Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Pit83 napisał:

 

Fotogeniczna bestyjka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się Airman na nato


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotogeniczna bestyjka 

Antracytowa tarcza i antyrefleks robią całą robote default_smile.png&key=e98a0e90728cc133175f4c15f1fcc9902eaa5956049e889932039de467569043

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w starym dobrym stylu nigdy się nie nudzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 12:48, Dorian06 napisał:

DC4 fajne.

 

W czy czasem bezel nie jest "rozjechany"  Zamknij na 20-10 i na 18-8. 

 

 

Combat też fajny.

 

 

Gratuluję nowinek. Niech się noszą.  

Co to znaczy, że jest rozjechany bezel? Wskazania na bezelu i indeksy na tarczy się pokrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, przemo201 napisał:

Co to znaczy, że jest rozjechany bezel? Wskazania na bezelu i indeksy na tarczy się pokrywają.

To super.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę klasyki ze stajni Glycine :)

IMG_20200504_085105~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sanik napisał:

 

Kompozycja miła dla oka: zegarek, koszula i sweter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paul221 napisał:

Kompozycja miła dla oka: zegarek, koszula i sweter?

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu ;)

K67nHoL.jpg

iQgbOrj.jpg

1l30LHv.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak zwykle rewelacja ? a zegarek, jak za te pieniądze, naprawdę fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodge66 gratulacje. Napisz coś o nim. Ostatnio mi śmignął chyba na OLX i mnie zainteresował


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rmickey napisał:

Zdjęcia jak zwykle rewelacja ? a zegarek, jak za te pieniądze, naprawdę fajny :)

Dziękuję raz jeszcze! ^_^

19 godzin temu, sanik napisał:

Witaj w klubie :)

Wielokrotnie przymierzałem się do różnych modeli Glycine, szczególnie do Arimana, ale nigdy nie zapadła decyzja o kupnie. W końcu coś mam :D

12 godzin temu, a_team napisał:

Dodge66 gratulacje. Napisz coś o nim. Ostatnio mi śmignął chyba na OLX i mnie zainteresował emoji846.png

Dzięki, napiszę parę słów po pracy :)

xkC3XNT.jpg

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, jakość zdjęć w klubie wzrośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy specjalisci i wielbiciele Glycine - mam prosbe o porade i pomoc. Nie mam w kolekcji zegarka z fazami ksiezyca i uroila mi sie Glycine 

https://www.ebay.com/itm/Glycine-Mens-3958-181-MB-Combat-Classic-Moonphase-Automatic-36mm-GL0193/332922457744?hash=item4d83b98e90:g:~4QAAOSwNQReFOzW

https://www.ebay.com/itm/Glycine-Mens-3948-181-MB-Combat-Classic-Moonphase-Automatic-40mm-GL0191/333358039006?hash=item4d9dafffde:g:L1EAAOSwVkZdoOs8

Mam 18 cm w nadgarstku i lubie male zegarki ale obawiam sie, ze 36 mm moze byc ciut za malo a 40 mm to moze byc ciut za duzo. 

Ktos ma ten model? Jak sie sprawuje? Ktory byscie brali na moim miejscu? Ja sie sklaniam troche bardziej ku 36 mm ale sam nie wiem...

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z tą konkretną Glyciną, ale nie dalej jak kilka dni temu poszła w świat moja GL0122, głownie dlatego, iż uznałem, że jest zbyt duża (43mm) dla mojego 18,5cm nadgarstka. Z kolei mam Hamiltona 38mm i uważam, że to takie minimum dla mnie. Ideałem jak dla mnie i mojej przedniej części przedramienia ;) są zegarki 40-41mm. Jeżeli o mnie chodzi zatem, to zdecydowanie dla nadgarstka 18cm sugerowałbym zegarek 40mm :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sweet spot to 38-40 mm (nie mowie o vintage bo tam mam i 34 mm zegarki), do 42 mm przy toolwatchu / diverze i L2L max to 52 mm.

Dla eleganta, a jako taki postrzegam ta Glycine, wolalbym raczej mniej niz wiecej.

40 powinno byc ok bo mam Tissota Chemin des Tourelles (42 mm i maly bezel) i jest ok ale wole mniejsze :)

36 mm moze byc jak z mlodszego brata bo to jednak naprawde niewiele kurcze... no nic moze ktos jeszcze cos podrzuci.

Dzieki kolego @clusca ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r0xHaRo.jpg

 

Ogólnie jest to udany mix divera z chronografem:)

 

Jeśli chodzi o wykonanie to nie mam do czego się przyczepić, wykończenie nie odbiega od innych Combatów jakie miałem w rękach. Koperta może nie jest masywna, ale nie zaszkodziłoby jej schudnięcie o 2mm. Bezel ma 60 przyjemnych i zdecydowanych klików. Luma mogłaby być lepsza (jak zawsze), ale nie ma powodu do narzekań - co ciekawe, masa luminescencyjna jest również na czarnych indeksach numerycznych oraz w czarnej "kropce" trójkąta bezela, choć oddaje trochę mniej światła niż wskazówki. To również jeden z niewielu chronografów z lumą na wskazówkach totalizatorów/sub-tarcz. Zakręcane pushery chronografu uważam za plus, pozwalają brawurowo myć ręce. Koronka z tubusem jest nieprzyzwoicie solidna, naprawdę. Bransoleta niczym nie zaskakuje - jest ciężka i wykonana z pełnych ogniw typu pin&collar, natomiast zapięcie jest po prostu dobre.

 

Sercem zegarka jest Ronda 5050.C, czyli 12-sto godzinny chronograf z dniem tygodnia i dużym, podwójnym datownikiem - stosunkowo rzadki mechanizm.

 

Mimo, że na tarczy jest stosunkowo tłoczno, nie wpływa to negatywnie na jej czytelność. Szafirowe szkiełko posiada wewnętrzny AR z delikatną, niebieską poświatą - daje radę :D

 

Podsumowując - polecam ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.