Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć miłośnicy Glycerinek :)! Mam zamiar kupić pilota od Glycine, tak się zastanawiam tylko nad czytelnością pilotów - w sensie cyfry/liczby od 1/24 nie odpowiadają standardowemu odczytowi w zegarkach... Jako początkujący w tej kategorii zegarków jest to pewne utrudnienie na początku "drogi"  :) Jak sobie z tym radzicie/radziliście? Przyzwyczaja się oko ? Bo te 1-2 sekundy dłużej mi zajmuje "przetworzenie" czasu z polskiego na nasze :D

Fajny bajer, ale mnie odczytu nie ułatwia. W wariancie GMT ma wg mnie większy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle wlasnie nad wariantem GMT, ale mimo wszystko - patrze na wskazówki i widzę najpierw 14:14 (piszę to, co widać na tarczy), co oznacza realną godzinę 19:35 itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle wlasnie nad wariantem GMT, ale mimo wszystko - patrze na wskazówki i widzę najpierw 14:14 (piszę to, co widać na tarczy), co oznacza realną godzinę 19:35 itd. ;)

Niezależnie od krytycznego stosunku, mam w planie zakup Airmana z 24h. Jak się ma zegarkowego bzika to się kupuje emocjonalnie i tyle. Prawdę mówiąc gdyby nie te irracjonalne zachcianki, to jedyną firmą zegarkową byłoby Casio z zegarkami w cenie do 100 zł. No może Chińczycy by próbowali się przebić. Oczywiście zegarki byłyby tylko kwarcowe. Tanie, trwałe i dokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od krytycznego stosunku, mam w planie zakup Airmana z 24h. Jak się ma zegarkowego bzika to się kupuje emocjonalnie i tyle. Prawdę mówiąc gdyby nie te irracjonalne zachcianki, to jedyną firmą zegarkową byłoby Casio z zegarkami w cenie do 100 zł. No może Chińczycy by próbowali się przebić. Oczywiście zegarki byłyby tylko kwarcowe. Tanie, trwałe i dokładne.

 

Tyle tylko, że nie o to w tym chodzi, przynajmniej niektórym na tym forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że nie o to w tym chodzi, przynajmniej niektórym na tym forum :)

Tacy praktyczni do bólu już mają zegarek, po co im drugi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy praktyczni do bólu już mają zegarek, po co im drugi? ;)

Po co im zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co im zegarek?

Tylko jako przyrząd użyteczny i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dorzucę ze swoim combat 6 43mm, pozdrawiam wszystkich miłośników marki:-)

post-2300-0-57047200-1534838157_thumb.jpg

post-2300-0-36616500-1534838173_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 5 atm, które są na zegarku zapewnią widoszczelność jakbym chciał umyć zegarek pod kranem, czy lepiej nie testować ? Całkowite zanurzenie zegarków to tylko od 100m czy musi być zakręcana koronka ? Szczerze powiedziawszy trochę parodia, ale też nie chciałbym uszkodzić zegarka, nie robiłem też testów wodoszczelności

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam, że tutaj, ale jak ktoś ma ochotę na starszą referencję Glycinki na Unitasie w pięknym stanie, to zapraszam tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165858-glycine-incursore-44mm-manual-unitas-6497/

 

Na pewno warto, a ja wiem, że prędzej czy później będę tego żałował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Warto, warto i na pewno z czasem będzie żałował  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wasza wina, szukam DC4 w kolorze czarnym, ewentualnie Base 22 starsza referencja (42mm czarna tarcza), moze ktos sie pozbywa? Prosze o info na priv. Ladne macie te Glicyny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, wasza wina, szukam DC4 w kolorze czarnym, ewentualnie Base 22 starsza referencja (42mm czarna tarcza), moze ktos sie pozbywa? Prosze o info na priv. Ladne macie te Glicyny :)

Ostatnio straciłem trochę w obwodzie nadgarstka. W związku z tym rozważam sprzedaż airmana 17 w starszej specyfikacji. Nie jesteś zainteresowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio straciłem trochę w obwodzie nadgarstka. W związku z tym rozważam sprzedaż airmana 17 w starszej specyfikacji. Nie jesteś zainteresowany

Dzieki, niestety zegarek 42-44mm to max co moj nadgarstek przyjmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieki, niestety zegarek 42-44mm to max co moj nadgarstek przyjmie :)

Pewnie ;)

Sam się jeszcze waham. Może znów przytyję, kto wie. W tej chwili jest na styk.

post-98957-0-78668700-1535458120_thumb.jpeg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z ładniejszych modeli tyle, że sporych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi czy DC-4 posiada zakręcaną koronkę ? Może ktoś chciałby się pozbyć ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glycine_airman_dc4_sm-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.