Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Subik

spacer.png

W dniu 25.08.2021 o 09:17, sanik napisał(-a):

Glycine we współpracy z forum GWC na FB przygotowało limitkę airmana, roziar 40mm, koszt 849 $.

FB_IMG_1629875681522.jpg

Skoro bedzie dostepny w takiej kolorystyce i rozmiarze przypuszczam, ze Glycine niedlugo wypusci ten sam model tylko w histrycznie poprawnych barwach i na znanych stronach internetowych bedzie dostepny w normalnej cenie czyli w okolicach 600USD..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jlw napisał(-a):

 

Skoro bedzie dostepny w takiej kolorystyce i rozmiarze przypuszczam, ze Glycine niedlugo wypusci ten sam model tylko w histrycznie poprawnych barwach i na znanych stronach internetowych bedzie dostepny w normalnej cenie czyli w okolicach 600USD..:P

Może tak być, choć ostatnio te ciekawsze airmany już nie kosztują tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sanik napisał(-a):

Może tak być, choć ostatnio te ciekawsze airmany już nie kosztują tyle.

Obecnie nie ma w sprzedaży ciekawych airmanów 😉 No może poza dc4😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecił jak latarka, całe 1,5 minuty :)

IMG_20210910_141213~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasek 🙂

 

xTVqfiq.jpg

Edytowane przez Bosson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, satanic napisał(-a):

Panowie to prawilna wersja https://m.olx.pl/d/oferta/glycine-airman-3917-19-CID87-IDK1HBj.html a może ktoś z forum sprzedaję.

 

Nie jestem specem, ale się wypowiem. Patrzę na swojego Airmana (inna, trochę późniejsza wersja) i wszystko wygląda raczej na oryginał. Pudełko i papiery też raczej Glycinowe. Z drugiej strony - brakuje mi wskazówki GMT. Chyba, że to mniej popularna wersja purist bez GMT.

No i tak patrząc po zdjęciach, to zegarek nie miał chyba lekko. Wygląda na poobijany.

 

obraz.thumb.png.f66befdafa4167fdecdd5e4738990ccf.png

 

Znalazłem w sieci jedno zdjęcie takiego egzemplarza bez wskazówki GMT (też jakieś ogłoszenie na WUS).

https://www.watchuseek.com/threads/fs-uk-glycine-airman-17-24-hour-worldtimer-gl293-46mm-3917-19-66-may-2018-box-papers.5320934/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Właśnie brak wskazówki gmt mnie zainteresował i wielkość koperty 44 mm, a nie 46mm jak Airman 17, choć może i była taka wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To purist. Kosher :)

Z kopertą to raczej literówka. Na kwitach widocznych na zdjęciach jest numer specyfikacji prowadzący do Airmana 17.

Przyjąłbym takiego ze złotymi indeksami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była taka ref jak z tego ogłoszenia. Ciekawa sztuka. 

8B274CD2-A610-4535-A4E3-4BABDF057DC7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało iść na konkurs, ale jednak pójdzie inne 🙂

_DSC4611-2.thumb.jpg.8ce9003bdb3bcc36f0f91c83e8be6c49.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosilem sprzedawce z Wloch o przeslanie zdjecia nowego modelu GL0329 jako, ze ze zdjec katalogowych trudno jest ocenic kolor zegarka. Niestety pomimo tego, ze oliwkowo-zielony kolor tarczy jest nawet calkiem ciekawy to dodatek zlotych akcentow zaczyna mi wychodzic bokiem.

Mam nadzieje, ze pojawi sie podobny model ze srebrnymi wskazowkami/indeksami.

spacer.png

spacer.png

 

Dzis na nadgarstku.. B):P

spacer.png

Edytowane przez jlw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jlw napisał(-a):

Poprosilem sprzedawce z Wloch o przeslanie zdjecia nowego modelu GL0329 jako, ze ze zdjec katalogowych trudno jest ocenic kolor zegarka. Niestety pomimo tego, ze oliwkowo-zielony kolor tarczy jest nawet calkiem ciekawy to dodatek zlotych akcentow zaczyna mi wychodzic bokiem.

Mam nadzieje, ze pojawi sie podobny model ze srebrnymi wskazowkami/indeksami.

spacer.png

spacer.png

 

Dzis na nadgarstku.. B):P

spacer.png

Na katalogowym zdjęciu nawet nawet… na realu drama… i jeszcze ten datownik krzywy… invicta 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywosc datownika moze wynikac ze wzgledu na jakies zludzenie optyczne (tryb pracy aparatu w telefonie przy dlugich czasach naswietlania lub faktu, ze szkielko pokrywa folia ochronna).

Niemniej gdyby tylko producent przestal naduzywac zlota, brazu i PVD w swojej obecnej linii produkcyjnej to przypuszczam, ze sprzedalby o wiele wiecej zegarkow. Zreszta dobor rozmiarow tez jest kontrowersyjny; garniturowiec bienne 1914 - 39mm a nowy sub 36mm..:wacko: :rolleyes::huh:

Nie bylo by lepiej odwrotnie?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na katalogowym zdjęciu nawet nawet… na realu drama… i jeszcze ten datownik krzywy… invicta

Może ślepy trochę jestem, ale problemu z datownikiem tutaj nie widzę. Natomiast zastanawia mnie taka koncentryczna rysa na bezelu, dobrze widoczna w lewej, dolnej ćwiartce bezela. Przecina na zdjęciu wyraźnie liczby 30 i 40 na bezelu. Jakiś refleks na zdjęciu?

Poza tym u mnie dzisiaj właśnie Glycinka na nadgarstku:

5a0c31a15493fb132d33d88a5f5d13f8.jpg

OK. Już widzę. To okrągła folia ochronna na szkiełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.