Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

SST wraca do mnie jak bumerang :) Miałem GMT, Purist i wczoraj znowu przyjechał Purist  :lol:

 

4d0ae8fec6ef714fd0f77d42399575b0_big.jpg

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do trzech razy sztuka? Sst jest świetny, nie dziwię się, że wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trzech razy sztuka? Sst jest świetny, nie dziwię się, że wrócił.

 

Man nadzieję, że tak i zostanie na bardzo długo :) Choć w przypadku poprzedniego Purista miał cieszyć długo a po pół roku poszedł do ludzi ale ze względu na inne plany zegarkowe... 

SST ma coś w sobie i jak się pojawił to nie mogłem się powstrzymać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem szczerze, że na zdjęciach podobał mi się, ale bez jakiegoś efektu wow. Dopiero jak go założyłem to przemówił w 100 %. Powiedział bym, że u mnie obydwa na pewno zostają, ale na tym forum takie deklaracje są traktowane niezbyt poważnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że na zdjęciach podobał mi się, ale bez jakiegoś efektu wow. Dopiero jak go założyłem to przemówił w 100 %. Powiedział bym, że u mnie obydwa na pewno zostają, ale na tym forum takie deklaracje są traktowane niezbyt poważnie :)

Tez tak mówiłem, potem to samo przy 17 Sphair, wiec teraz przy KMU48 siedzę cicho

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaGlicynuję prostotą, świetną czytelnością, spokojem i elegancją. Zabujałem się w tym Combacie dożywotnio. Zawsze lubiłem jak najbardziej płaskie zegarki mechaniczne z eleganckimi tarczami bez sryliona niepotrzebnych w życiu elementów i bazgrołów a takie znaleźć w dzisiejszych dziwnych czasach jest bardzo trudno. Większość to krążki do hokeja z miszmaszem na tarczy. No cóż. Taka moda.

Combacik ma kopertę 43 mm bez koronki i niecałe 12 mm grubości oraz stałą odchyłkę w punktualności + 4,2 sekundy na dobę. A to jest świetny wynik jak na nowy zegarek za troszkę ponad 1,5 tysiąca PLN.  

 

post-99061-0-11523500-1531038572_thumb.jpg

 

post-99061-0-72410400-1531039145_thumb.jpg

 

post-99061-0-07711000-1531062311_thumb.jpg

 

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SST wraca do mnie jak bumerang :) Miałem GMT, Purist i wczoraj znowu przyjechał Purist :lol:

 

Zegar świetny ale niefotogeniczny ;)

Edytowane przez Andrzej77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SST wraca do mnie jak bumerang :) Miałem GMT, Purist i wczoraj znowu przyjechał Purist :lol:

 

Zegar świetny ale niefotogeniczny ;)

 

Zgadzam się w 100%. Na zdjęciach nigdy mi się nie podobał ale na żywo wiele zyskuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jeszcze taki model? ;)

 

 

No. 1 GMT, fajny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ma niezłą lumę.

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaGlicynuję prostotą, świetną czytelnością, spokojem i elegancją. Zabujałem się w tym Combacie dożywotnio. Zawsze lubiłem jak najbardziej płaskie zegarki mechaniczne z eleganckimi tarczami bez sryliona niepotrzebnych w życiu elementów i bazgrołów a takie znaleźć w dzisiejszych dziwnych czasach jest bardzo trudno. Większość to krążki do hokeja z miszmaszem na tarczy. No cóż. Taka moda.

Combacik ma kopertę 43 mm bez koronki i niecałe 12 mm grubości oraz stałą odchyłkę w punktualności + 4,2 sekundy na dobę. A to jest świetny wynik jak na nowy zegarek za troszkę ponad 1,5 tysiąca PLN.  

 

Combat zawsze jest fajny, a i pasek elegancki. Fotki też ładne.

 

SST wraca do mnie jak bumerang :) Miałem GMT, Purist i wczoraj znowu przyjechał Purist  :lol:

 

Gratulacje.

