Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Na tarasie w mieście Breszów w Transylwanii... w drodze nad Morze Czarne w okolice Burgas - popularny kierunek dla Glyciniarzy ostatnio... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Co sądzicie o takim combo? Nie zamasywny zegarek do paska MN? :)

post-108913-0-17950300-1565182932_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarasie w mieście Breszów w Transylwanii... w drodze nad Morze Czarne w okolice Burgas - popularny kierunek dla Glyciniarzy ostatnio... :)

Coś w tym jest;):)

 

Odpoczynek stacjonarny czy że zwiedzaniem połączony?

Jaka dokładnie trasą Glycinka jedzie?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest;):)

 

Odpoczynek stacjonarny czy że zwiedzaniem połączony?

Jaka dokładnie trasą Glycinka jedzie?

Zwiedzanie i jazda - bardzo aktywnie :)

 

Słowacja-Węgry-Rumunia-Bułgaria i z powrotem przez Budapeszt i Wiedeń :)

 

Tymczasem pozdrowienia z Warny!

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w muzeum króla Władysława Warneńczyka byłeś?;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem - Eurotrip jak się patrzy. Byłem wiosną i uważam, że to dobry pomysł. W wakacje nieco tłoczno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie gościł na nadgarstku - dzisiaj wyjęty po ponad miesiącu z rotomatu i późni tylko minutę.

 

c43e0b2d508546509f478f67d8baa94f.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem - Eurotrip jak się patrzy. Byłem wiosną i uważam, że to dobry pomysł. W wakacje nieco tłoczno.

Nie rozumiem, a czuję że coś mądrego masz na myśli;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego, nie rozumiesz ? Fajna wyprawa, moje klimaty na samochodowe wędrówki, ale nie lubię tłoku. Dlatego zwykle podróże realizuję wiosną i jesienią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego, nie rozumiesz ? Fajna wyprawa, moje klimaty na samochodowe wędrówki, ale nie lubię tłoku. Dlatego zwykle podróże realizuję wiosną i jesienią :)

 

Ok. Teraz wszystko jasne:)

 

Też tak wolę.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to rozumiem - Eurotrip jak się patrzy. Byłem wiosną i uważam, że to dobry pomysł. W wakacje nieco tłoczno.

Niestety wybór pory roku mam ograniczony :)

Ale tez polecam - bardzo ciekawe przeżycie.

 

A w muzeum króla Władysława Warneńczyka byłeś?;)

No masz... :)

 

W ogóle Warne polecam - fajne restauracje, niezła plaża, generalnie miasto a nie plażo-wygon

 

Tymczasem pozdrawiam z Nesebaru!

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zakup jeśli chodzi o automatyczne zegarki, padło na Glycine :) Muszę jeszcze przyciąć pasek i będzie można zakładać, Jakieś porady dla początkującego użytkownika? Na coś szczególnie zwracać uwagę? Coś muszę zrobić/ustawić zanim zacznę normalnie korzystać? Może banalne pytania, ale jestem trochę onieśmielony.

 

A tak z innej beczki. Sprzedawca poinformował mnie, że ciężko w tych modelach o wymianę paska na inny, to prawda? I jeszcze jedno. Czy sklep w Panoramie w Warszawie jest godny polecenia? Wiem, że zakupu już dokonałem, ale w razie czego zegarek jeszcze mogę zwrócić, a nie daje mi spokoju fakt, że kupiłem go z aż 30% zniżką,bo ponoć firma Glycine wycofuje się z rynku polskiego, stąd taka wyprzedaż. Prawda to? Mam nadzieję, że to nie wałek, albo jakiś model powystawowy.. Nie widać żadnych śladów noszenia, no ale...

post-83794-0-83988000-1565642789_thumb.jpg

Edytowane przez dewey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek przycinaj po jednym kawałku z jednej strony i przymierzaj jak wciąż za duży to przycinaj jeden kawałek z drugiej strony i tak, aż do dobrania optymalnej długości. Nie przycinaj w zaznaczonym rowku tylko z 1-2mm dalej (żeby pasek był o te 1-2mm dłuższy) bo może się obracać na teleskopie w zapieciu. Nie przycinaj nożyczkami tylko połóż na desce do krojenia, przyłóż nóż i naciśnij jak gilotyną. Paski można dobrać inne i bransolety też (szerokość między uszami 22mm), ale najlepiej mu w pasku oryginalnym bo jest najlepiej spasowany z kopertą. Niestety nowy oryginalny pasek to koszt 1200zł.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Co do zniżki to powiem Ci tak - nigdy nie patrz na pierwotną cenę zegarka :D jeżeli Twój egzemplarz nie ma śladów noszenia, dostałeś do niego papiery to pozostaje przyciąć pasek i nosić! :)

 

Co do wymiany paska: tak, ze względu na jego integrację z kopertą wymiana oryginalnego paska to koszt ~1200 zł (tyle kosztuje oryginalny pasek z zapięciem, nie ma możliwości kupna samego paska). Sytuację ratuje fakt, że ma normalne teleskopy i można go nosić na zwykłym pasku, który bez problemu wymienisz sam w domu. Ja nie dałem rady dopasować oryginalnej gumy bo mam małe nadgarstki więc noszę mój na pasku MN :)

 

Gratuluję zakupu i niech się dobrze nosi, Aquarius to spoko zegarek!

