Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Istvan napisał(-a):

 

Wiele za niego nie weźmiesz. Poza tym, masz tę prawdziwą wersję z koroną. Dzisiaj są malowane. ;)

Niestety, dlatego się wahom... liczę na pasjonatę,  który to właśnie doceni:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darth Vader:) 3c8e0d5d3210e45049352db8c1caac9e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ten srodkowy.

Przyjemne te (Combaty) 6-tki. Szczuple, lekkie (mozna zapomniec o tym, ze sie ma zegarek na nadgarstku), wypukly szafir i tarcza, piekne dlugie wskazowki (przede wszystkim sekundnik):

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jlw napisał(-a):

Dzisiaj ten srodkowy.

Przyjemne te (Combaty) 6-tki. Szczuple, lekkie (mozna zapomniec o tym, ze sie ma zegarek na nadgarstku), wypukly szafir i tarcza, piekne dlugie wskazowki (przede wszystkim sekundnik):

 

Bardzo fajne trio. Ułożone są zdaje się od najstarszego do najmłodszego wypustu. Jak wypadają pod względem jakości wykonania, dostrzegasz istotne różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Calisch napisał(-a):

Bardzo fajne trio. Ułożone są zdaje się od najstarszego do najmłodszego wypustu. Jak wypadają pod względem jakości wykonania, dostrzegasz istotne różnice?

Tak, dokladnie, ulozone w porzadku chronologicznym od najstarszego do najmlodszego.

Nie widze wiekszych roznic w wykonaniu oprocz tego, ze w nowszych zegarkach wylacznie stosuje sie Sellite. Przynajmniej w tych ktore posiadam. Mam tez wrazenie, ze szlify nie sa rownie glebokie jak kiedys. Ale moze to tylko wrazenie, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2021 o 22:23, Perpetuum Mobile napisał(-a):

A i jeszcze jedno. Jak koledzy będą Ci tu pisać, że te nowe Airmany to już nie to samo co kiedyś, i że prawdziwe Airmany, to tylko te stare, to... przytakuj. Mają rację. 😉

Natomiast za jakieś 10-15 lat ten Twój też będzie już "stary" i wtedy też będziesz mógł dołączyć do chóru i narzekać na najnowsze, kiepskie wypusty, które nie są już "takie jak kiedyś". 😜

I żeby nie było. Też uważam, że stare wersje mają swój niepowtarzalny charakter. Czym dłużej je czasem oglądam, tym bardziej je lubię. Piękne sztuki.

Te obecne modele, jak już przestaną być dostępne w sprzedaży na rynku pierwotnym i jak minie parę lat, też pewnie zostaną klasykami. 😏

 

Nie tak do końca. Polrzedni miał WR 200. Tak wiem, że to pilot i tak wysokie WR nie jest potrzebne. Jednak to kłamstwo. Bo jak samolot wpadnie do wody to wysoki WR się przyda.  :P

 

A tak całkiem serio. Jednak WR 200 świadczy również o lepszych uszczelkach, może być grubsze szkło. Lepiej "spasowany" dekiel. Uszczelki przy koronkach. I tak dalej. Mówiąc w skrócie lepiej zrobiony zegarek.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jlw napisał(-a):

Dzisiaj ten srodkowy.

Przyjemne te (Combaty) 6-tki. Szczuple, lekkie (mozna zapomniec o tym, ze sie ma zegarek na nadgarstku), wypukly szafir i tarcza, piekne dlugie wskazowki (przede wszystkim sekundnik):

 

Czwarty do brydża :) 

 

combat.jpg

 

Najładniejsze wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad tym modelem z szara tarcza pomimo za krotkim wskazowkom🤓 ktore byly pierwotnie zaprojektowane pod 41mm Combat 7..😋

Jak z luma w tym modelu? Czy jest na tyle jasna, ze mozna odczytac czas w srodku nocy?

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie tak do końca. Polrzedni miał WR 200. Tak wiem, że to pilot i tak wysokie WR nie jest potrzebne. Jednak to kłamstwo. Bo jak samolot wpadnie do wody to wysoki WR się przyda.  :P

 

A tak całkiem serio. Jednak WR 200 świadczy również o lepszych uszczelkach, może być grubsze szkło. Lepiej "spasowany" dekiel. Uszczelki przy koronkach. I tak dalej. Mówiąc w skrócie lepiej zrobiony zegarek.  

