Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety koperta Combata jest dla mnie za duża :(  Gdyby ktoś miał ochotę na poniższe Subowe-Chrono to zapraszam na bazarek :ph34r:

 

p1JiFGG.jpg

 

W dniu 1.06.2020 o 14:52, Inferno77 napisał:

Nie wiem co ładniejsze - Glycine czy Spyderco ;)

7 godzin temu, Scaut napisał:

Ja wiem...Spyderco ????

 

:lol::lol:

 

5 godzin temu, jlw napisał:

Dzisiaj z Combatem Vintage

 

Nawet niebrzydka ta wersja ;)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że brzydka, tylko inna niż tradycyjne ;) Najważniejsze, że cieszy  właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Glycina kolegi dodge66 jest zarąbista, przynajmniej tak wygląda na fotkach ;)

W dniu 5.06.2020 o 14:41, dodge66 napisał:

Niestety koperta Combata jest dla mnie za duża :(  Gdyby ktoś miał ochotę na poniższe Subowe-Chrono to zapraszam na bazarek :ph34r:

 

p1JiFGG.jpg

 

 

:lol::lol:

 

 

Nawet niebrzydka ta wersja ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w mój gust nie trafia :( Nie ma przyciągania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 17:06, arturzbsk napisał:

Ta Glycina kolegi dodge66 jest zarąbista, przynajmniej tak wygląda na fotkach ;)

 

Dzięki :D Na żywo jest świetna, tylko za duża :(

 

3ecVD88.jpg

 

B7kJxCW.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pożegnalnie :)

 

IGJaGwj.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Jestem "świeży" na forum dlatego proszę wybaczcie mi to pytanie, ale chciałbym się was poradzić - od dawna chodzi za mną diver chciałbym w najbliższym czasie kupić taki zegarek. Przez dłuższy czas byłem napalony na czarnego Longinesa Hydroconquest na bransolecie, ale wpadł mi też w oko zegarek Glycine Combat 42 Vintage GL 0261.

 

chciałem zapytać was jako fanów marki o różnice w jakości, moim zdaniem Longines jest wspaniale wykonany, cieszy oko. widać też jego jakość (oczywiście w przedziale cenowym). Czy Glycine odstaje, a może przewyższa? chodzi mi o wrażenia wizualne, jakość materiałów. Nie widziałem tego zegarka Glycine na oczy, tylko w internecie. Bardzo was proszę, jeśli możecie poradźcie :)

 

z góry dzięki za odp

 

Edytowane przez ppetresky
literówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie miałem w ręce i nie testowałem jak świeci, ale ja bym obstawiał wersję bronze. Ma duże indeksy, czyli więcej lumy, poza tym to wg mnie najładniejszy Combat jeśli chodzi o tarczę, no i brąz ogółem jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ppetresky napisał:

Dzień dobry. Jestem "świeży" na forum dlatego proszę wybaczcie mi to pytanie, ale chciałbym się was poradzić - od dawna chodzi za mną diver chciałbym w najbliższym czasie kupić taki zegarek. Przez dłuższy czas byłem napalony na czarnego Longinesa Hydroconquest na bransolecie, ale wpadł mi też w oko zegarek Glycine Combat 42 Vintage GL 0261.

 

chciałem zapytać was jako fanów marki o różnice w jakości, moim zdaniem Longines jest wspaniale wykonany, cieszy oko. widać też jego jakość (oczywiście w przedziale cenowym). Czy Glycine odstaje, a może przewyższa? chodzi mi o wrażenia wizualne, jakość materiałów. Nie widziałem tego zegarka Glycine na oczy, tylko w internecie. Bardzo was proszę, jeśli możecie poradźcie :)

 

z góry dzięki za odp

 

 

Nie podałeś referencji Longinesa, więc zakładam, że w obu przypadkach mówimy o zegarkach mechanicznych. Wtedy to będą zegarki z różnych półek cenowych.

obraz.png.cb9504297e135cc140ba2b1c57988f24.pngvs obraz.png.7890a1736827fd3e0436103cab3d010a.png

 

