Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tej bransolecie? Mam mieszane uczucia pomimo tego, że udało się oryginalne zapięcie przełożyć8b403e1e2ca2a55f2ded70eeecac7f49.jpgffa32fb3f516ac219127762364be5d97.jpgfd47d0d782fdd99903b32d860e3a1e0a.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej bransolecie? Mam mieszane uczucia pomimo tego, że udało się oryginalne zapięcie przełożyć

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Osobiście wolę pełne endlinki, ale nie jest źle:)..

Ja za to testuję Airmana z mesh i też rozważam, czy współgrają

post-94320-0-71499500-1560528121_thumb.jpg

post-94320-0-13222600-1560528134_thumb.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi SST 12 z NATO bardzo pasuje wieczorową porą jako zamiennik OP

 

3a049bc6a75676aa66658090c6a4d39b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, urwałem koronkę w moim Incursorze, czy ktoś może mi podać namiar gdzie to można w Polsce kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, urwałem koronkę w moim Incursorze, czy ktoś może mi podać namiar gdzie to można w Polsce kupić?

Zgubiłeś ją i zgubiłeś, czy tylko wałek pękł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgubiłeś ją i zgubiłeś, czy tylko wałek pękł?

Koronkę mam, tylko wałek pękł. Zegarmistrz stwierdził, że trzeba wymienić całość, ale nie mógł namierzyć oryginału do tego modelu, więc szukam pomocy tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acidlight, treidi oba te połączenia delikatnie mówiąc średnio pasują.

Jednak to Wam ma się podobać. B


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronkę mam, tylko wałek pękł. Zegarmistrz stwierdził, że trzeba wymienić całość, ale nie mógł namierzyć oryginału do tego modelu, więc szukam pomocy tutaj.

Nie wiem po co wymieniać całość skoro koronkę masz.

Na pewno pomoc dostaniesz w salonie od czasy do czasu w złotych tarasach w Warszawie.

Ewentualnie napisz do dystrybutora marki @piotrkrakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka urwała się z kawałkiem wałka nie da się tego sklecić. Dzięki próbuję szukać w miejscach wskazanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka urwała się z kawałkiem wałka nie da się tego sklecić. Dzięki próbuję szukać w miejscach wskazanych.

Ten kawałek wałka trzeba odkręcić od koronki, następnie założyć nowy wałek i po sprawie.

Temat wydaje się banalny dla przeciętnego zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie zawsze się udaje. W momencie, gdy wałek zostaje urwany tuż przy koronie nie ma za co złapać, żeby wykręcić. Interesowałem się tym, gdyż jeden z nowych zegarków przyszedł do mnie w takim stanie. Wtedy tylko wymiana wałek+koronka. Na forach zagranicznych czytałem natomiast o pozostawieniu urwanej koronki w roztworze ałunu. Stop z jakiego wykonane są wałki zachodzi w reakcję, a korona nie. Po tygodniu ponoć nie ma śladu po wałku we wnętrzu korony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięty z pudełka, dawno nie noszony

 

471445393bcd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej bransolecie? Mam mieszane uczucia pomimo tego, że udało się oryginalne zapięcie przełożyć

Co dobrej konkretnie to faktycznie mam mieszane uczucia...

 

Jak miałem mieć tego Aquariusa z czarną tarcza to myślałem czy bransoleta z normalnego Combat Suba nie będzie pasować...

 

Tak po zdjęciach wyglądają bardzo podobnie i nie zdziwiłbym się jakby na wprost pasowała...

 

Chciałem nawet z USA ściągnąć Combat Suba że pokombinować, ale Aquarius się sprzedał....

 

Na dobrej bransie to taki budżetowy ekwiwalent Planet Ocean mógłby być... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dobrej konkretnie to faktycznie mam mieszane uczucia...

 

Jak miałem mieć tego Aquariusa z czarną tarcza to myślałem czy bransoleta z normalnego Combat Suba nie będzie pasować...

 

Tak po zdjęciach wyglądają bardzo podobnie i nie zdziwiłbym się jakby na wprost pasowała...

 

Chciałem nawet z USA ściągnąć Combat Suba że pokombinować, ale Aquarius się sprzedał....

 

Na dobrej bransie to taki budżetowy ekwiwalent Planet Ocean mógłby być... ;)

Aguarius wrócił na gumę. Gdzieś czytałem, że bransa od combat suba pasuje do aqariusa ale trzeba rzeźbić w otworze na teleskop. Spróbuję jeszcze z meshem, a jak to nie będzie mi odpowiadać to zostanie na gumie.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

A co sadzicie o Combat Sub Aquarius? Wlasnie do mnie jedzie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Combat Sub Aquarius? Wlasnie do mnie jedzie ????

