Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Niech zegarmistrz rzuci okiem, może mikro regulacja wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perkoz odchyłki się zdarzają. Mój po zakupie też miał odchyłki na plus po 10 s. Inny mój zegarek na Unitasie robił +20s od nowości. Regulacja u zegarmistrza i robi średnio +2s ten unitas. Co do Ety w combacie, to postanowiłem sam wyregulować i też się udało zejść do wyniku ok +2s, tylko teraz muszę poprawić, bo kupiłem rotomat i zegarek już nie leżakuje, zaczął mi robić ok -4s na dobę

 

Te mehanizny są takie proste, że tylko przekręca się plus minus śrubeczkę po otwarciu dekla a jaka radocha jak się samemu zrobi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz pewność że to Eta? to równie dobrze może być Sellita. Sklep  w którym kupiłem Swojego Combata Chrono w USA podaje, że Glycine uznaje mechanizmy ETA i Sellita za równej jakości. Stąd wnioskując możesz jedno lub drugie. Mikroregeulacja u dobrego zegarmistrza i będzie lepiej.


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy jest to eta czy sellita najłatwiej poznać po liczbie kamieni. Miałem podobnie ze swoim combat vintage. Robił stabilne plusy, w pewnym momencie mu się odwidziało i zaczął się spóźniać. Na razie czeka na swoją kolej w pudełku. Nie jestem też przekonany czy to rzeczywiście jest elabore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było, wystarczy wyregulować

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine wraca do mnie jak bumerang.

Mój nowy tool watch do zadań specjalnych :)

Oryginalne nato było paskudne dlatego od razu wjechał na czarno pomarańczową gumę od Bartona.

 

yXj5J5u.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Bardzo lubię te gumy od Bartona.

 

uy4qkSx.jpg

Edytowane przez diesel

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było, wystarczy wyregulować

Oby  :angry: Dzisiaj o 09:30 rano ustawiłem co do sekundy dokładny czas. Na tą chwilę ( 20:30 ) czyli przez 11 godzin nawaliła in plus 28 sekund. Moim zdaniem coś się rypło w tym "śwajcarskim" cudzie po niecałym roku normalnego, delikatnego używania. A jest to na 100% ETA 2824-2 Elabore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

U mnie po roku 2836-2 w tej samej wersji, tyle że w Damasko zeszła z +1,5 sek. na dobę do +1. Miałem tez 2836-2 w Orisie i Candino i obie po czasie "zwariowały". Regulacja pomogła.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się namagnesował gdzieś bo i takie przypadki były na forum

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy jest to eta czy sellita najłatwiej poznać po liczbie kamieni. Miałem podobnie ze swoim combat vintage. Robił stabilne plusy, w pewnym momencie mu się odwidziało i zaczął się spóźniać. Na razie czeka na swoją kolej w pudełku. Nie jestem też przekonany czy to rzeczywiście jest elabore.

to sie zgadza przy Eta 2824 i Sellita sw 200, ale nie zgadza przy SW 500 i Valjoux oba maja 25 kamieni.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu do Was wróciłem

Tak licząc po kolei to SST12, Airman 17 Sphair, KMU48, a teraz to kupione przypadkiem, normalnie żyć bez Was nie mogę fd314067fa13109386f98c057451e1c7.jpg4cd8bcde17a51c81bbfa9a5e4e045a8e.jpgfe8b639b8006101d143bfbb0676235a2.jpg99931e33269c20a0dbf60517f459fc0d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny brąziak rzeczywiście :)

 

ps. pojawił się właśnie ma md więc pewnie niedługo będzie tu więcej fotek :) Ja klinąłem  :D

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny brąziak rzewiście :)

 

ps. pojawił się właśnie ma md więc pewnie niedługo będzie tu więcej fotek :) Ja klinąłem  :D

No ja jestem lekko rozczarowany, mega niewygody i koronka sie w reke wbija, KMU48 ten sam rozmiar ale w uzytkowaniu duzo bardziej wygodny


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od drugiej osoby słyszę, że Sub jest niewygodny. Miałem 4 różne Suby i moim zdaniem jest wygodny, może nie tak jak SST ale na nic nie narzekałem. 

Ale ze względu na kształt koperty przy koronce i dość "ostre" szlify koperty może trochę "rysować" dłoń jeżeli nosi się za kostką nadgarstka. Ja noszę zegarki przed kostką i przy zgięciu nadgarstka nic mi nie przeszkadzało. Po drugie ze zdjęć wynika, że Twój nadgarstek nie należy do dużych...to też ma znaczenie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od drugiej osoby słyszę, że Sub jest niewygodny. Miałem 4 różne Suby i moim zdaniem jest wygodny, może nie tak jak SST ale na nic nie narzekałem.

Ale ze względu na kształt koperty przy koronce i dość "ostre" szlify koperty może trochę "rysować" dłoń jeżeli nosi się za kostką nadgarstka. Ja noszę zegarki przed kostką i przy zgięciu nadgarstka nic mi nie przeszkadzało. Po drugie ze zdjęć wynika, że Twój nadgarstek nie należy do dużych...to też ma znaczenie...

Standard 18cm , jak pisałem wcześniej z KMU 48 nie miałem takich problemów

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno upolowałem poniższą Glicynkę (przymierzałem się do niej już od dłuższego czasu) i jestem nią ogromnie zauroczony - cudownie śliczny zegarek. Idealne połączenie czarnego PVD, złotych akcentów i delikatnych brązowych odcieni. Zegarek rzuca się w oczy, ale nie jest efekciarski, tylko gustownie stonowany. Poezja :)

post-95806-0-26789400-1547539883_thumb.jpg

post-95806-0-56992100-1547539888_thumb.jpg


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.