Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu stałem się posiadaczem Combat'a Chronograph'a. Jest super, idealne wymiary, doskonale leży na ręku :lol: Niestety nie mogę z powodu przekroczonego limitu na forum zamieścić zdjęć, podaję tylko linki do kilku z nich. Zdjęcia nie oddają jego uroku, w rzczywistości to kawał dobrej zegarmistrzowskiej roboty.

 

zdjcie002tb3.jpg

zdjcie004yx7.jpg

post-12501-0-84944500-1330812068.jpg

post-12501-0-67756700-1330812079.jpg

 

Pozd Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Wszystkiego ma akurat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam " Glicynomaniaków". Niedawno nabyłem od Piotra ( piotrkrakow ) GLYCINE Airman SST 06, a oto kilka moich spostrzeżeń na jego temat:

 

Po pierwsze urzekł mnie jego specyficzny kształt koperty, nawiazujący chyba do designu zegarków z lat 70'

Po drugie zegarek ma dość dużą kopertę, niby to "tylko" 44mm, ale na ręku wydaje się większy nawet od Omegi PO 45,5 mm, a to za sprawą i kształtu koperty i dość dużej średnicy tarczy ok 41 mm ( 2 wiecej niz PO )

Poza tym dla mnie ma to coś co powoduje, że spoglądam na niego bardzo często i nie dla odczytania czasu, tylko by móc nacieszyć oczy jego wygladem.

Nie sprawdzałem na razie dokładności pracy mechanizmu, poczekam aż się lepiej "dotrze".

Mam go jakieś 2 tygodnie i na razie nie schodzi z ręki, PO na jakis czas poszła "leżakować"...aż sie nacieszę Airman-em. Obecnie dokupiłem do niego czarnego i brązowego Hirscha Liberty i według mnie świtnie się dogadują z Airmanem

 

ponizej fotka "naręczna"... wiecej zdjęć w glerii.

 

2bf061975025bda1.jpg

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=23830

 

 

p.s. podziękkowania dla Piotra za wzorcową transakcję

 

pozdrawiam Robert


mało piszę, sporo czytam... dużo się uczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cyrus55
Witam " Glicynomaniaków". Niedawno nabyłem od Piotra ( piotrkrakow ) p.s. podziękkowania dla Piotra za wzorcową transakcję

Gratulacje to jeden z ładnieszych Glycine.. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla odświeżenia wątku wrzucam nowego lagunare. Chyba zostanie ze mną do końca lata.

9c8f26924562743f.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja Lcc 3000. Malina. Dzięki Piotr.

 

post-4044-0-61319600-1330868588.jpg

img1320ak6.9b46b17d87.jpg


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego są dwie pozostałe koronki?

Zgaduję - jedna to blokada bezela, a drugi zawór helowy?


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bingo, na 2giej blokada bazela, na 4tej ręczny zawór helowy, na 9trj automatyczny zawór helowy - na focie niewidoczny


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek fajny tool - gratki - pokaż ten zaworek - jesli mozesz .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zapiszę się (tymczasem,- bo zamierzam ten zegarek sprzedać) do klubu z tym oto egzemplarzem:

post-3018-0-84836100-1330869282.jpgpost-3018-0-85790100-1330869316.jpgukosib1.th.jpgbokkoronkabm6.th.jpgtyzm8.th.jpgtyoglnyfo0.th.jpghpim5796cb3.th.jpg

 

Zegarek, jak widac, jest w stanie NOS, nie był noszony i chyba wart zainteresowania, bo jest to b. rzadki model Vacuum, tj, jego koperta została zamknięta w próżni, ktorą to technikę stosowała, jako jedna z bardzo nielicznych firm, własnie Glycine. Skutkowało to nie tylko wyeliminowaniem oporów aerodynamicznych pracy balansu, ale przede wszystkim zniesieniem korozji elementów mechanizmu, a także znacznym spowolnieniem starzenia smarów i olejów.

Potwierdziła mi to sama firma, do ktorej zwróciłem się z pytaniem, czy otworzyć zegarek, aby go po okresie składowania przwesmarować. Firma stwierdziła, ze nie należy tego robić (jesli zegarek nie wykazuje nieprawidłowości chodu) bo własnie oleje nie powinny ulec degradacji, a obecnie nie ma żadnej firmy, która potrafiłaby odtworzyc oryginalne warunki prózni panujace we wnetrzu tego zegarka.

Posłuchałem się i dlatego nie ma zdjęć mechanizmu :smile: , a to wg firmy "in-house modified higher grade ETA caliber"


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22292-0-64718400-1331024189.png<

post-22292-0-73558900-1331024187.jpg

post-22292-0-11168800-1331024188.png

post-22292-0-22329800-1331024189.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Airman. Taka właśnie tarcza to moim zdaniem kwinterencja Glycine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny,te czerwone akcenty dodają mu klimatu.

`Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Klimat jak z Wietnamu. Niesamowite 2000. Choroba, szkoda że 18 nie jest taka fajna.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

to jeszcze jedno do kompletu..

 

post-23173-0-01473600-1331078273.jpg

 

Ps.moim zdaniem 18 stka to dobry wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopisuję do klubu, od środy jestem szczęśliwym posiadaczem airmana SST06 :)

 

4c6bc11322779ddb.jpg

 

06b81d58c6f76037.jpg

 

fb1cc7372c8395d9.jpg

 

Pozdrawiam

Arek


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To i ja się dopisuję do klubu, od środy jestem szczęśliwym posiadaczem airmana SST06 :P"

 

 

Gratulacje.bardzo piękny model Glycinki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"To i ja się dopisuję do klubu, od środy jestem szczęśliwym posiadaczem airmana SST06 :D"

 

 

Gratulacje.bardzo piękny model Glycinki :rolleyes:

 

Gdybym tylko umiał ją ładnie sfotografować... niestety moje zdjęcia nie oddają jej urody :P


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.