 

Porady: jak docinasz pasek to po jednym ogniwie i zostaw trochę gumy (nie docinaj równo z dziurką). Nie dokręcaj koronek na maksa, raczej z wyczuciem aby oszczędzać uszczelki. Tyle.

post-108913-0-98740000-1565671311_thumb.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie serdecznie dziękuję za porady, uszło ze mnie trochę stresu, bo również mam raczej mały nadgarstek. Mam jeszcze pytanko związane z nakręcaniem sprężyny, bo nie jestem pewien, czy robię to dobrze, a w nocy zegarek się zatrzymał (kupiłem go wczoraj o 15.00, ale chyba nie był nakręcony do końca). Najpierw odkręcam koronkę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i później kręcę zgodnie z ruchem? Ja tak właśnie zrobiłem, ale miałem wrażenie, że mogę kręcić bez końca, chyba z pół minuty to trwało i nie natrafiłem na opór, który sygnalizowałby maksymalne nakręcenie sprężmy, więc przerwałem. Jakby ktoś mógł mi w prostych słowach wytłumaczyć samą operację nakręcania sprężyny, to byłbym wdzięczny.

 

Cy ten model nakręca się sam podczas noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu go nakręcać. To jest automat. Załóż na rękę i ciesz się zegarem.

 

 

Gratuluję. Fajny niebieski kolor.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że on ma rezerwę chodu 38 godzin, czyli jak będzie leżał nie ruchomo, to po tym czasie sprężyna się rozkręci? Co wtedy? Mam go nakręcić (jak dokładnie to zrobić?), czy po prostu skorygować datę i zacząć nosić na ręku? Przez jaki czas powinien być w ruchu do pełnego nakręcenia sprężyny?

 

Czy warto go oddać na jakiś przegląd techniczny? Słyszałem, że komuś zegarmistrz skorygował błąd do 1s/dobę? Znacie dobrych specjalistów w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rozumiem, że on ma rezerwę chodu 38 godzin, czyli jak będzie leżał nie ruchomo, to po tym czasie sprężyna się rozkręci? Co wtedy? Mam go nakręcić (jak dokładnie to zrobić?), czy po prostu skorygować datę i zacząć nosić na ręku? Przez jaki czas powinien być w ruchu do pełnego nakręcenia sprężyny?

 

Czy warto go oddać na jakiś przegląd techniczny? Słyszałem, że komuś zegarmistrz skorygował błąd do 1s/dobę? Znacie dobrych specjalistów w Warszawie?

 

Ja w takich wypadkach zawsze wykonuję 3-4 obrotu koronką i jak zegarek ruszy przystępuję do dokładnego ustawienia daty i czasu. W takim wypadku nic nie powinno się stać. Oczywiście możesz też zacząć od poruszania samym zegarkiem i rozpoczęcia procedury ustawienia daty oraz czasu jak zegarek samoczynnie ruszy. Nie rekomenduję natomiast nakręcania ręczenia, "na full", bo to zegarkom automatycznym, z możliwością ręcznego dokręcania, raczej nie służy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nigdzie nie oddawaj na żaden przegląd bo stracisz gwarancje . No chyba ze będzie z nim coś nie tak to wtedy owszem ale w ramach gwarancji do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Rozumiem, że on ma rezerwę chodu 38 godzin, czyli jak będzie leżał nie ruchomo, to po tym czasie sprężyna się rozkręci? Co wtedy? Mam go nakręcić (jak dokładnie to zrobić?), czy po prostu skorygować datę i zacząć nosić na ręku? Przez jaki czas powinien być w ruchu do pełnego nakręcenia sprężyny?

 

Czy warto go oddać na jakiś przegląd techniczny? Słyszałem, że komuś zegarmistrz skorygował błąd do 1s/dobę? Znacie dobrych specjalistów w Warszawie?

Jak się zatrzyma i poleży to nic mu nie będzie. Raz na 2 tyg go załóż i ponoś celem nakręcenia. Dokręcanie koronką: ponoć automaty tego nie lubią za często. W instrukcji jest info, żeby nie kręcić więcej niż 27 obrotów. A i ważna sprawa: Nie używaj funkcji szybkiej zmiany daty, jeżeli wskazówki są między 21 a 3cią rano bo można w ten sposób uszkodzić werk (nie podlega wtedy naprawie gwarancyjnej). Wklejam frament instrukcji do teho zegarka

post-108913-0-27248800-1565690241_thumb.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stanie to poruszaj nim. Wówczas zacznie chodzić.

Zacznij od ustawienia aktualnej godziny. Później daty. Tylko nie między 23 a 3 rano. Wówczas daty nie ustawiaj bo możesz uszkodzić mechanizm zmiany daty.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.