Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Boras

EDC - czyli cały sprzęt, który nosisz na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu ludzie czy wyście jakiś arsenał wspólnie obrobili??

Po co tyle broni przy sobie nosicie?

Zastanawiałem się czy nie pojechać czasem na spotkanie klubowe ale teraz myślę, że bym się bał, że mnie tam ktoś przypadkowo zadźga, zastrzeli lub spałuje...

W najlepszym przypadku dostane gazem ;)


Życzę wszystkim miłego dnia. Kornel, syn Mirosława

Miłośnik zegarków i fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niech kolega się nie obawia.

Ten arsenał jest na złodzieja,

sprytnie zwabionego, umieszczeniem na zdjęciu kluczy do domu i samochodu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie słuszna uwaga. Proszę nie fotografować kluczy.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ludzie czy wyście jakiś arsenał wspólnie obrobili??

Po co tyle broni przy sobie nosicie?

Zastanawiałem się czy nie pojechać czasem na spotkanie klubowe ale teraz myślę, że bym się bał, że mnie tam ktoś przypadkowo zadźga, zastrzeli lub spałuje...

W najlepszym przypadku dostane gazem :P

tyle nozy to chyba kieleckie... :P (zona tak nieraz zartuje,ja nie bardzo wiem o co chodzi :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.
Napisano (edytowane)

Chyba będę jednym z najbardziej obładowanych. Ale codziennie poruszam się z plecakiem i spędzam poza domem dobre kilkanaście godzin (dojazd do pracy, praca, powrót, jakies zajęcia po pracy), to i majdan mam niezły.

 

edc1.th.jpg

 

 

Lecimy od lewej:

 

1. Wejściówka do pracy

 

2. Klucze

 

3. Odtwarzacz

 

4. Słuchawki

 

5. Telefon

 

6. Zakladeczki post-it (to małe zielone)

 

7. Lupka

 

8. Portfel

 

9. Kabel Mini USB

 

10. Kabel Micro USB z adapterem sieciowym

 

11. Scyzoryk

 

12. Długopis

 

13. Zegarek

 

14. Dwie pary okularów (przeciwsłoneczne i korekcyjne)

 

15. Chusteczki

 

16. Orbitki

 

17. Woda

 

18. Pomada (bo mi ryj schnie)

 

Rozbombardujmy portfel:

 

img9291l.th.jpg

 

 

Co w porftelu jest każdy widzi. Jeste tylko jedna ciekawostka:

 

img9292a.th.jpg

 

img9294t.th.jpg

 

 

 

Są jeszcze oczywiscie rzeczy takie jak drugie sniadanie, ale pozwoliłem sobie go nie ujmować na zdjęciu ;)

 

Oraz elementy zmienne:

 

w poniedziałki - Mata do jogi i ciuchy do jogi

 

w czwartki - buty na zmianę (jakies bardziej trampkowe)

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajmon jak się nazywa ta ciekawostka?


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Moje EDC kiedyś nosiłem więcej ;) teraz tylko to co jest potrzebne

 

post-32507-0-37272600-1338036819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja mam inne pytanie....w CZYM to wszystko nosić nie mając ze sobą plecaka/torby ??

 

Macie jakieś pomysły na torebki/saszetki przypinane do paska? Ktoś coś posiada w tym temacie? Chodzi mi o modele takie bardziej dyskretne o ile to możliwe.

 

Dramat się robi latem, kiedy nie nosi się kurtki z 8 kieszeniami i trzeba to wszystko upchać do kieszeni spodni jeansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja mam inne pytanie....w CZYM to wszystko nosić nie mając ze sobą plecaka/torby ??

 

Macie jakieś pomysły na torebki/saszetki przypinane do paska? Ktoś coś posiada w tym temacie? Chodzi mi o modele takie bardziej dyskretne o ile to możliwe.

 

Dramat się robi latem, kiedy nie nosi się kurtki z 8 kieszeniami i trzeba to wszystko upchać do kieszeni spodni jeansowych.

 

Kolego tylko nie saszetki na pasku , totalna porażka. Lepiej połowę rzeczy zostaw w domu niż masz chodzic z jakąs saszetką :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko nie saszetki na pasku , totalna porażka. Lepiej połowę rzeczy zostaw w domu niż masz chodzic z jakąs saszetką :)

 

Stąd mój "ból". Bez sensu brać plecak po to tylko żeby wziąć połowę wymienionego przez niektórych "hardware'u".

Stąd myślę że połowę tych rzeczy nie możesz mieć ze sobą bez plecaka mimo że to fajne zabawki.

Ja w ogóle mam już problem wcisnąć do kieszeni portfel wypchany kartami różnych programów lojalnościowich, kredytowych, bankomatowych, prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym....do tego dochodzą 2 komórki (służbowa, prywatna). Uff, a gzie miejsce na noże ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd mój "ból". Bez sensu brać plecak po to tylko żeby wziąć połowę wymienionego przez niektórych "hardware'u".

Stąd myślę że połowę tych rzeczy nie możesz mieć ze sobą bez plecaka mimo że to fajne zabawki.