Glycine lubię i szanuję, ale w tej sytuacji na pewno powiedziałbym, że Hydroconquest jest lepszym zegarkiem. Poza tym Longines, to globalna marka z wysoką reputacją od Armenii po Zanzibar a patrząc na politykę firmy można zakładać, że reputacja i ceny tych zegarków będą stabilne . Glycine to również ceniona oraz rozpoznawalna marka z tradycjami, ale nie na takim poziomie jak Longines. Do tego po jej przejęciu przez Invictę pojawia się dużo wątpliwości co do przyszłego pozycjonowania na rynku. To już widać w cenach powyżej i w tym, że Glycine regularnie pojawia się na Dropie w niskich, wyprzedażowych cenach. Jest poważne ryzyko dewaluacji marki. Chciałbym się mylić, ale...

Jeżeli Glycine Ci się podoba, to śmiało można brać, bardzo dobra marka i bardzo dobre zegarki, jak widać ostatnio do wyrwania w bardzo dobrych cenach (nawet po opłatach celnych). Tylko brać w cenach jak powyżej, nie naszych, polskich.

Jak masz więcej środków przeznaczonych na zakup, to moim zdaniem Longines jest długoterminowo lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Nie podałeś referencji Longinesa, więc zakładam, że w obu przypadkach mówimy o zegarkach mechanicznych. Wtedy to będą zegarki z różnych półek cenowych.

obraz.png.cb9504297e135cc140ba2b1c57988f24.pngvs obraz.png.7890a1736827fd3e0436103cab3d010a.png

 

Glycine lubię i szanuję, ale w tej sytuacji na pewno powiedziałbym, że Hydroconquest jest lepszym zegarkiem. Poza tym Longines, to globalna marka z wysoką reputacją od Armenii po Zanzibar a patrząc na politykę firmy można zakładać, że reputacja i ceny tych zegarków będą stabilne . Glycine to również ceniona oraz rozpoznawalna marka z tradycjami, ale nie na takim poziomie jak Longines. Do tego po jej przejęciu przez Invictę pojawia się dużo wątpliwości co do przyszłego pozycjonowania na rynku. To już widać w cenach powyżej i w tym, że Glycine regularnie pojawia się na Dropie w niskich, wyprzedażowych cenach. Jest poważne ryzyko dewaluacji marki. Chciałbym się mylić, ale...

Jeżeli Glycine Ci się podoba, to śmiało można brać, bardzo dobra marka i bardzo dobre zegarki, jak widać ostatnio do wyrwania w bardzo dobrych cenach (nawet po opłatach celnych). Tylko brać w cenach jak powyżej, nie naszych, polskich.

Jak masz więcej środków przeznaczonych na zakup, to moim zdaniem Longines jest długoterminowo lepszym wyborem.

 

Bardzo Ci dziękuję. właśnie chyba rozwiałeś mój problem. nie spodziewałem się, że te zegarki glycine są tak przeceniane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Hydroconquest. Nowa wersja z ceramicznym bezelem😍  Lub w  tym przedziale cenowym możesz kupić 2 lub nawet 3 Glycine ale nadal będziesz myślał o Longinesie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Najlepiej wybierz to, co Ci się bardziej podoba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ppetresky napisał:

...

Z doświadczenia powiem kupuj co bardziej Ci się podoba. W innym przypadku, najprawdopodobniej również go kupisz go kupisz tylko drożej (strata przy sprzedaży pierwszego :( ). Tak jak piszą wyżej. Longin jest dużo bardziej rozpoznawalną marką.

Materiały użyte są te same (mowa o poprzednim HC). Mechanizmy porównywalne (tu na bank znajdą się tacy co powiedzą, że ETA jest lepsza niż SW jak i odwrotnie).

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines zdecydowanie lepsza marka, ale conquest jest dla mnie strasznie nijaki.

Gdybym wybrał tę markę, to brałbym z bazarki LLD.

 

Natomiast Glycine, szczególnie airmany to bardzo fajne zegarki, za małe pieniądze. Mam no1 na selicie i jest to najdokładniejszy mój zegarek (ok 2-4 sek na tydzień).

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytanie z tych co lepsze, motocykl czy hulajnoga :) 

To nie są te same przedziały cenowe, więc porównywanie ich mija się z celem.

lubię obydwie marki, zwłaszcza modele starsze, ale to dwie różne bajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.