Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Może dobiją do 1953 sztuk? Już machnęli 1600,zatem blisko. A bardzo wielu producentów przy reedycjach stosuje właśnie taką limitacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobiją do 1953 sztuk? Już machnęli 1600,zatem blisko. A bardzo wielu producentów przy reedycjach stosuje właśnie taką limitacje...

Ty tak na serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja zegarkowego hobby nie traktuje zbyt serio... A samej glycine tym bardziej. Zegarek kupiłem,bo po prostu bardzo mi się spodobał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niech wychodzą takie wypusty.... posiadanie tej limitki będzie ciekawsze

 

 

Nom.. taka pamiątka po starej glycine będzie..

 

bqjC68Z.jpg

Ale kupując swoją limitkę, pewnie dzisiejszej sytuacji się nie spodziewałeś? Nie tak miało być!

Już kilka postów wcześniej wylałem swoje żale. Trzeba przyznać, że zmienili.. czcionkę napisu na tarczy.. ciekawe po co. Skoro opychac i zarabiać na massdropie to po co design zmieniać skoro gotowy projekt lezy.

 

Obecna glycina nawet na massdropie sieje zamęt, mialo być ekskluzywnie: massdrop exclusive, buy or die :sick: a sprzedało się poniżej 100 i poszło na Grey market..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja zegarkowego hobby nie traktuje zbyt serio... A samej glycine tym bardziej. Zegarek kupiłem,bo po prostu bardzo mi się spodobał...

Aha.... to po co takie pie...ly piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmiecie mnie do klubu? ;)

Nie ma wyjścia. Witaj i gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie dało się "zaglicerynować" w tym przypadku. Oj, nie dało ! Oczarowała mnie "płaskość", elegancja oraz wielkość tego Combata 6 Classic GL0101. A do tego jeszcze okazyjnie bardzo, ale to bardzo przystępna cena i ..... jest szałowo !!! :wub: 

PS. Zdjąłem tylko ori bransę ( bo nie lubię kajdanek ) i zmieniłem na takiego Chermonda. 

 

post-99061-0-17249000-1528964314_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży pojawił się Airman Base 22 z 2010 roku. Jest to nowa produkcja, zamiast ETY jest SW300. Glcyine USA pisze jakoby mieli produkować więcej odnowionych klasyków, ze starym logo, ze względu n vox populi. Ciekawe czy pojawi się również w polskich sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hesalitowe/akrylowe szkiełko w combatach pojawiało się tylko w 7 vintage czy gdzieś jeszcze?


W sprzedaży pojawił się Airman Base 22 z 2010 roku. Jest to nowa produkcja, zamiast ETY jest SW300. Glcyine USA pisze jakoby mieli produkować więcej odnowionych klasyków, ze starym logo, ze względu n vox populi. Ciekawe czy pojawi się również w polskich sklepach.

 

pozostaje czekać na no.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży pojawił się Airman Base 22 z 2010 roku. Jest to nowa produkcja, zamiast ETY jest SW300. Glcyine USA pisze jakoby mieli produkować więcej odnowionych klasyków, ze starym logo, ze względu n vox populi. Ciekawe czy pojawi się również w polskich sklepach.

Kupowanie w polskich sklepach, zwykle oznacza znacznie zawyżone ceny.

Nie. Ja zegarkowego hobby nie traktuje zbyt serio... A samej glycine tym bardziej. Zegarek kupiłem,bo po prostu bardzo mi się spodobał...

Zdrowe podejście.

Nom.. taka pamiątka po starej glycine będzie..

 

 

 

Już kilka postów wcześniej wylałem swoje żale. Trzeba przyznać, że zmienili.. czcionkę napisu na tarczy.. ciekawe po co. Skoro opychac i zarabiać na massdropie to po co design zmieniać skoro gotowy projekt lezy.

 

 

Różnice są po to by zrekompensować zmniejszenie ekskluzywności. Starsze będą cenniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tam glycine do ekskluzywności - to woły przecież są, chyba że chodzi o ekskluzywność massdropową:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwy jestem i nie chce mi się szukać. Dlatego wytłumaczcie mi proszę tzw. syndrom Massdropa. Czy zegarki tam sprzedawane to jakaś lipa? Zaczynam mieć kompleksy i bacznie przyglądam się swojemu Combatowi czy aby on jakiś nie takiś bo jest właśnie z Massdropa.  <_<  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tam glycine do ekskluzywności - to woły przecież są, chyba że chodzi o ekskluzywność massdropową :)

Zależy jak umieścimy poprzeczkę.

