Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
diesel

Klub Miłośników Zegarków GLYCINE

Recommended Posts

Panie i Panowie,

pytanie do szanownego grona, gdzie poza MD (które jest typowo „okazyjne”) można nabyć Combat 6 Moonphase w „normalnej” cenie ;) Czy jest jakiś dystrybutor ebay wysyłający do Polski? Sklep zza wielkiej wody?

Na ebyu są spzedawcy, np.: https://www.ebay.com/itm/Glycine-Mens-3948-111-LBK7F-Combat-Classic-Moonphase-Automatic-40mm-GL0-Watch/323911268685?epid=7031094361&hash=item4b6a9db94d:g:bMEAAOSw7ntdd9-B

Dziękuje pięknie. Czy któryś z kolegów korsystał z usług podlinkowanego sprzedawcy?

Ja nie, ale bez obaw. Zapłać przez Paypal i niech się sprzedawca wszystkim martwi :)

Tylko musisz do ceny doliczyć 25% opłat celno-skarbowych, bo to USA .

Tak to wiem, ściągnąłem już masę szpeju zza granicy, jestem na to przygotowany. Tak czy siak w przypadku Glycine i tak wyjdę sporo do przodu :)

Panie i Panowie,

pytanie do szanownego grona, gdzie poza MD (które jest typowo „okazyjne”) można nabyć Combat 6 Moonphase w „normalnej” cenie ;) Czy jest jakiś dystrybutor ebay wysyłający do Polski? Sklep zza wielkiej wody?

I czy przy nadgarstku 17 cm wersja 40mm nie będzie za duża? Mam Orient Ray II który ma podobny wymiar koperty i jest ok, ale Combat 6 na zdjęciach nadgarstkowych wydaje się być duża.

https://www.ashford.com/us/watches/glycine/combat/GL0115.pid?nid=cpg_cat2951180&so=3

Kolejna opcja, jednak tu na forum zdaje się trafiłem na opinię że zamawiając z Ashford jest duże prawdopodobieństwo na złapanie się na zwiększenie opłat celny za założone ekstra 100$ opłaty transportowej. Przynajmniej w przypadku niektórych firm kurierskich :/

Kolejna opcja, jednak tu na forum zdaje się trafiłem na opinię że zamawiając z Ashford jest duże prawdopodobieństwo na złapanie się na zwiększenie opłat celny za założone ekstra 100$ opłaty transportowej. Przynajmniej w przypadku niektórych firm kurierskich :/

Tak, to własnie minus zamawiania z tej strony. Najtaniej chyba na ebay-u ale z góry naliczą opłaty importowe i na gotowo   wyjdzie ok 1900 zł

https://www.ebay.pl/itm/Glycine-Mens-3948-111-LBK7F-Combat-Classic-Moonphase-Automatic-40mm-GL0-Watch/323911268685?hash=item4b6a9db94d:g:bMEAAOSw7ntdd9-B#shpCntId

Już się nie da zamówić zegarka na ebay w transakcji międzynarodowej. Nowe przepisy nie pozwalają na wysyłkę zegarków spoza Unii do Polski w ten sposób. Odprawa odbywa się na terenie Polski i jedyny problem to znaczne droższa usługa transportowa. Normalnie było ok 100zł a teraz jest 260zł ( przykład zakupu z USA ).

No tak ale jak kupujesz na ebay tam doliczają chyba wszystkie opłaty celno-podatkowe wraz z shipem. Przykładowo w przypadku wymienionego Glycine mamy wyszczególnione 350 za zegar, 23 za transport i 105 opłat związanych z importem.

O ile dobrze kumam wynika z tego że w totalu zapłacę 480 zielonych.

Tak było ale aktualnie nie kupisz zegarka w programie międzynarodowym. Musiałem prosić sprzedającego o zmianę statusu. Przepisy się zmieniły.

Tak było ale aktualnie nie kupisz zegarka w programie międzynarodowym. Musiałem prosić sprzedającego o zmianę statusu. Przepisy się zmieniły.

A możesz rozwinąć temat, o co konkretnie prosić sprzedawcę, w jaki sposób i na jakim poziomie jest blokowany zakup? Może być na PW lub link jeżeli gdzieś na forum (lub poza) temat był poruszany.

W świetle nowych przepisów celno-skarbowych z transakcji w systemie obsługi międzynarodowej wyłączono zegarki i biżuterię. Przy licytacji zegarka spoza Unii pokazuje komunikat, że nie ma możliwości wysyłki do Polski. Ja tak kupowałem w lipcu zegarek w Oregonie USA. W tej sytuacji sprzedający musiał zmienić rodzaj wysyłki i wówczas opłata transportowa wzrosła znacznie a opłaty dodatkowe zniknęły z oferty. Rozliczenie nastąpiło w momencie dostawy towaru na polski obszar celny.

Czyli o ile dobrze jarzę, obecnie będzie to cena zegarka 350 plus jakieś 60 za ship i na dokładkę 23% wartości zegarka i shipu u nas na miejscu?

Jam tak to zakup z ebay zaczyna wyglądać jak nie już tak dobry deal :/

Dokładnie tak będzie wyglądać. W transakcji międzynarodowej było łatwiej i transport zdecydowanie tańszy.

I świetnie :)

Tez tak uważam ;) jedyny zegarek z jasna tarcza który ni się podoba... może zostanie na dłużej tym razem ;)

Tez tak uważam ;) jedyny zegarek z jasna tarcza który ni się podoba... może zostanie na dłużej tym razem ;)

Oby :)