Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Żywotność oryginalnych pasków jest dość wysoka, więc nie ma problemu z noszeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Nic nie przebije starej kolekcji :)

 

Stara kolekcja jest fajna, ale nowa przynajmniej nie gorsza 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w nowych modelach nie przypadł do gustu kształt wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KRZYSIO napisał:

Nic nie przebije starej kolekcji :)

20200710_163459.jpg

 

Stara kolekcja była świetna i miała zdecydowanie coś w sobie.

 

Nowa kolekcja to już nie to samo, nie dorasta starej do pięt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, KRZYSIO napisał:

Mnie w nowych modelach nie przypadł do gustu kształt wskazówek.

 

To jest wszystko sprawa gustu. Mnie właśnie nowe wskazówki podobają się bardziej niż poprzednie. 😁

 

10 godzin temu, Karakal napisał:

 

Stara kolekcja była świetna i miała zdecydowanie coś w sobie.

 

Nowa kolekcja to już nie to samo, nie dorasta starej do pięt. 

 

Chodzi o design czy jakość wykonania? Bo co design'u to sprawa indywidualnych opinii i preferencji. Ja akurat lubię trochę czystszą tarczę z mniejszą ilością druku, bezel z samym grawerem bez farby i nowe wskazówki (szczególnie GMT). Mogłem kupić wcześniejszą  wersję albo purista, ale akurat ta mi się najbardziej podobała. Wydawała mi się bardziej uporządkowana i czytelna. Ale rozumiem, że i poprzednia wersja ma swoje zalety i swoich fanów. 👍

Sama jakość wykonania jest chyba bardzo podobna - czyli wysoka. Ja nie widzę na razie jakiegoś jakościowego zjazdu po przejęciu przez Invictę. Jedynie WR zeszło z 200 do 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Karakal napisał:

 

Stara kolekcja była świetna i miała zdecydowanie coś w sobie.

 

Nowa kolekcja to już nie to samo, nie dorasta starej do pięt. 

Wygląd kolekcji to sprawa indywidualna, mnie też podobają się te starsze referencje.

Nowe airmany są skierowane do szerszej klienteli, dlatego wygląd jest bardziej zachowawczy, jak dla mnie mniej wyraźny. A najbardziej mnie boli wskazówka gmt 😜

Co do jakości to ciężko powiedzieć jaka jest różnica. Tym egz. z okresu Invicty zdarzają się dość często nierówno nałożone wskazówki. Nie wiem jak było wcześniej, bo zegarki z oficjalnej dystrybucji przechodziły przez sito Piotra. Czasami coś wspominał, że robił zwroty, więc buble bywały 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sanik napisał:

Wygląd kolekcji to sprawa indywidualna, mnie też podobają się te starsze referencje.

Nowe airmany są skierowane do szerszej klienteli, dlatego wygląd jest bardziej zachowawczy, jak dla mnie mniej wyraźny. A najbardziej mnie boli wskazówka gmt 😜

Co do jakości to ciężko powiedzieć jaka jest różnica. Tym egz. z okresu Invicty zdarzają się dość często nierówno nałożone wskazówki. Nie wiem jak było wcześniej, bo zegarki z oficjalnej dystrybucji przechodziły przez sito Piotra. Czasami coś wspominał, że robił zwroty, więc buble bywały 😆

 

Czyli nowa wskazówka GMT przynajmniej pod jednym względem osiągnęła sukces - na pewno budzi emocje 😂

 

DSC01392_3000_2000.thumb.JPG.8ea7b88e80d5e3417aa9983d7c68162e.JPG

 

To dobrze, że nam się różne rzeczy podobają. Przynajmniej nie nosimy wszyscy jednakowych zegarków. 😉

Gdyby nie nowa wersja, to pewnie sprawiłbym sobie poprzednią i też nosiłbym z radością. Bo to w ogóle świetny projekt z historią i tradycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli design. Stare airmany miały coś w sobie i były w jakimś sensie ikoną pewnego typu zegarka lotniczego (podobnie jak B Uhry).

Bardzo pasowal mi w nich kształt wskazówek i podzialka bezela. Tworzyło to spójną całość.

Nowe wskazówki i nowy bezel kompletnie mi nie pasują. Wiem, ze to kwestia gustu i indywidualnych upodobań, ale w mojej ocenie zaburza to pewien klasyczny i ugruntowany styl, w wyniku czego nowy airman to dla mnie już nie jest prawdziwy airman.

To trochę tak, jakby ktoś wypuścił wspomnianego wcześniej B Uhra w nowej wersji z nowym kształtem wskazówek. Nie był by juz to prawdziwy B Uhr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze zegarki miały to coś :) Klimat, który sprawiał, że były niepowtarzalne. Nowe wyglądają bardziej na produkcję budżetową. Są po prostu inne i  w niczym nie przypominają dawnych kolekcji.

Jedynym modelem, który się ostał w ponadczasowej stylistyce jest DC-4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Karakal napisał:

Miałem na myśli design. Stare airmany miały coś w sobie i były w jakimś sensie ikoną pewnego typu zegarka lotniczego (podobnie jak B Uhry).

Bardzo pasowal mi w nich kształt wskazówek i podzialka bezela. Tworzyło to spójną całość.

