Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zegarkomaniaków, jako że to mój debiut (do tej pory wystarczyło mi czytanie).

Przymierzam się powoli do tego Combata, co na powyższym zdjęciu. Czy jakiś posiadacz może mi wytłumaczyć jedną rzecz - na stronie Glycine przy każdym modelu opartym na 7750 jest wzmianka, że ma dualtime (Caliber: ETA 7750 automatic, dualtime). Jak to wygląda w rzeczywistości, bo w żadnym pdf na glycine-watch.ch, ani na stronie ETA nic więcej na ten temat nie znalazłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem "co autor miał na myśli?" Zegarek pokazuje jeden czas, ma datę i może dodatkowo odmierzać czas od dowolnego momentu z zatrzymaniami = chronograph. Mi dual time kojarzy się bardziej z obsługą 2 stref czasowych.

 

Edytowane przez .misha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się spodziewał dwóch stref, tylko się zastanawiam skąd to "dualtime" w opisie na stronie producenta. Ale ok - to w sumie nie znajduje się w opisie funkcji, tylko kalibru i jest cokolwiek mylące dla laika (czyli mnie). A ten model i tak mi się podoba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dualtime ma tutaj odniesienie do czasu mierzonego zegarkiem i stoperem.

Damska Glycine z wczesnych lat 20tych sprzedana została na ukcji charytatywnej za 11tys USD. Przed wojną Glycine słynęła z błyskotek dla kobiet ;)

376042_181792328577317_105775016179049_350941_1892619108_n.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chyba NOS, bo 2000 nie jest produkowany od 2006r. o ile o czymś nie wiem ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację... ;)

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Kolezanki i Koledzy Forumowicze!

 

Niniejszym dolaczam do milosnikow marki Glycine i od razu chwale sie swoim nabytkiem. Korzystaja z okazji chcialbym serdecznie podziekowac koledze piotrkrakowm, dzieki ktoremu mam pretekst aby tutaj napisac ;)

 

Jest to Glycine Combat 07 Chronograph a prezentuje sie nastepujaco:

 

SbwpcuH.jpg

AL5m6Po.jpg

tV3J0yf.jpg

8uy5rZw.jpg

AqyiVwN.jpg

 

Jakosc zdjec nie powala ale zrobilem na szybko. Gdyby ktos byl zainteresowany, ostatnia fota pokazuje jak prezentuje sie na moim nadgarstku - ok 21cm obwodu

Edytowane przez wally666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Glycinka.

Jakie ma wymiary? Zdradzisz ile zapłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Glycinka.

Jakie ma wymiary? Zdradzisz ile zapłaciłeś?

 

Wymiary:

- 43mm bez koronki,

- 14.5mm grubosci,

- waga ok 110gr.

 

Gentelmeni o cenach nie rozmawiaja - powiem tylko, ze byla bardzo dobra. Proponuje kontakt z kolega piotrkrakow ktory jest wylacznym dystrybutorem Glycine na Polske - jestem pewien, ze bedziesz milo zaskoczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez melduje sie w klubie.

Oto moje ostatnie nabytki:

altus1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary:

- 43mm bez koronki,

- 14.5mm grubosci,

- waga ok 110gr.

 

Gentelmeni o cenach nie rozmawiaja - powiem tylko, ze byla bardzo dobra. Proponuje kontakt z kolega piotrkrakow ktory jest wylacznym dystrybutorem Glycine na Polske - jestem pewien, ze bedziesz milo zaskoczony ;)

 

Dzieki za wymiary.

Chodziło mi tylko o rząd wielkości cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o rząd wielkości cenowej.

rząd możesz sprawdzić na alle... jest ten zegareczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rząd możesz sprawdzić na alle... jest ten zegareczek

 

No i wszystko jasne. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Airmana ( w kontekście nagrody lotniczej dla kpt.T.Wrony) taki oto list dotarł do Glycine

 

Dear GLYCINE-Team

 

Just surfing in the internet this afternoon, I?ve run across your home page, and absolutely could not resist contacting and telling you about this great watch!

 

I was in the US Air Force and was stationed in Frankfurt am Main from 1964 to 1967. Shortly after my arrival in April ?64 I saw the most beautiful and practical wristwatch that a 24 year old 1st Lt navigator in the USAF could dream of, self winding, 1-24 hour dial stationary (for the Greenwich = zulu time) and an Outer 24 hour movable dial ( for the local time), in a jewelry shop in downtown Frankfurt. I bought it, and have, to this day, never regretted this purchase. My Glycine Airman has accompanied through over 8.000 hours in the air, at altitudes up to 50,000 feet (appox. 15,000 Meters) and all around the Globe. I have never, repeat NEVER, had a problem with this excellent, super, fantastic, . . . . . (I?ve run out of superlatives) timepiece. To this very minute, even though it?s almost 50 years old (well OK, only 47 ?) it?s performing its job just fantastically. The only time it has ever been to a watchmaker is to have it thoroughly cleaned. And that imbecile lost set screw as well as the stopper for the movable dial. Having retired from the Air Force many years ago I?ve still kept this watch on my wrist. Oh, I?ll admit, I?ve gone through about 10 watchbands with it, but still use the original watch.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ładniejszy? Fotka zapożyczona

 

337739d1323526906t-glycine-uhren-zeigt-mal-eure-snap_2011.12.10-15.20.55_001.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie to chrono przemawia :) Ankieta by sie przydała :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten po prawo, pod warunkiem że będzie bez bransolety :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.