Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiob

Hiob

Rekomendowane odpowiedzi

13 miesięcy, trzy podróże do Szwajcarii, ale efekt końcowy zadowalający:   B)

 

IMG-1235.jpg

IMG-1236.jpg

IMG-1237.jpg

IMG-1239.jpg

IMG-1240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliżają się urodziny, i to nie byle jakie - 60 lat, więc chyba czas na ładny prezent dla siebie...  Ostatniego Heuera kupiłem w 81 roku, 36 lat temu, inne zegarki też już blisko 20 lat temu, więc czas na odświeżenie kolekcji. Dziś moda się zmieniła, nosi się większe zegarki i choć nikt mnie nie przekona do zegarka mającego 5 cm, to taki rozmiar 44 mm wydaje mi się bardzo OK.

 

Zastanawiałem się albo nad jakimś IWC, albo nad TAG Heuer. Problemem były i są dość wysokie ceny tych zegarków, a tu nie brakuje innych wydatków - np. za naprawę klimatyzacji do mojego Cougara i parę innych drobiazgów wydałem właśnie ponad dwa tysiące dolarów, więc jak zobaczyłem jak (relatywnie) niedrogie są zegarki TAH Heuer Formula1, to zdecydowałem się właśnie na taki model:

 

IMG-1282.jpg

IMG-1280.jpg

IMG-1284.jpg

 

 

Mój zegarek ma dotrzeć w środę, więc wtedy zrobię więcej fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że będę pierwszym, który Ci pogratuluje. Piękny zegar! Podoba mi się zwłaszcza antracytowa tarcza i czerwone akcenty. No i masz pełny dekiel, więc znów będziesz mógł grawerować =]. 60tka to dobra okazja na taki zegarek, choć byłem pewien, że skusi Cię Atlantic Worldmaster Original =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Atlantyku, bo jak pewnie wiesz, mój tata miał oryginał. Ale patrząc na ceny Atlantyków i tego Heuera, wybór był dość prosty. Tym bardziej, że chciałem znaleźć coś w rozmiarze 43-45 mm, a Atlantic ma tylko 36 mm. To znaczy ten oryginalny,

 

Szczerze mówiąc to w trakcie pisania tej odpowiedzi przejrzałem szybko Net - i nie znalazłem żadnego Atlantica, z tych "odnowionych". Są jakieś oryginały, dość podniszczone - i właśnie zakupiłem jednego, za 200 dolarów. Ma przyjść z Bułgarii. :D  Na Chrono24 jest jakiś za 700, więc ten z eBay'a za 200 wygląda na wyjątkową okazję. Cóż, to tyle, co para butów, albo jeden dzień mojej pracy, więc co tam... Raz mati rodiła.

 

p.jpg

 

Ma to o tyle więcej sensu, że jak to ma być pamiątka po tacie, to lepiej, jak to będzie oryginał, a z tym "nowym-starym" Atlantykiem i tak pewnie bym nie chodził, mając kilka innych, lepszych zegarków.

 

Natomiast co do grawerowania dekla, to, mam nadzieję, już z tego wyrosłem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, gratuluję zbliżającej się nieuchronnie "szóstki".

Dawniejsze modele tej linii Tag Heuer były okropne, te aktualne są bardzo fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, gratuluję zbliżającej się nieuchronnie "szóstki".

Dawniejsze modele tej linii Tag Heuer były okropne, te aktualne są bardzo fajne.

