Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe wersje airmana no1, 36mm.

FB_IMG_1684142427423.jpg

FB_IMG_1684142425237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto zadecydował, żeby zostawić datę i uwalić "6" powinien przypalić się żelazkiem w ramach pokuty. Wygląda to tragicznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje znac ze na glycinestore obecnie jest promocja na zegarki, choc nie wiem na jak dlugo :) Wiem ze ostatnio ktos o to pytał.

Edytowane przez lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ten model samolotu.

20230601-171616.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2023 o 13:54, Wisnia_Daniel napisał(-a):

Też się skusiłem na promocję z Ashford, a teraz się męczę z tymi parówami z Ups i celno-skarbowego. Nie odbierałem paczki, bo mi zawyżyli opłaty, skontaktowałem się z nimi żeby zrobili korektę, to szanowny pan z działu celnego w Ups powiedział, że albo płacę tyle ile jest albo paczka wraca do nadawcy bądź zostanie zutylizowana (sic!). Gdybym wiedział, że tak mnie potraktują, to bym za Chiny Ludowe nie kupował. Totalny brak wsparcia z ich strony. Do tego źle oclili w dosłownie dzień, a na korektę mam niby czekać do 180 dni.

 

A napomknęli, że korekta jest odpłatna, a jej koszt to 111,30 PLN + VAT? U mnie podobnie jak u Ciebie, zakup na Ashford, VAT od kosztów przesyłki wg IATA i kopię się już ze dwa miesiące "z koniem". Ogólnie korekta mało opłacalna, bo żeby zaoszczędzić około 90 PLN musiałbym zapłacić 136,90 PLN. Na szczęście w obliczeniach wzięli do rozliczenia nieprawidłową kwotę, więc poprosiłem, żeby dokonali korekty we własnym zakresie z uwzględnieniem faktu, że przesyłka była już wliczona w cenę (koszt przesyłki jest wyszczególniony na fakturze z Ashford). Swoją drogą Ashford też sobie w kulki leci, bo na fakturze wprawdzie jest wyszczególniony jej koszt, ale w dokumentach celnych, które załączyli do paczki jest wpisany jako "0.00 USD".

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, clusca napisał(-a):

A napomknęli, że korekta jest odpłatna, a jej koszt to 111,30 PLN + VAT?

A skąd. Ja oczekuję poprawnej wyceny kosztów, bo mam na wszystko dokumenty i mnie ich widzimisię nie obchodzi. Niech sobie płacą za swoje błędy sami. Będę się odwoływał od wszelakich kosztów dodatkowych, bo to oni popełnili błąd, nie ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Mi odpisali, że nie mają obowiązku za każdym razem zwracać się do nabywcy o dostarczenie dokumentów, tylko dokonać odprawy na podstawie dokumentów dostarczonych przez sprzedawcę. Dla mnie to też jest spore nadużycie, bo na dobrą sprawę pobierają podatek od kwoty, która w rzeczywistości nie została uiszczona przez nabywcę. Może i dałoby się to podciągnąć pod "bezpodstawne wzbogacenie się", ale to by musiał się jakiś prawnik wypowiedzieć ;) W każdym razie Państwo Polskie otrzymuje daninę od czegoś, co nie ma miejsca, bo zrozumiałbym, gdyby koszty transportu nie były podane i wówczas na podstawie IATA sobie biorą jakąś wartość umowną. Ale w tym przypadku koszt dostawy jest wliczony w cenę, więc nie ma się nad czym zastanawiać, bo VAT od wartości transakcji obejmuje już część podatku naliczoną za transport. Tak w ogóle kiedyś zadałem im pytanie "ile wynosi 23% z 0 PLN", bo przecież w rubryce widnieje koszt dostawy: 0,00 PLN, USD, czy czego tam jeszcze. Niestety dla nich jak coś kosztuje 0,00 jest jednoznaczne z brakiem informacji nt. kosztów dostawy, a MZ to jednak zupełnie dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd. Ja oczekuję poprawnej wyceny kosztów, bo mam na wszystko dokumenty i mnie ich widzimisię nie obchodzi. Niech sobie płacą za swoje błędy sami. Będę się odwoływał od wszelakich kosztów dodatkowych, bo to oni popełnili błąd, nie ja. 

Możesz się kopać z koniem, ale nie wiem czy Ci to wyjdzie na zdrowie. Jak nie będą chcieli uznać Twoich racji, to wygrać możesz dopiero w sądzie. Będziesz się sądził o kilkadziesiąt złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oddania jakby co 

 

 

DSC_1078.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPKLSJg.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 WAŻNE PRZECZYTAJ!

 W dniu 1.06.2023 o 10:51, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

 Kwiecień był rekordowy - przypominam - ponad 5 tys zł z Waszych wpłat ! 🙂    W maju już tak pięknie nie było - z wpłat uzbierało się tylko 1,5 tys zł czyli około 30 % tego co w kwietniu. 

 

Zobaczymy co przyniesie czerwiec 😜

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

"bo nasze forum na to zasługuje"

 

 

Nasze wpłaty w czerwcu 2023r. 

 

100,00 zł - to moja wpłata na dobry początek 

 

105,00 zł 

220,00 zł

230,00 zł

280,00 zł

290,00 zł

475,00 zł

595,00 zł

 

(stan na  19 - 06 - 2023r.)

 

/ w kwietniu z wpłat wpłynęło ponad 5 tys zł ! W maju tylko 1,45 tys zł /   

 

:) Bardzo, proszę o wpłaty :)

( to już prawie koniec miesiąca, dlatego jeszcze bardziej proszę o wpłaty )

 

 

Stowarzyszenie KMZiZ

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:   61 1090 1870 0000 0001 1236  5368

z dopiskiem:  na KMZiZ co miesiąc  lub darowizna na klub

 

22 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Na naszym forum wszyscy dobrze się "bawią", ale jeśli miesiąc w miesiąc nie będzie od Was, wpłat na poziomie kwietnia, to zabawa się niestety skończy.  Jak wiecie ostatni weekend to Lublin i dwudniowa konferencja /spotkanie w Lublinie w LCK. Impreza wielowymiarowa z wykładami i spotkaniami z bardzo ciekawymi ludźmi. Ja byłem w środku tego wydarzenia więc moja ocena nie jest obiektywna, ale na bazie tego co widziałem i czego doświadczyłem,  wiem że niewiele się zmieniło - jest bardzo mała grupa klubowiczów którzy chcą coś zrobić  i ogromna rzesza tych którzy chętnie korzystają z pracy i wysiłku innych. Jednak, to nie będzie trwało wieki, bo w końcu komuś się znudzi bezinteresowne działanie na rzecz ogółu. 

 

Razem użytkujemy - razem utrzymujemy !

Wrzucam ponownie tam gdzie poczytność tematu jest spora.

Większość zapewne zagląda do tego "niezwykle ciekawego" wątku o wpłatach rzadko lub w ogóle.

Przepraszam za spam, ale to wyższa konieczność.

Kwiecień był rekordowy, nie sądzę abyśmy go przebili, ale starajmy się zbliżyć. Każda wpłata na wagę złota.

Pozdrawiam

Łukasz


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.