Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

IMO bardzo fajne, charakterne zestawienie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo fajne, charakterne zestawienie :-)

Ale żona marudzi na to zestawienie :) Znaczy się, że jest ok ;)

 

Kolor pasków pasuje do koloru daty.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine wraca do mnie jak bumerang.

Mój nowy tool watch do zadań specjalnych :)

Oryginalne nato było paskudne dlatego od razu wjechał na czarno pomarańczową gumę od Bartona.

 

 

Czekam na identyczna. Pokaz jak swieci

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale żona marudzi na to zestawienie :) Znaczy się, że jest ok ;)

Kolor pasków pasuje do koloru daty.

Takie prawo żon :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może wiecie co jest na rzeczy. Jomashop prawie nie ma nic z oferty zegarków Glycine. Kolejne dobre źródło na eBay Glycine-direct też tymczasowo nie ma nic w ofercie. Watchgooroo to pokrewne konto od Glycine-direct na eBay ale ceny są prawie 2 razy wyższe niż to co było poprzednio w ofercie. Otrzymałem info, że mogą przywrócić ceny z poprzednich aukcji tylko trzeba wysłać prośbę. Sielanka sprowadzania Glycine z USA powoli się kończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno gdybać, bo marka niczego nie komunikuje. Na MD cały czas pojawiają się oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedali wszystko i ceny pójdą gwałtownie do góry, będzie hossa i będzie można sprzedać z zyskiem a potem znowu walnie w dół

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujac z wygladu rotora - Sellita.

Rotor o niczym nie świadczy różnica jest po prostu w oznakowaniu pod wychwytem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiscie racje ale jesli sie nie ma dostepu do zdjec ktore to oznakowanie przedstawiaja to latwo mozna rozroznic standardowe werki ety i sellity po ksztalcie rotora.

maxresdefault.jpg

 

Wiec co tam w srodku tyka?

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz powiedzieć przez tą fotkę, że to jedyne kształty rotorów SW 500 i VJ 7750? Otóż dalej bede stał przy swoim rotor może wyglądać przeróżnie może mieć potężne wycięcie itd.Podonie twierdzą goście  z WUS

 

Mam dwa chronografy jeden to Revue Thommen i tam siedzi na bank ETA. Drugi to Glicyne Combat i tu skłaniał bym się do Sellity ale głowy, na bazie kształtu rotora, na blat nie położę. Oba chodzą idealnie. JA tam różnic użytkowych nie widzę


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz powiedzieć przez tą fotkę, że to jedyne kształty rotorów SW 500 i VJ 7750?

ale nic takiego nie padlo, chodzi o standardowe. Reszta masz rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja buja się u zegarmistrza, bo datownik się rozsypał. ;( Ile może kosztować naprawa takiego dynksa w Sellicie 280?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja buja się u zegarmistrza, bo datownik się rozsypał. ;( Ile może kosztować naprawa takiego dynksa w Sellicie 280?

Zależy co jest do roboty. Jeżeli złożenie do kupy to kilkadziesiąt zł, a jak wymiana części, to będzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :-)

Ostatnie dwa paski nie hu hu Wam się nie podobały, więc tym razem kolega Bartekk wykonał swoje dzieło.

Może tym razem da się to nosić ;-)

99cf714fc7ae1d2379822d67468d93c9.jpgcd7fb2d020a3990ae1a5e90086dbf239.jpgacf6d94406f7d99ecede24991a7d81b2.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-AL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tym razem IMO mamy do czynienia z dowodem na to, że ...nurek na skórzanym pasku może wyglądać ...bardzo dobrze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :-)

Ostatnie dwa paski nie hu hu Wam się nie podobały, więc tym razem kolega Bartekk wykonał swoje dzieło.

Może tym razem da się to nosić ;-)

 

Wysłane z mojego LYA-AL10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Fajny pasior i kolorystycznie też wydaję się super

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz powiedzieć przez tą fotkę, że to jedyne kształty rotorów SW 500 i VJ 7750? Otóż dalej bede stał przy swoim rotor może wyglądać przeróżnie może mieć potężne wycięcie itd.Podonie twierdzą goście  z WUS

 

Mam dwa chronografy jeden to Revue Thommen i tam siedzi na bank ETA. Drugi to Glicyne Combat i tu skłaniał bym się do Sellity ale głowy, na bazie kształtu rotora, na blat nie położę. Oba chodzą idealnie. JA tam różnic użytkowych nie widzę

Chodzilo mi znalezienie jakiegos prostego "domowego" sposobu na rozpoznawanie werkow w aukcjach internetowych.smile.png  Zwykle ma sie jedynie dostep do nieostrych zdjec dekla. Wiec jedna z rzeczy ktore odrozniaja werki od siebie jest ksztalt rotora. Rotory sellity wygladaja inaczej od rotorow ety.

Dodajac do tego informacje o ograniczeniu dostepnosci werkow ety dla producentow spoza swtach group i przejscie glycine pare lat temu na werki sellity i nowosc pokazanego modelu zegarka - raczej nie mam watpliwosci co tam siedzi za werk.

Rotory oczywiscie moga miec rozny ksztalt ale w prostszych niemalze generycznych zegarkach firm produkujacych tanie zegarki prawdopodobienstwo, ze rotor jest inny niz standardowy jest minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na identyczna. Pokaz jak swieci

Świeci słabo ale mi to nie przeszkadza

 

RlqrZy3.jpg

 

Tutaj porównanie z przypadkową gromadką moich zegarków

 

agFElq6.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jlw Pełna zgoda. Ważna jest jednak wybiegając nieco w przyszłość jeszcze jedna rzecz. Osobiście wole wzorowane na werkach ETA Sellity, niż nowe wypusty ETY typu Powermatic. Jednak Sellity SW 200 SW 500 maja już za sobą parę lat kariery  w zegarkach z średniej półki typu ORIS Glycine itd. Moja ślicznotka dziś uczestniczy  w teście i Walszy Jak zawodnik  w górnej półki. Mianowicie po 19h pomiaru dokładności idzie na +1,5 sekundy na Sellicie SW 500 ;-) Różnice, posiadając papiery do Revue Thommena -potężnego Divera Profesional Chrono na Valjoux 7750 i do Glicyne Combat Chrono Classic, widziałem od razu. Różnicą jest instrukcja do werku do zegarka i jego obsługi. Na Instrukcji do Valjoux jest to po prostu napisane(ETA Valjoux 7750)  To co jest na instrukcji do Sellity jest tylko generyczna nazwa nadana przez Glicyne. Zegarki na Ebauche lub kompletywnych mechanizmach  od Sellity tez fajnie chodzą. Widziałem pochwalne posty nt Sellity wśród użytkowników zegarków m.in Sinn i wielu innych marek. Szwajcarzy stawiają znak = między ETA a Sellitą. To przyzwyczajenia ludzi do ETY narzucają im skrzywione spojrzenie na sprawę. Podsumowując mam jeden i drugi WERK w swcich i nie widzę różnic, Dla uzupełnienia  w detalu Valjoux 7750 kosztuję 130 dolarów czyli chyba nie za wiele...Podkreślam  w detalu.
 

Edytowane przez Radical

Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z kolegów porównanie w jakości wykonania starych Base 22 z nowymi wypustami? Coś mnie naszło żeby wrócić do niej. Wiem że kiedyś jako serce siedziały ETY, teraz mamy w środku Sellity. Czy są jeszcze jakieś inne różnice które ewentualnie mogą mnie zaskoczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.