Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Komentarz bez sensu, a i 50 postów nabite i można sprzedawać na bazarku

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Komentarz bez sensu, a i 50 postów nabite i można sprzedawać na bazarku

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMO jest dokładnie tak jak piszesz, jak się prześledzi aktywność Kolegi @kryhoo na forum. Czekam, aż coś na bazarku się pojawi  :D

 

 

A przepraszam, już coś jest na bazarku  :lol:

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze sie orientuje czy w jakis prosty sposob mozna zamowic zegarek ktory jest jedynie na sprzedaz w Stanach?

Chodzi mi o ten model w atrakcyjnej cenie:

https://www.costco.com/Glycine-Combat-Stainless-Steel-Case-Men's-Automatic-Watch.product.100454636.html

https://forums.watchuseek.com/attachment.php?attachmentid=13619823&d=1541531545

s-l500.jpg

jest teraz podobny na MD z białą tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie; dzieki za info.smile.png 

Moze nawet biale okienko tarczy bardziej pasuje do jasnej tarczy. Tym razem zarowno cyfry jak i indeksy sa pokryte luminowa (poprzednie modele mialy lume tylko na indeksach). No i powrot do przewierconych uszow co tez jest oczywiscie plusem. Szkoda jedynie, ze koperta ma powloke PVD.

csm_GL0189_9473adb392.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też myśleliśmy, że to chwilowa wyprzedaż jednak czas pokazał, że to jednak sprzedaż. Ma to swoje plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też myśleliśmy, że to chwilowa wyprzedaż jednak czas pokazał, że to jednak sprzedaż. Ma to swoje plusy i minusy.

Dobra to cena ?

Bo nizeszej chyba nie widziałem

Jak z dodatkowymi opłatami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra, z dodatkowymi opłatami można się zmieścić w 1600 zł. Za zegarek na ETA z szafirem. Sam bym brał gdyby mi się wygląd podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak postanowiłem się rozstać - Goldeneye na bazarku...

 

42dae44a9d64502038304222bf71f460.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też myśleliśmy, że to chwilowa wyprzedaż jednak czas pokazał, że to jednak sprzedaż. Ma to swoje plusy i minusy.

Czy to znaczy, że ceny przed tą wielką obniżką były z kosmosu? Czy raczej pojawiły się kompromisy jakościowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra, z dodatkowymi opłatami można się zmieścić w 1600 zł. Za zegarek na ETA z szafirem. Sam bym brał gdyby mi się wygląd podobał.

W tych zegarkach nie ma ety jest sw200

Czy to znaczy, że ceny przed tą wielką obniżką były z kosmosu? Czy raczej pojawiły się kompromisy jakościowe?

To jest głębsze i nie da się tego w taki sposób ocenić i to w jednym zdaniu. Jak przeczytasz wątek od początku będziesz wiedział o co chodzi, tylko czy warto...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, prawdopodobnie jest to sw200, zmyliło mnie 25 kamieni, bo sw200 ma 26. Ale jest to mechanizm GL224, który już dawno został zmieniony z ETA na Sellita.

 

Wątek na 594 strony. Nie da się tego streścić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat od dłuższego czasu, wielu posiadaczy już przestało się tutaj udzielać, czy posiadają dalej zegarki tej marki ? Tego nie wiem. Tak w skrócie, to chyba zaczęło się od przejęcia Glycine przez Invictę, strategia firmy poszła w masówkę, co mogło zzkodzić jakości, ale sam na to dowodów nie mam. Wydaje mi się, że do tego doszło obniżenie pozycjonowania marki ze względu na spadki cen zegarków. Plusy dla klientów, którzy chcą kupić, ale wydaje mi się, że przez to marka robi się coraz mniej znacząca na rynku.

 

Jak ktkś chce dodać, to piszcie. Ja osobiście cieszę się, że można taniej nabyć, ale w patrząc długookresowo może się to odbić na firmie negatywnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam combat suba od półtora roku. Praktycznie nie schodzi z łapy. Jest super wygodny (mam nadgarstek 16,5 cm). Jakby ktoś się wahał, to szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj na MD patrzyłem i myślałem, że suby mają taką samą kopertę 43mm jak combat 6, a tu zdziwko Ciekawe jakby wyglądał

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę temat od dłuższego czasu, wielu posiadaczy już przestało się tutaj udzielać, czy posiadają dalej zegarki tej marki ? Tego nie wiem. Tak w skrócie, to chyba zaczęło się od przejęcia Glycine przez Invictę, strategia firmy poszła w masówkę, co mogło zzkodzić jakości, ale sam na to dowodów nie mam. Wydaje mi się, że do tego doszło obniżenie pozycjonowania marki ze względu na spadki cen zegarków. Plusy dla klientów, którzy chcą kupić, ale wydaje mi się, że przez to marka robi się coraz mniej znacząca na rynku.

 

Jak ktkś chce dodać, to piszcie. Ja osobiście cieszę się, że można taniej nabyć, ale w patrząc długookresowo może się to odbić na firmie negatywnie.

Wielu dawnych miłośników marki (w tym dystrybutor Piotr) przestało się udzielać w wątku, co jest z wielką szkodą, gdyż posiadali dużo fajnych informacji.

 

Zmiany jakie zaszły w Glycine spowodowały, że dziś nie bardzo jest o czym rozmawiać, gdyż marka zmieniła profil komunikacji, której obecnie właściwie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają, że marka podupadła, ale ci sami, w jakiś dziwny sposób, noszą Airmany z MD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wszyscy narzekają  :) Mam (chyba z MD albo Joma), cieszę się nim i nie psioczę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka jest teraz polityka invicty, wolą sprzedawać dużo z niską marżą. 

Ale jeśli teraz sprzedają zegarek, któy kosztował 3 tys za 1,5 tys i nadal na tym zarabiają, to znaczy że marża za markę jest aż tak wielka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka jest teraz polityka invicty, wolą sprzedawać dużo z niską marżą.

Ale jeśli teraz sprzedają zegarek, któy kosztował 3 tys za 1,5 tys i nadal na tym zarabiają, to znaczy że marża za markę jest aż tak wielka?

Pewnie tak ale pamiętaj, ze za tą różnicę jeśli jesteś AD musisz zorganizować dystrybucję w danym regionie z sukcesem dla Ciebie, marki i klienta. Wg mnie Piotr to robił swietnie umiejętnie wyważając te proporcje. Bez takich ludzi Glycine w Polsce i nie tylko byloby zupelnie nierozpoznawalną marką. Invicta zmienila politykę i teraz zerują na tym co wypracowali AD. Biznesowo na jakiś czas sukces gwarantowany bo to co bylo za 3 jest za 1.5. Pomijam tu kwestie gwarancji i odpowiedzialnosci bo jednak jest tu różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają, że marka podupadła, ale ci sami, w jakiś dziwny sposób, noszą Airmany z MD.

Jeżeli o mnie chodzi, to przepracowałem temat w głowie i już mi rozczarowanie przeszło. Miałem lżej, bo wcześniej nie kupowałem w cenach AD.

A airmany zawsze mi się podobały, więc noszę sobie z MD :)

Teraz czekam na biały F104 dla żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nie masz, jak kupisz za granicą, chyba, że gdzieś tam wysyłasz. Był przypadek wysyłki do Holandii z tego co pamiętam. Z drugiej strony proste werki, zegarmistrz ogarnie Ja tam jestem miłośnikiem, posiadam jednego narazie Combata i nie zamierzam opuszczać klubu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.