 

Zgadzam się z Tobą. Cała ta seria "Link" to była pomyłka, ale teraz wrócili do swych korzeni, do starych wzorów "Monza", "Carrera", "Formula 1", czy "Heritage" series i mają bardzo dużo naprawdę fajnie wyglądających, solidnych modeli, na dodatek o dość przystępnych cenach. Zanim się zdecydowałem na zakup, poszedłem do sklepu, by dotknąć i przymierzyć ten zegarek i, muszę przyznać, zachwycił mnie. Obawiam się, że teraz moje "semiklasyki", Rolex i Omega, pójdą na jakiś czas w zapomnienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest, ale jeszcze nie udało mi się skrócić bransolety. Kupiłem też "krokodyla" - i chyba z takim paskiem go będę nosił, ale na razie, tymczasowo, zwykły, skórzany stary pasek i to zbyt wąski:

 

IMG-1350.jpg IMG-1349.jpg IMG-1347.jpg IMG-1346.jpg IMG-1344.jpg IMG-1340.jpg IMG-1337.jpg IMG-1336.jpg IMG-1335.jpg IMG-1321.jpg IMG-1316.jpg IMG-1315.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest "pamiątka po tacie". Parę fotek, plus parę zdań o nim na filmie, gdzieś tam w połowie:

 

 

IMG-1486.jpg
 
 
IMG-1482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Hiobie bardzo serdecznie zacny ten Atlantic i ta patynka na tarczy super wygląda. Gdy oglądałem twój filmik na żywo z ostatniej trasy, kiedy mówiłeś o zegarkach, a na nadgarstku miałeś Heuer-a, tak sobie pomyślałem że zaglądasz tu na nasze forum, miło mi Cię tutaj zobaczyć, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko muszę ułożyć jakiś grafik...  Myślałem, że co miesiąc inny zegarek, ale to by znaczyło czekanie kilka miesięcy na powtórkę, więc chyba będzie, powiedzmy, co 10 dni. Ma to i tę zaletę, że przy zegarkach z datownikiem nie będzie dużo roboty z ustawianiem daty. Dlaczego? Bo mam, nie licząc IWC, z którym chodzi Grażynka, pięć zegarków, a zatem, gdy przykładowo zdejmę z ręki Omegę dziesiątego dnia miesiąca, Rolex będzie do 20, TAG do 30, Atlantic do 10 następnego miesiąca i Heuer do 20, kiedy ubiorę znowu Omegę. Ona z rozpędu szła gdzieś do 12 - 13, więc zostanie mi zawsze ok. siedmiu dni do przestawienia daty. :rolleyes:  :ph34r:

 

A w praktyce to i tak się zmieni, bo albo zapomnę, albo się chwilowo zakocham w jakimś jednym zegarku i będę tylko z nim chodził.  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro już tu się rozpisałem, to przy okazji link do filmu o Rolexie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za film z zaćmienia słońca... odżyły wspomnienia z granicy rumuńsko-węgierskiej z 1999 roku...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zegarki w mojej kolekcji..  Sam nie wiem jak je przedstawić, ale cóż... Niektórym podobają się zarówno "piękne księżniczki", jak i "tanie dziwki", że tak powiem z braku lepszego określenia... Zatem w mojej kolekcji obok Rolexa, Omegi, czy Heuerów znalazły się i takie, przyznaję, badziewne sprzęty...  Ale co z tego, że badziewne, skoro mi się podobają i z przyjemnością je noszę?  :ph34r:

 

IMG-0357.jpg  IMG-0355.jpg IMG-0354.jpg IMG-0352.jpg IMG-0351.jpg IMG-0348.jpg IMG-0346.jpg IMG-0344.jpg IMG-0341.jpg IMG-0338.jpg IMG-0336.jpg 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinduyeb straszny

 

Oj tam, oj tam, nic co ludzkie chińskie nie jest nam obce...  :lol:  BTW biały zegarek idzie dość dokładnie, niebieski po 24 godzinach spieszy całą minutę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga...  Nadchodzi kolejny Chińczyk. Będzie jakaś recenzja za tydzień, a na razie piszę o tym w dziale chińskich zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heuer rewelacja bardzo mi się spodobał. Filmiki na YouTube bardzo przyjemnie się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Majk23.  A to moja recenzja z chińskiego tourbillona:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł wreszcie kolejny tourbillon. Sama recenzja zaczyna się gdzieś w 10 minucie filmu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.