Leniwy jestem i nie chce mi się szukać. Dlatego wytłumaczcie mi proszę tzw. syndrom Massdropa. Czy zegarki tam sprzedawane to jakaś lipa? Zaczynam mieć kompleksy i bacznie przyglądam się swojemu Combatowi czy aby on jakiś nie takiś bo jest właśnie z Massdropa.  <_<  

Normalne zegarki robione na konkretne zlecenie, albo wyprzedaż magazynowa. Zbierają zamówienia od ludzi potem sprowadzają i dystrybuują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to przestał mnie parzyć w nadgarstek  :D .

Cała burza, w pewnym sensie uzasadniona, powstała ze strony ludzi, którzy kupowali Glycine, gdy była rzadko spotykana i znacznie droższa. Popularyzacja może ich irytować, spadek ceny także.

Cieszę się, że Ci ulżyło. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała burza, w pewnym sensie uzasadniona, powstała ze strony ludzi, którzy kupowali Glycine, gdy była rzadko spotykana i znacznie droższa. Popularyzacja może ich irytować, spadek ceny także.

Cieszę się, że Ci ulżyło. :)

Nie znam się na ekonomii, szczególnie tej globalnej, ale porównując ceny za Glycynki w PL sklepach a na takim Massdropie to twierdzę, że nasi Janusze Biznesu często i gęsto walą 100 % marży. I jeśli Massdrop zarabia jakieś pieniądze sprzedając mi zegarek za równowartość 1600 PLN a u nas on kosztuje grubo ponad 3 tysia to dlaczego się bulwersować na zdrową ekonomię ? Bardzo dobrze, że zaradni mają wybór i szanują swoje pieniądze. Może ta zaradność spowoduje, że Janusze Biznesu z kraju nad Wisłą troszkę spokornieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ekonomii, szczególnie tej globalnej, ale porównując ceny za Glycynki w PL sklepach a na takim Massdropie to twierdzę, że nasi Janusze Biznesu często i gęsto walą 100 % marży. I jeśli Massdrop zarabia jakieś pieniądze sprzedając mi zegarek za równowartość 1600 PLN a u nas on kosztuje grubo ponad 3 tysia to dlaczego się bulwersować na zdrową ekonomię ? Bardzo dobrze, że zaradni mają wybór i szanują swoje pieniądze. Może ta zaradność spowoduje, że Janusze Biznesu z kraju nad Wisłą troszkę spokornieją.

W sklepach ceny są również sporo wyższe niż przy kupnie bezpośrednio od Piotra, który jest dystrybutorem. A jeśli chodzi o Massdropa, to z tego co się dowiedziałem, niektóre egzemplarze podróżują po prostu po wielu magazynach, a jak można się domyślić, mechanicznym zegarkom takie podróże mogą szkodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na ekonomii, szczególnie tej globalnej, ale porównując ceny za Glycynki w PL sklepach a na takim Massdropie to twierdzę, że nasi Janusze Biznesu często i gęsto walą 100 % marży. I jeśli Massdrop zarabia jakieś pieniądze sprzedając mi zegarek za równowartość 1600 PLN a u nas on kosztuje grubo ponad 3 tysia to dlaczego się bulwersować na zdrową ekonomię ? Bardzo dobrze, że zaradni mają wybór i szanują swoje pieniądze. Może ta zaradność spowoduje, że Janusze Biznesu z kraju nad Wisłą troszkę spokornieją.

To nie tak.

Zobacz w jakiej cenie są sprzedawane jakiekolwiek inne zegarki swiss made z automatem.

Glycine zeszła na poziom cenowy chińskich dziwolągów i przez to straciła swój wizerunek. Do tego dołożyła wstrętne, nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

Zobacz w jakiej cenie są sprzedawane jakiekolwiek inne zegarki swiss made z automatem.

Glycine zeszła na poziom cenowy chińskich dziwolągów i przez to straciła swój wizerunek. Do tego dołożyła wstrętne, nowe modele.

