Kropka. Edytowane przez Symonid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym - mamy się rozpisywać o budowie mechanizmu ? Itp

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Aha, ostatnio jest watek Balla, same merytoryczne wpisy o patentach, budowie itd. No i zobacz jak grzeje sie dyskusja, malo zainteresowanych... Czyzby wszyscy mieli w d*pie merytoryke?

Cena, cena, cena...?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, ostatnio jest watek Balla, same merytoryczne wpisy o patentach, budowie itd. No i zobacz jak grzeje sie dyskusja, malo zainteresowanych... Czyzby wszyscy mieli w d*pie merytoryke?

Cena, cena, cena...?!

 

Popieram Kolegę za ten post i poprzednie oraz innych Kolegów - ja pytałem o opłaty, cła i vat bo mnie interesuje w kontekście następnych zakupów niekoniecznie na promocji z MD - ale skoro są promocje i można skorzystać to czemu nie.

Pochwaliłem się nowym nabytkiem bo mnie cieszy.

W dziale Glycine pytałem również o pomoc w doborze paska do SST 12 i też dostałem pomocne odpowiedzi od kolegów. 

Wydaje mi się , że po to właśnie jest forum i działy poszczególnych producentów żeby rozmawiać o wszystkim co nas interesuje a merytoryczne wpisy pozostawmy dla tych co się znają - a wpisy typu , że nasze wpisy nie są merytoryczne co wnoszą do tematu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debatowanie nt. Vatu, cła, czy uniknięcia ich zapłaty, są nie tylko niemerotyryczne, ale niezgodne z tematyką wątku, jak i całego forum. Zainteresowanym polecam forum prawne. Natomiast ci, którzy nie boją się dzwonić, powinni wykonać połączenie z Urzędem Celnym w celu zasięgnięcia opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto Panowie - nie oszukujmy się , większość z Nas to po prostu zwykli użytkownicy zegarków , którzy nie są w stanie dyskutować o niuansach budowy czy pracy mechanizmu , bo się na tym najzwyczajniej nie znają . Ale chyba nie można miec nikomu za złe, ze uczestniczy w życiu forum na poziomie zwykłego „zjadacza chleba” pisząc jedynie o wyglądzie zegarka czy np. paska, komforcie noszenia , źródle jego zakupu , cenie itp. Ci co ja maja - dzielą się wiedza (ale to garstka), pozostali - w tym i ja sam - cała reszta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debatowanie nt. Vatu, cła, czy uniknięcia ich zapłaty, są nie tylko niemerotyryczne, ale niezgodne z tematyką wątku, jak i całego forum. Zainteresowanym polecam forum prawne. Natomiast ci, którzy nie boją się dzwonić, powinni wykonać połączenie z Urzędem Celnym w celu zasięgnięcia opinii.

Uważam, że debatowanie nt cła, vatu i innych opłat związanych z zakupem zegarka jest jak najbardziej na miejscu tutaj. W końcu tamte opłaty wpływają na całościowy koszt zakupu zegarka i jego takie leżą w zainteresowaniu zegarkowiczów, a nie prawników. Co innego gdyby debatowano tutaj nt np cła na pralki albo zboża.

 

 

Poza tym nie podoba mi się idea wypraszania ludzi z forum za to, że piszą na tematy, które ich interesują. To forum póki co jest otwarte i dopóki temat dotyczy w ten czy inny sposób zegarków Glycine jest to ok. Pan Istvan nie ma prawa nikogo wypraszać bo mu się post nie podoba bo to nie jest jego prywatne forum.

Edytowane przez Symonid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miłego tygodnia 

e9355d397dac2d30gen.jpg

aby ubarwić mój wpis merytorycznie: zegarek świetny, nieźle trzyma czas - spieszy 15 sek na tydzień, luma mogłaby być lepsza, jest to nowsza referencja /2017/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, ostatnio jest watek Balla, same merytoryczne wpisy o patentach, budowie itd. No i zobacz jak grzeje sie dyskusja, malo zainteresowanych... Czyzby wszyscy mieli w d*pie merytoryke?

Cena, cena, cena...?!

Byc moze te "patenty" nic nowego nie wprowadzaja wiec nie ma o czym dyskutowac?

Systemy antywstrzasowe sa uzywane od dawien dawna.

Mu-metal jako klatka faradaya w elektronice uzywana jest od mniej wiecej 100 lat. A polaczenie nie specjalnie efektywnej klatki faradaja z przeslona uzywana w optyce to jedynie kosmetyka.

Koronka i zawor helowy w jednym - wedlug mnie wynalazek ktory jedynie oslabia konstrukcje i dodaje koszt przy ewentualnej naprawie.

Wydaje mi sie, ze te patenty producenta to jest jedynie chwyt marketingowy by wzbudzic zainteresowanie marka. Bo co one tak naprawde rozwiazuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Byc moze te "patenty" nic nowego nie wprowadzaja wiec nie ma o czym dyskutowac?

Systemy antywstrzasowe sa uzywane od dawien dawna.

Mu-metal jako klatka faradaya w elektronice uzywana jest od mniej wiecej 100 lat. A polaczenie nie specjalnie efektywnej klatki faradaja z przeslona uzywana w optyce to jedynie kosmetyka.

Koronka i zawor helowy w jednym - wedlug mnie wynalazek ktory jedynie oslabia konstrukcje i dodaje koszt przy ewentualnej naprawie.

Wydaje mi sie, ze te patenty producenta to jest jedynie chwyt marketingowy by wzbudzic zainteresowanie marka. Bo co one tak naprawde rozwiazuja?

 

Fajnie, że masz swoje zdanie, zresztą nie moim celem było podczas pisania tego posta wskazywanie, że to super firma z super patentami... Każdy wymaga tutaj meteorytyki tylko sam nic merytoryczne w większości przypadków nie reprezentuje. Taki pudelek, ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze te "patenty" nic nowego nie wprowadzaja wiec nie ma o czym dyskutowac?

Systemy antywstrzasowe sa uzywane od dawien dawna.

Mu-metal jako klatka faradaya w elektronice uzywana jest od mniej wiecej 100 lat. A polaczenie nie specjalnie efektywnej klatki faradaja z przeslona uzywana w optyce to jedynie kosmetyka.

Koronka i zawor helowy w jednym - wedlug mnie wynalazek ktory jedynie oslabia konstrukcje i dodaje koszt przy ewentualnej naprawie.

Wydaje mi sie, ze te patenty producenta to jest jedynie chwyt marketingowy by wzbudzic zainteresowanie marka. Bo co one tak naprawde rozwiazuja?

 

masz rację. Dokładnie tak jak z mechanizmami. Są używane od 100tek lat.

Edytowane przez piotrkrakow

Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konczac dyskusje na temat patentow Balla musze przyznac, ze dawniej strasznie chorowalem na Trainmastera 60 seconds.. jedynie ze wzgledu na wyglad. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.