 

To prawda. Może tak być. I rzeczywiście Airmany z początku XX wieku mają WR200. Nawet chrono mają WR100, co jak na zegarek z pusherami jest świetnym wynikiem.

Ale może być również tak (nie wiem, nie sprawdzałem dokładnie), że na przestrzeni lat zmieniały się normy i zasady robienia testów.

W takim wypadku taki sam zegarek, który kilka, kilkanaście lat temu spełniał wymogi WR200 teraz może spełniać już tylko wymogi WR100.

Podobnie jak z samochodami. Samochód, który w dzisiejszych testach NCAP dostaje 4 gwiazdki może być równie bezpieczny, a nawet bezpieczniejszy od samochodu, który dostał 5 gwiazdek w testach NCAP 10 lat temu.

Jeżeli Airmany są sprawdzane na bazie normy ISO 2281 (a pewnie tak jest), to ona się w zmieniała w roku 2010.

To oczywiście tylko takie gdybanie i teoretyzowanie. Jak jest faktycznie - nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0588.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 13:46, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

To prawda. Może tak być. I rzeczywiście Airmany z początku XX wieku mają WR200. Nawet chrono mają WR100, co jak na zegarek z pusherami jest świetnym wynikiem.

Ale może być również tak (nie wiem, nie sprawdzałem dokładnie), że na przestrzeni lat zmieniały się normy i zasady robienia testów.

W takim wypadku taki sam zegarek, który kilka, kilkanaście lat temu spełniał wymogi WR200 teraz może spełniać już tylko wymogi WR100.

Podobnie jak z samochodami. Samochód, który w dzisiejszych testach NCAP dostaje 4 gwiazdki może być równie bezpieczny, a nawet bezpieczniejszy od samochodu, który dostał 5 gwiazdek w testach NCAP 10 lat temu.

Jeżeli Airmany są sprawdzane na bazie normy ISO 2281 (a pewnie tak jest), to ona się w zmieniała w roku 2010.

To oczywiście tylko takie gdybanie i teoretyzowanie. Jak jest faktycznie - nie mam pojęcia.

E tam. Dziewiątki nie pamiętam, ale moja ósemka też ma WR200. Ma zakręcane wszystkie kręciołki i guziczki :D

Znalazłem fotkę plecków Airmana 9. Też ma 20 ATM na deklu napisane.

3.JPG.b89f585ee50fab6d72fb536285cf39bd.JPG

Tu trochę licha  fotka ósemki, ale widać co trzeba :)

1_1A9CBAB4-5278-4044-8255-9F71E10AE888.thumb.jpeg.766871da5f0aae78488a3ff6f43628a3_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chrono na Valjoux się postarali i nawet pomimo pusherów jest WR200. Ale w "zwykłych", nowych Airmanach (jak mój GL 0067), pomimo dokręcanej koronki jest już "tylko" WR100.

Może diagnoza postawiona przez @Dorian06 odnośnie starań włożonych przez Glycine w zaprojektowanie i wykonanie nowych, "zwykłych" Airmanów jest prawidłowa.

No cóż, na skórzanym pasku i tak nie planuję go moczyć. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegare Glycine Combat 6 GL0123 Vintage Automatic

Czy któryś z kolegów kojarzy te piękną Glicerynę. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kojarzę, mam nawet podobną, tylko ładniejszą. ;) Akurat ten model, który podlinkowałeś ma brązową tarczę. Ja mam GL0122, czyli tarczę czarną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Yogi777 napisał(-a):

Zegare Glycine Combat 6 GL0123 Vintage Automatic

Czy któryś z kolegów kojarzy te piękną Glicerynę. 🙂

Tak. Niedawno odsprzedałem kumplowi, bo się tylko kurzyła i zajmowała cenne miejsce w pudle.

Mój oczywiście miał numer GL 0122 - czarna tarcza.

Został mi jeszcze jeden podobny Combat z granatową tarczą, nakładanymi indeksami i w czarnym PVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdyby ktos szukal ;)
20210401_102816.jpg20210401_102742.jpg

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ta ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta zaginiona nie miała czerwonej wskazówki, to może gdzie leży i jej nie widać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów odważnik na ręce :)

 

20210405_113914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.