Ja w ogóle mam już problem wcisnąć do kieszeni portfel wypchany kartami różnych programów lojalnościowich, kredytowych, bankomatowych, prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym....do tego dochodzą 2 komórki (służbowa, prywatna). Uff, a gzie miejsce na noże ? :)

 

 

Kolego mam dla Ciebie rozwiązanie , z taką "saszetką " facet zawsze wygląda stylowo :)

 

www.militaria.pl/uncle_mike_s/kabura_uncle_mike_s_pro-3_kodra_kydex_z_panelem_udowym_(69)_p5092.xml

 

Zamiast magazynka zmieścisz wspomniany nóż i juz jeden problemmasz z głowy . Dokumenty raczej Ci nie będą potrzebne :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat jest zawsze ciezki.

Postarj sie zminimalizować.

Karty lojalnościowe zostaw w samochodzie, jak masz samo OC to dwoód też.

Przepustke do pracy [przynajmniej ja tak zrobiłem] przyklej do etui od telefonu.

Telefon prywatny wywal albo kup aparat na dwie karty SIM.

 

Klucze zostawiaj partiami.

Czyli jezeli jedziesz autem do pracy to w domu miej te od domu i auta.

W aucie te od pracy.

W samochodzie zostaw te od domu , a weź z pracy.

 

W portfelu zostaw 2 karty płatnicze [jakby jedna zdechła]

prawo jazdy i co tam musisz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na Wasze zestawy to się zastanawiam po co Wam to wszystko?

Po co np. noże? Przecież i tak jak przyjdzie co do czego to co drugi Rambo narobi w portki i odda komórkę, kluczyki i zegarek bez mrugnięcia okiem ;)

U mnie cały zestaw to telefon, klucze od domu i samochodu, obrączka, zegarek, portfel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na Wasze zestawy to się zastanawiam po co Wam to wszystko?

Po co np. noże? Przecież i tak jak przyjdzie co do czego to co drugi Rambo narobi w portki i odda komórkę, kluczyki i zegarek bez mrugnięcia okiem ;)

U mnie cały zestaw to telefon, klucze od domu i samochodu, obrączka, zegarek, portfel.

 

masz rację w 100%

 

nic ponad to co napisałeś w normalnym codziennym życiu moim zdaniem nie jest potrzebne, mój zestaw różni się tylko tym że mam dwie komórki (służbowa i prywatna)

 

po co wam noże albo latarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień noszę przy sobie zegarek,portfel,klucze od domu/samochodu i tyle ;) (mały scyzoryk i latarkę mam w samochodzie :P )...no i od 12 lipca dojdzie mi obrączka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co noże, a jak napadnie Cię zombi, yeti, na dodatek do grudnia nie daleko więc i koniec świata za pasem (choć słyszałem że odwołany z powodu braku paniki ogólnoświatowej), tak czy tak nóz jest NIEZBĘDNY:)


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój codzienny zestaw :) + telefon ale akurat nim robiłem zdjęcie na szybko

 

img2012052700194.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po co wam noże albo latarki :)

 

Wszystko zależy od tego gdzie pracujesz i czy prowadzisz nudne życie etatowca który spędza 8h za biurkiem : ) (wtedy zbędne te rzeczy) czy też masz bardziej aktywnie zajęty czas i dużo się przemieszczasz (wtedy latarka czy multitool są bardzo przydatne).

Choć pewnie i w biurze takie gadżety moga się przydać jak np. popsuje się ekspres do kawy : )

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na Wasze zestawy to się zastanawiam po co Wam to wszystko?

Po co np. noże? Przecież i tak jak przyjdzie co do czego to co drugi Rambo narobi w portki i odda komórkę, kluczyki i zegarek bez mrugnięcia okiem ;)

U mnie cały zestaw to telefon, klucze od domu i samochodu, obrączka, zegarek, portfel.

 

Jak jedziesz do pracy i z pracy rowerem to multitool sie przydaje.

Nozem otwieram w pracy dużo przesyłek i robi się to łatwiej niż takim do listów a'la miecz Mieszka I

w dziele gdzie pracuje stoi drukarka - co chwila trzeba otworzyć karton z papierem, pojemnik z tonerem itp.

Latarka to bardziej na zasadzie backupu bo coś ci spadnie w piwnicy [trzymam] tam rower,m cos szukasz w bagażniku auta.

 

Ja mam najwiekszy problem z kluczami, bo musze rano zamknąć mieszkanie, potem otworzyć 3 zamki w piwnicy, miec klucz do blokady rowerowej, do biura, do 2 samcohodów bo przestwaiam je czasem rano, jak wrcam to do skrytki na poczcie, skrznki w bloku i do śmietnika.

A jak bym sie uparł to jescze do II pwinicy nastepne.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość sporej torby do laptopa trudno ująć na zdjęciu, sporo codziennie wykorzystywanych duperelków.

Po kieszeniach nie byłoby możliwości rozmieścić wszystkiego. Zbieram się do zrobienia fotki, ale wypadkowanie całości chwilę zajmie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.