Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Watchgooroo ma teraz Airmany 42, 44 i 46 w absurdalnie niskiej cenie - $379 - więc jeśli ktoś ma zamiar kupić to chyba jest ten moment ;)

 

Zegarki sprzedawane przez tę firmę są oferowane w Programie wysyłki międzynarodowej ( cło podatek i wysyłkę opłaca się od razu ) i nie da się kupić bezpośrednio do Polski.

 

We are sorry, but the item you selected may not be purchased due to seller shipping restrictions or due to country-specific import/export or other relevant restrictions.{e66724-779732x}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashford (.com) od jakiegoś czasu ma podobnie niskie ceny (nieco wyżej ale chyba wysyłka jest za darmo). Cło do opłacenia przy odbiorze.

Tylko tam sytuacja się zmienia z dnia na dzień... zegarki wyprzedane w bardzo niskich cenach chwilę pojawiają się z wysoką ceną po czym ona znów spada i tak w kółko.

Edytowane przez Sim1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki sprzedawane przez tę firmę są oferowane w Programie wysyłki międzynarodowej ( cło podatek i wysyłkę opłaca się od razu ) i nie da się kupić bezpośrednio do Polski.

 

We are sorry, but the item you selected may not be purchased due to seller shipping restrictions or due to country-specific import/export or other relevant restrictions.{e66724-779732x}

 

Dziwne. U mnie zakup przechodzi bez takich komunikatów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stockman fajna ta 9.

Szkoda tylko, że to "martwy" zegar. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ skąd - w żadnym wypadku nie jest martwy  :) Nie jest też martwy poniższy Stratoforte Complique. Oba dość często goszczą na mojej ręce.

 

post-46956-0-44439300-1574006895_thumb.jpg

Edytowane przez Stockman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwy w znaczeniu, że brak sekundnika.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz rozumiem - nie znałem tego określenia... Człowiek uczy się całe życie...

 

To prawda, ale i tak się w moich oczach broni. Jak już jest bardzo źle, to zawsze można się chwilowo pocieszyć odpalając chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, teraz rozumiem - nie znałem tego określenia... Człowiek uczy się całe życie...

 

To prawda, ale i tak się w moich oczach broni. Jak już jest bardzo źle, to zawsze można się chwilowo pocieszyć odpalając chrono.

Ja tam dziewiątkę uwielbiam, to świetny zegar. Michał ma jakiś syndrom niespokojnych oczu, że mi się musi coś cały czas przed nimi przesuwać, wg mnie nic a nic jej tego sekundnika nie brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, coś w tym jest. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stockman super te Glycinki. Dla mnie rzeczywiście bez sekundnika byłoby dziwnie, musiałbym się przyzwyczaić, też lubię popatrzeć jak coś lata

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę jeszcze dzisiejszy wybór, tym razem z małą sekundą. Unitas dziś rządzi.

 

post-46956-0-08437900-1574115215_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Panowie myslicie na temat nowych wypustow Dropu? Chodzi szczegolnie o Combata GMT.

 

https://drop.com/buy/drop-glycine-combat-sub-gmt-automatic-watch-m2

 

https://drop.com/buy/drop-glycine-combat-sub-gmt-automatic-watch-m1

 

Mnie w tym modelu divera brakuje pelnego dekla ale po za dlugim czasem oczekiwania na realizacje wyglada raczej calkiem OK. Moze tez cena powinna byc o 100 zielonych nizsza.

 

Ciekawy czy nie? Co uwazacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły, ale też mało oryginalny projekt.

Coś czuję, że cena będzie jeszcze niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich kilku latach było kilka znacznie gorszych projektów - jeśli tak na to spojrzeć, to się broni...

 

[EDIT] W sumie, to im dłużej patrzę, tym bardziej się broni, mimo braku oryginalności. $100 w dół i warto rozważyć :)

Edytowane przez Stockman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego klasyki są piękne:)

 

post-5058-0-13796000-1574246134_thumb.jpg

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko z tym $100 w dół, bo przecież w środku siedzi ETA 2893-2, a nie 2824-2, czyli właściwie jest to Airman przebrany za Combat Suba. Airman na dropie nigdy nie był tak tanio. Najtaniej widziałem za $529. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewalbym sie ETY2893 w tym modelu.. wiekszosc przeslanek wskazuje na to, ze bedzie w nim pracowala Sellita sw300/330.

Wyciete z opisu na Dropie:

 

Another notable addition is the reversion to the original Glycine logo and the exhibition caseback to showcase the 26-jewel GL293 movement.

 

The Combat Sub’s GL284 has been swapped out for the GL293, the same used in the Glycine Airman (similar to ETA 2893-2) 

 

To make a GMT automatic, we've actually replaced the Combat Sub movement with the Glycine Airman automatic movement, which is derived from the ETA 2893-2 design

Eta289x ma 21 kamieni, sellita sw3xx okolo 25-26 wiec stawiam raczej na to, ze do zegarka wstawiona bedzie Sellita.

Airmany na sellicie mozna znalezc juz za 380 dolarow, np poprzez sprzedawce watchgooroo na ebayu:

https://www.ebay.com/itm/Glycine-Mens-3953-191-66-LB9B-Airman-46-Automatic-Purist-46mm-Black-Dial-GL0135/332426667117?hash=item4d662c646d:g:qFUAAOSwevlZ8fKI

Wiec cena zapewnie jeszcze spadnie.. :P

Osobiscie w tym modelu najbardziej przeszkadza mi przeszklony dekiel. W nurku (z funkcja gmt czy bez) powinien byc pelny..

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GL293 jest oparty na ETA 2893-2 lub Sellita SW330. W starym Airmanie miałem Sellitę, a w nowym mam Etę.

 

A czy przypadkiem ten zegarek to nie jest exclusive dla Dropa? Watchgooroo chyba ma tylko standardowe modele.

 

A co do dekielka to absolutnie nie widzę sensu zasłaniania tak bogato zdobionego mechanizmu. Za to się przecież płaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym jednak ETE. Nie mam najlepszych doswiadczen z sellita. Ostatnio odsylalem combata classica na sellicie ktora byla niedosmarowana czy cos ..jednego dnia potrafila zrobic +30s nastepnego +5 ..zupelnie nie wiem co jej bylo.

 

Gdzies ktos pisal, ze Glycine wraca spowrotem do werkow ETY ale czy ta informacja jest potwierdzona przez producenta?

 

Pamietam jak jedna z limitowanych Glycin oferowanych przez Massdropa byla pozniej oferowana przez sprzedawcow na ebayu takich jak watchgooroo czy glycine-direct a kontakt byl z ta sama osoba..

 

Dla mnie nurek jest typem zegarka ktory powinien miec pelny dekiel. Kropka :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Combat Sub (szczególnie ten) to nie jest typowy nurek. I chyba nawet nie miał być :D 

 

Na pewno stosują teraz mechanizmy ETA, bo mam właśnie coś takiego na nadgarstku, ale nie ma pewności czy nie stosują ich zamiennie z werkami Sellita. Można zapytać producenta, ale jest bardzo prawdopodobne, że zwykłemu Kowalskiemu nie udzieli takiej informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

I cyk na nowym meshu fruniemy na bazarek! :D 

 

PS teraz to się bydlak dopiero ciężki zrobił....

post-108913-0-92996700-1574338802_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.