Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Na zatoce Airman No 1 w 40mm na Sellicie... brak słów. Poniżej jeden z ost. prawilnych No 1  :ph34r:

 

post-52348-0-87063100-1489597121_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie był noszony z powodu upałów, ale dzisiaj w końcu troszkę chmurek się pojawiło, więc i nadgarstek mógł odetchnąć :)
e62cb637eb706d1862ae70702497e048.jpg

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nadgarstku ta sama Incursore przez cały urlop nad Bałtykiem. Niestety nie zabrałem lustra i zdjęć nie będzie, nad czym strasznie ubolewam ☹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce Airman No 1 w 40mm na Sellicie... brak słów. Poniżej jeden z ost. prawilnych No 1  :ph34r:

 

wg mnie jest to do końca zła droga

delikatnie powiększona wersja w stosunku do no1 - tylko niepotrzebnie nazywa się no1 i to 1ATM/!/ no i premiera modelu na md /?/ to akurat słabe

mechanizm jestem w stanie zaakceptować - czy jest on gorszy od ety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, to jakie znaczenie ma miejsce premiery zegarka? Przecież większość i tak kupuje, gdzie się da, byle taniej i bez zażenowania pyta na forum, jak nie zapłacić VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze, to jakie znaczenie ma miejsce premiery zegarka? Przecież większość i tak kupuje, gdzie się da, byle taniej i bez zażenowania pyta na forum, jak nie zapłacić VAT.

 

Minimum jakie ja oczekuje to aby było to spójne z katalogiem zamieszczonym na stronie. A ogólnie to wydaje mi się, że w Glycine ktoś zaczął myśleć jeśli chodzi o nowe modele. Nowe wypusty Base 22, DC-4 z dziurami w uszach, nawet ten 1953 to optymistyczny kierunek. Kuleje natomiast komunikacja no i jednak sam model sprzedaży, tak jakby szukali czegoś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Incursorze GL0045 (selita sw 200-1) jest możliwość dokręcania koronką? Jeśli tak to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita 200-1 ma możliwość dokręcania koronką i sprzęgło zabezpieczające przed przekręceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji brak. Podpowiesz w jakiej pozycji korona i w która stronę krecic? Znalazlem pdf ety ale w moim zegarku brak zakręcanej koronki i nie mam pewności czy nakrecac w ten sam sposóbeta2824.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcić należy zgodnie z ruchem wskazówek zegara czyli w prawo. Korona w pozycji zamkniętej jeśli nie jest dokręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Widzę, że cieszy niezmiennie ;)

Si, za każdym razem, gdy go wyciągam z pudełka, na twarzy pojawia się "banan" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Wahnik potrafi zawiesić się w miejscu gdy przekręcam zegarek o 360 stopni. Wystarczy lekko potrząsnąć by się odwiesił. Czy to jest normalne zjawisko w Incursore czy należałoby się udać do zegarmistrza?

Dla zobrazowania przesyłam znalezione w sieci video z podobnym problemem.

 

https://youtu.be/C5d21KYyoPQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Wahnik potrafi zawiesić się w miejscu gdy przekręcam zegarek o 360 stopni. Wystarczy lekko potrząsnąć by się odwiesił. Czy to jest normalne zjawisko w Incursore czy należałoby się udać do zegarmistrza?

Dla zobrazowania przesyłam znalezione w sieci video z podobnym problemem.

 

Zjawisko nie jest normalne, pytanie, czy to przeszkadza, aby zegarek się nakręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie pomocnicze - gdy dokręcasz dekiel, słychać różnicę w pracy rotora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały, dosyć aktywny dzień noszenia, na pewno nie nakręca rezerwy na maksa. Przy mniejszej aktywności muszę dokrecic koronką, żeby nie stanął.

Dekla nigdy nie odkrecalem, ani nie dokrecalem. Nie chce stracić WR 100. Na oko nie widac żeby dekiel blokował wahnik

Edytowane przez aro88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz to samo i oddałem zegarek w ręce zegarmistrza. Przy odbiorze powiedział, że ruszył/odkręcił minimalnie dekiel  i problem zniknął. Dziwne to w tej klasie zegarków ale jak widać wszystko może się zdarzyć nawet w nowym egzemplarzu. Zegarmistrz stwierdził, że nie ma sensu odkręcać dekielka i ingerować w mechanizm bo wahnik pracuje prawidłowo. Minęło trochę czasu i mechanizm pracuje idealnie i się nie zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć miłośnicy Glycerinek :)! Mam zamiar kupić pilota od Glycine, tak się zastanawiam tylko nad czytelnością pilotów - w sensie cyfry/liczby od 1/24 nie odpowiadają standardowemu odczytowi w zegarkach... Jako początkujący w tej kategorii zegarków jest to pewne utrudnienie na początku "drogi"  :) Jak sobie z tym radzicie/radziliście? Przyzwyczaja się oko ? Bo te 1-2 sekundy dłużej mi zajmuje "przetworzenie" czasu z polskiego na nasze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.