Widzę dużo emocji w Twojej wypowiedzi. Projekty Glycine mogą się podobać, niekoniecznie wszystkie każdemu. Moim faworytem jest Airman z niebieskim cyferblatem GMT. Dylemat czy pasek niebieski jest idealnym dopełnieniem, czy też bransoleta? Narzekać na obniżkę ceny mogą tylko ludzie, którzy wcześniej dokonali zakupu. Dla nowych, potencjalnych klientów niższa cena raczej problemem nie będzie. 

Czy 3000 zł można traktować jako cenę chińskiego dziwoląga? O ile tourbillon Sea-gulla będziemy tak traktować, to zgoda. Większość solidnych, sprawdzonych firm z Chin sprzedaje swoje produkty na poziomie 1-1,5k zł i to z tej ichniej wyższej półki. 

Jeżeli polityka Glycine Cię irytuje, to zawsze masz wiele firm szwajcarskich, które trzymają cenę i nie popularyzują zbytnio swoich produktów. Na szczęście prawem klienta jest wolny wybór.

W sklepach ceny są również sporo wyższe niż przy kupnie bezpośrednio od Piotra, który jest dystrybutorem. A jeśli chodzi o Massdropa, to z tego co się dowiedziałem, niektóre egzemplarze podróżują po prostu po wielu magazynach, a jak można się domyślić, mechanicznym zegarkom takie podróże mogą szkodzić ;)

Możesz podać źródło tej informacji?

Nie znam się na ekonomii, szczególnie tej globalnej, ale porównując ceny za Glycynki w PL sklepach a na takim Massdropie to twierdzę, że nasi Janusze Biznesu często i gęsto walą 100 % marży. I jeśli Massdrop zarabia jakieś pieniądze sprzedając mi zegarek za równowartość 1600 PLN a u nas on kosztuje grubo ponad 3 tysia to dlaczego się bulwersować na zdrową ekonomię ? Bardzo dobrze, że zaradni mają wybór i szanują swoje pieniądze. Może ta zaradność spowoduje, że Janusze Biznesu z kraju nad Wisłą troszkę spokornieją.

Te sklepy kierują swoją ofertę do ludzi nie znających rynku zegarkowego, oraz do tych dla których wyższa cena nie gra roli (za to polska gwarancja). No jeszcze jeden "target" to ludzie bojący się zakupów przez internet (oszustwa?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dużo emocji w Twojej wypowiedzi. Projekty Glycine mogą się podobać, niekoniecznie wszystkie każdemu. Moim faworytem jest Airman z niebieskim cyferblatem GMT. Dylemat czy pasek niebieski jest idealnym dopełnieniem, czy też bransoleta? Narzekać na obniżkę ceny mogą tylko ludzie, którzy wcześniej dokonali zakupu. Dla nowych, potencjalnych klientów niższa cena raczej problemem nie będzie.

Czy 3000 zł można traktować jako cenę chińskiego dziwoląga? O ile tourbillon Sea-gulla będziemy tak traktować, to zgoda. Większość solidnych, sprawdzonych firm z Chin sprzedaje swoje produkty na poziomie 1-1,5k zł i to z tej ichniej wyższej półki.

Jeżeli polityka Glycine Cię irytuje, to zawsze masz wiele firm szwajcarskich, które trzymają cenę i nie popularyzują zbytnio swoich produktów. Na szczęście prawem klienta jest wolny wybór.

 

Możesz podać źródło tej informacji?

 

Te sklepy kierują swoją ofertę do ludzi nie znających rynku zegarkowego, oraz do tych dla których wyższa cena nie gra roli (za to polska gwarancja). No jeszcze jeden "target" to ludzie bojący się zakupów przez internet (oszustwa?).

W twojej wypowiedzi widać brak wiedzy jaka metamorfoza zaszła u glicine związana głównie ze zmianą właściciela, zmianami bazowych werkow oraz zmiana kontroli jakości na etapie produkcji.... wszystko w tym wątku juz było dziesiątki razy walkowane. .. myślę że masz już odpowiedz ma wszystkie kwestie co boli miłośników starej glycine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście prawem klienta jest wolny wybór.

Tak, pod warunkiem, że wybrana marka nie zdecyduje się zdeptać swoje dziedzictwo.

Ciebie rozumiem, bo dołączasz do klubu już po zmianach.

Ja wolałem czytać o nowościach z relacji z targów niż z platformy wyprzedażowej. I wiem, że nie jestem odosobniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.