Nowe wskazówki i nowy bezel kompletnie mi nie pasują. Wiem, ze to kwestia gustu i indywidualnych upodobań, ale w mojej ocenie zaburza to pewien klasyczny i ugruntowany styl, w wyniku czego nowy airman to dla mnie już nie jest prawdziwy airman.

To trochę tak, jakby ktoś wypuścił wspomnianego wcześniej B Uhra w nowej wersji z nowym kształtem wskazówek. Nie był by juz to prawdziwy B Uhr.

 

To wszystko prawda i na pewno tradycyjny, klasyczny design ma swoich oddanych fanów. Niektóre powydziwiane reedycje też mnie kłują czasem w oczy. Tyle, że z punktu widzenia producenta, zegarki muszą trochę ewoluować. Po pierwsze dlatego, żeby miłośnicy dokładali kolejne wersje/egzemplarze do kolekcji a po drugie, żeby poszerzać bazę nabywców.

Zrobienie całkiem nowego, rewolucyjnego zegarka, który będzie rynkowym hitem jest drogie i ryzykowne - bo nikt nie wie jak nowy model się przyjmie, a nakłady na jego stworzenie są wysokie. Firma taka jak Glycine musi z czegoś żyć i żyje najczęściej z odcinania kuponów od poprzednich sukcesów. Dlatego robią (i będą robić) reedycje Airmana (oraz Suba) w różnych odmianach stylistycznych, tak by trafił do jak najszerszej liczby klientów. Stąd bardziej wierne reedycje dla miłośników oryginału i trochę bardziej "nowoczesne" wariacje dla tych mniej przywiązanych do tradycji. Dla każdego coś miłego - innymi słowy.

Glycine Sub jest chyba jeszcze lepszym przykładem tej polityki - nie wiem czy sami managerowie Glycine są w stanie podliczyć ile wersji "kolorystycznych" jest obecnie na rynku.

 

17 minut temu, koorchuck napisał:

Trzeba przerwać to marudzenie :)

 

Nikt tutaj nie marudzi. 😉 My się cieszymy swoimi zegarkami i dyskutujemy o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. 😁

Twój zegarek bardzo ładnie spina naszą dyskusję. Nowe wskazówki, ale ze starą wskazówką GMT. Ładna sztuka.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20200703_180231.jpg

20200530_163753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KRZYSIO napisał:

Można i tak :)

 

👍 Ładny klasyczny wygląd. Choć osobiście nie mogę się przekonać do cyklopa i sam nigdy nie kupiłem zegarka z lupą. Ale to znowu sprawa gustu i osobistych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

👍 Ładny klasyczny wygląd. Choć osobiście nie mogę się przekonać do cyklopa i sam nigdy nie kupiłem zegarka z lupą. Ale to znowu sprawa gustu i osobistych preferencji.

Też mam problem z cyklopem, wyglądu nie poprawia, data jest widoczna bez niego, a działa powiększająco  tylko pod kątem prostym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny klasyczny zegarek, chociaż tez nie do końca pasuje mi lupka nad datą.

 

Jednak stylistycznie najbardziej pasują mi airmany z serii No 1 z wskazówka godzinową zakończoną strzałką i cienką długą wskazówką minutową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Karakal napisał:

Bardzo ładny klasyczny zegarek, chociaż tez nie do końca pasuje mi lupka nad datą.

 

Jednak stylistycznie najbardziej pasują mi airmany z serii No 1 z wskazówka godzinową zakończoną strzałką i cienką długą wskazówką minutową.

To też mój foworyt z linii airman 😆

IMG_20200415_074624~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co mają małe nadgarstki Airman 18 :)

 

20170429_112355.jpg

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KRZYSIO napisał:

Jeszcze model z pogranicza :)

 

Purist? Też mnie korci taka "ekstrawagancja" 😁. Do tego wewnętrzny obrotowy bezel 🤩.

Kiedyś w przyszłości może przyjdzie czas na coś takiego... Na razie muszę się zadowolić 24-godzinnym GMT 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Purist? Też mnie korci taka "ekstrawagancja" . Do tego wewnętrzny obrotowy bezel .
Kiedyś w przyszłości może przyjdzie czas na coś takiego... Na razie muszę się zadowolić 24-godzinnym GMT .
Ja nie wytrzymałem i kupiłem DC4 purista i jest odjazdowy. Bałem się że World time i DC mają takie same koperty, ale się okazało, że nie. Zdjęcie z mojego albumu.2b17c6eb568fbc7bb9966cbb8b58bc6a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Miszkolc napisał:

Ja nie wytrzymałem i kupiłem DC4 purista i jest odjazdowy. Bałem się że World time i DC mają takie same koperty, ale się okazało, że nie. Zdjęcie z mojego albumu.

 

Fajny zegar 👍

Jakaś lampa się śmiesznie się odbija na samym środku tarczy na tym zdjęciu. Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby tarcza w środku była w kilku kolorach i jeszcze z jakąś białą tarczą na wskazówkach. Gdybym nie wiedział jak DC-4 wygląda, to miałbym niezła zagwozdkę. 😵

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


IMG_20200721_183614-01.jpgIMG_20200721_183636-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.