Ciekawy, oryginalny design. Bezel cały ceramiczny z tym moletowaniem na bocznej krawędzi to poprostu bajka. Wypukły szafir i wypolerowany ring wokół niego dodaje mu biżuteryjnego blasku. Fajnie leży nawet pomimo sporego rozmiaru. Super zapięcie z regulacją, chociaż wolę to z christopher ward trident bo jest ukryte wewnatrz i nie widać szczeliny przy rozsuwaniu. Z minusów to słaba luma - nie jest to latarka, ale przez całą noc można odczytać czas, łatwo łapie ryski na polerowanych bokach koperty, guma jest dość twarda i sztywna, ale powoli się układa. Jest ciężki.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@acidlight

 

Dzięki za odpowiedź :) zamawiałem trochębw ciemno bo nie widziałem zegarka w realu ale na papierze wszystko się zgadza. Twoje informacje tylko mnie upewniły w wyborze :) chciałem początkowo coś lepszego z seiko ale nie ma nic w ofercie na gumie (nie lubię kajdanów). A wiesz może jak wygląda sprawa dopasowywania tego gumowego paska? Trzeba go dociąć samemu? Da rade w domu skalpelem czy lepiej nie ryzykowac i isc do zegarmistrza żeby dopasował?

 

Jak zegarek dojdzie to wstawię fotkę!

Ciekawy, oryginalny design. Bezel cały ceramiczny z tym moletowaniem na bocznej krawędzi to poprostu bajka. Wypukły szafir i wypolerowany ring wokół niego dodaje mu biżuteryjnego blasku. Fajnie leży nawet pomimo sporego rozmiaru. Super zapięcie z regulacją, chociaż wolę to z christopher ward trident bo jest ukryte wewnatrz i nie widać szczeliny przy rozsuwaniu. Z minusów to słaba luma - nie jest to latarka, ale przez całą noc można odczytać czas, łatwo łapie ryski na polerowanych bokach koperty, guma jest dość twarda i sztywna, ale powoli się układa. Jest ciężki.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odpowiedź :) zamawiałem trochębw ciemno bo nie widziałem zegarka w realu ale na papierze wszystko się zgadza. Twoje informacje tylko mnie upewniły w wyborze :) chciałem początkowo coś lepszego z seiko ale nie ma nic w ofercie na gumie (nie lubię kajdanów). A wiesz może jak wygląda sprawa dopasowywania tego gumowego paska? Trzeba go dociąć samemu? Da rade w domu skalpelem czy lepiej nie ryzykowac i isc do zegarmistrza żeby dopasował?

 

Jak zegarek dojdzie to wstawię fotkę!

 

PS proszę moda o wywalenie zdublowanego posta nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje bransolete watchgecko. Wygodna ale bije nieco po oczach.. co niekoniecznie zawsze musi byc minusem..

aquarius_or_mb1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarka i bransolety? Raczej nie. Zdjecia czasami wyolbrzymiaja male subtelne roznice mogoce wynikac z nieco innego katu odbicia swiatla itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@acidlight

 

Dzięki za odpowiedź :) zamawiałem trochębw ciemno bo nie widziałem zegarka w realu ale na papierze wszystko się zgadza. Twoje informacje tylko mnie upewniły w wyborze :) chciałem początkowo coś lepszego z seiko ale nie ma nic w ofercie na gumie (nie lubię kajdanów). A wiesz może jak wygląda sprawa dopasowywania tego gumowego paska? Trzeba go dociąć samemu? Da rade w domu skalpelem czy lepiej nie ryzykowac i isc do zegarmistrza żeby dopasował?

 

Jak zegarek dojdzie to wstawię fotkę!

 

Dzięki za odpowiedź :) zamawiałem trochębw ciemno bo nie widziałem zegarka w realu ale na papierze wszystko się zgadza. Twoje informacje tylko mnie upewniły w wyborze :) chciałem początkowo coś lepszego z seiko ale nie ma nic w ofercie na gumie (nie lubię kajdanów). A wiesz może jak wygląda sprawa dopasowywania tego gumowego paska? Trzeba go dociąć samemu? Da rade w domu skalpelem czy lepiej nie ryzykowac i isc do zegarmistrza żeby dopasował?

 

Jak zegarek dojdzie to wstawię fotkę!

 

PS proszę moda o wywalenie zdublowanego posta nad tym

Jeśli chodzi o przycinanie paska to bez problemu ostrym nożem idzie. Lepiej nie ciąć w samym rowku tylko zostawić ok 1mm kolejnego "ogniwka" bo pasek może się latwo obracac na teleskopie w zapieciu. Przykładasz nóż całym ostrzem i naciskasz jak gilotyną.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje bransolete watchgecko. Wygodna ale bije nieco po oczach.. co niekoniecznie zawsze musi byc minusem..

 

Ja niedawno też testowałem bransoletę z prostymi endlinkami, ale jakoś nie przypasowała mi ta szczelina miedzy zegarkiem a bransoletą. Spróbuję jeszcze z grubym meshem (z obudową na teleskopie). Połączenie powinno wyglądać jak w breitlingu superocean, które mi sie podoba i nie razi w oczy szczliną. Dam znać jak mesh dojdzie z chin póki co znowu guma. eb90b0db131a3895306cdf9aa9ac3407.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie z bransoletą

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Spróbuję jeszcze z grubym meshem (z obudową na teleskopie).

...

Sam osobiście spróbowałbym bez "obudowy".


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.