 

Nowy nabytek i Niedzielna sesyjka:

 

Wojtek fajne foty, a mechanizm pięknie zdobiony, widzę, że zamieniłeś jednego Incursor'a na drugiego :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Combat zawsze jest fajny, a i pasek elegancki. Fotki też ładne.

 

Gratulacje.

 

Wojtek fajne foty, a mechanizm pięknie zdobiony, widzę, że zamieniłeś jednego Incursor'a na drugiego :)

Gratulacje

Edytowane przez bodek080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wojtek fajne foty, a mechanizm pięknie zdobiony, widzę, że zamieniłeś jednego Incursor'a na drugiego :)

 

Dzięki.

Od początku chciałem tego z Unitasem, ale wówczas nigdzie nie było, więc kupiłem GL0045. Teraz gdy się trafił, to nie wahałem się ani przez chwilę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Od początku chciałem tego z Unitasem, ale wówczas nigdzie nie było, więc kupiłem GL0045. Teraz gdy się trafił, to nie wahałem się ani przez chwilę :)

Unitas dodaje dodatkowego smaczku przez małą wskazówkę, manualny naciąg i piękny dzwięk. A zdobienie mówi samo za siebie.

Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wciąż go testuje, bo to mój pierwszy Unitas i co zauważyłem to to, że za każdym razem gdy wskazówka sekundowa znajduje się na godzinie 12 to grot wskazówki minutowej jest dokładnie w samym środeczku indeksu. Wiem, że to zasługa także Glycine. Zmierzona rezerwa  chodu wyniosła dokładnie 48h a i punktualność stoi na zadowalającym poziomie (dokładnie jeszcze nie zmierzyłem)

 

Jedyne co jest dla mnie zaskoczeniem to to, że mechanizm trochę ciężej się nakręca niż np. manualna eta 2804-2 i po każdym ruchu koronką w prawo i jej puszczeniu trochę się cofa.

Być może jest to spowodowane uszczelnieniem koronki w Incursore, bo koronka nie jest zakręcana a 10 bar jest. Zresztą czuć, że tam jakiś system uszczelnienia jest.

Edytowane przez Wojtek_Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego Incursore i bardzo miło go wspominam. Mimo rozmiaru dobrze leżał na nadgarstku, leki i płaski. Jedyne, co mnie zaskoczyło in minus to słaba luma. Biorąc pod uwagę to, ile tej lumy jest na tarczy to powinien być atut tego modelu.W airmanach była dużo lepsza. Ale generalnie bardzo fajny zegarek.

12308679_IMAG8842.jpg

12308680_IMAG8824.jpg

12308678_IMAG8857.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44, ale nie jest masywny. Jest płaski i lekki w porównaniu z automatami o tych rozmiarach.

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym się chyba klucił, ponieważ mam obecnie w domu i automat Incursore i manual. Ten drugi jest nieco cięższy. Unitas jednak jest duży a Eta 2824 dużo mniejsza i zredukowana pierścieniem. Chyba, że masz na myśli inne automaty :)

 

To, że na nadgarstku nawet 17,5 cm leży świetnie to fakt.

 

Co do lumy też mam inne wrażenie, tutaj wprawdzie zdjęcie GL0045 ale California świeci tak samo (no może indeksy ciut słabiej)

 

7a813dfb238d96bfgen.jpg

Edytowane przez Wojtek_Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się naświetli to każda luma ładnie świeci. Chodzi o to, ile trzyma. Tu, pamiętam, było słabiutko. Airman No1 całą noc jarzy się delikatnym, zielonym światłem. Incursore gasł bardzo szybko.

 

Ed: Może faktycznie przesadzam z tą lekkością, dawno go nosiłem i taki mi się wydawał.

Edytowane przez P10TR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego Incursore i bardzo miło go wspominam. Mimo rozmiaru dobrze leżał na nadgarstku, leki i płaski.

Ostatnio go mierzyłem i jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze leżał na 17cm.

Te 44mm w porównaniu do Steinharta z unitasem to jak młodszy braciszek, spora różnica wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.