Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

322. Rocznik, według papierów, 2012. Ma być zegarkiem codziennym.

 

994e7c5779165e518f6df17674b77a29.jpg

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.

Edytowane przez viciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viciu świetny zegarek do noszenia na codzień!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego właśnie cholernik ma służyć. Od święta mam podziadkową Delbanę (wszędzie się chwalę), a na uroczystości też podziadkowego Cornavina chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viciu, Daniel*Komandir - super ten model amfibii automata! hmmmm... musieli ostro zabalować na drugiej zmianie w czistopolu, skoro podczas malowania "sdiełano w cccp" huśnęło ich ostro w prawo aż po czwóreczkę, z okienkiem daty wygrzmocili na szóstce zamiast standardowo w trójkę, a z ośki głównej zrobili sobie harpun, którym przebili ..."Jezuska w akwalungu" :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuskowi przeszło pod pachą. Zresztą, Jezusek nie smigałby w akwalungu, jeno pieszkom po powierzchni.

Najbardziej w tej amfibii podoba mi się kolor tarczy... Bardzo zacny bursztynowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyta na początku lat 90-tych, swoje przeszła, ale została ze względu na klimat i fajny dekielek - ciekawe czy oryginalny dla wojska czy juz wyrób pod turystów?

post-29239-0-31761400-1409078215_thumb.jpg

post-29239-0-73591000-1409078268_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczy. Od pewnego czasu staram sie regularnie zagladac w to miejsce i troche mnie smuci, ze jeden z moich ulubionych tematow systematycznie podupada. Wiadomo, liczba Amfibii jest ograniczona ale mimo to postanowilem umiesci jedna z moich, mimo tego ze juz kilkukrotnie sie tu pojawila - wiec bez numeru. Bardzo mi sie podoba ten model i ze wzgledu na koperte i chyba przede wszystkim ze wzgledu na tarcze. 

post-74509-0-72850400-1413572345_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

328

Przejzalem caly watek i nie znalazlem takiego zdjecia. Zegarek to NOS, niestety nie mam do niego papierow. Z informacji, ktore odnalazlem, wynika ze przebarwienia na tarczy sa wynikiem rozplywajacej sie lumy a sam zegarek to raczej pozne lata 80'. Troche mnie kusi zeby przywdziac mu pasek i na reke bo jak napisal jeden z forumowiczow "zegarki sa do noszenia".

post-74509-0-92256600-1413980938_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi tu gdzieś być bo taki sam odkupiłem kiedyś od sthoola a on go gdzieś tu pokazywał (dawno temu).

Co nie zmienia faktu, że to ładna, rzadkawa i "szlachetna" rzymianka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyta na początku lat 90-tych, swoje przeszła, ale została ze względu na klimat i fajny dekielek - ciekawe czy oryginalny dla wojska czy juz wyrób pod turystów?

 

 

Dla turystów, wojskowe były "zakaz mo sssr"

 

papax, pleciesz bzdury - bez urazy :)

 

primo - egzemplarz pokazany przez mst ma oryginalny dekiel z partii wostoków, które były zamówione przez yankesów. Posiadam ten model amfibii-automata, ale niestety ze "zwyłym" deklem z napisem w cyrylicy "amfibia" 

 

sekundo - napis "zakaz mo sssr" nie koniecznie świadczy, że zegarek był służbowy (przydzielony żołnierzowi bądź oficerowi, lecz mógł być rozprowadzany w sklepach przy sowieckich jednostkach wojskowych (także w PRL)

post-54348-0-12598400-1413984410_thumb.jpg

post-54348-0-30148100-1413984434_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papax, pleciesz bzdury - bez urazy :)

 

primo - egzemplarz pokazany przez mst ma oryginalny dekiel z partii wostoków, które były zamówione przez yankesów. Posiadam ten model amfibii-automata, ale niestety ze "zwyłym" deklem z napisem w cyrylicy "amfibia" 

 

sekundo - napis "zakaz mo sssr" nie koniecznie świadczy, że zegarek był służbowy (przydzielony żołnierzowi bądź oficerowi, lecz mógł być rozprowadzany w sklepach przy sowieckich jednostkach wojskowych (także w PRL)

 

Oczywiście, że nie, "zakaz mo sssr" był bardziej pilnowany w latach 70-tych, a w 80, to była już spora samowolka. A tak w ogóle, szczerze wątpię, by Amfibia Deser Shield brała udział w jakiejkolwiek operacji wojskowej, nie ważne z jakim deklem :). Może pojedyncze przypadki żołnierzy się zdarzały, ale na pewno nie był to zegarek "przydziałowy".

 

Dodatkowo w mojej opinii, ten zegarek ma wygląd kompletnie nie militarny i za przeproszeniem wyglądającym jak reklamówka, a nie prawdziwy wojak (w przeciwieństwie do beczki czy uszatej).

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że te zegarki mogą mieć niewiele/wcale wspólnego z zegarkami służbowymi.

 

Nie potrafię jakoś się dogrzebać tej dyskusji na tym forum...

Chyba @mayor lub @Gregorian wkleili w niej wycinek z gazety yankeskiej z lat 90-tych, który traktował o zbliżeniu USA-ZSRR w tym czasie w kontekście fabyki z Czistopola. Otóż była tam mowa o dużym zamówieniu Pentagonu (o ile dobrze pamiętam rzędu 200tys szt) na zegarki typu wojskowego w tej fabryce, w ramach szerokiego projektu zmian w rosyjskim przemyśle zbrojeniowym - wtedy (za Jelcyna) naprawdę były nadzieje na przeistoczenie się Rosji w normalny kraj...

 

Z resztą "cepelowski" projekt tarczy, jest 100-tu procentowym wymysłem jakiegoś pajaca z Arlington w stanie Wirginia :) normalny człowiek czegoś takiego by nie zaprojektował

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi tu gdzieś być bo taki sam odkupiłem kiedyś od sthoola a on go gdzieś tu pokazywał (dawno temu).

Co nie zmienia faktu, że to ładna, rzadkawa i "szlachetna" rzymianka :)

 

Właśnie miałem napisać o tym, że kiedyś posiadałem takie cudo, które ode mnie odkupiłeś. Ale ten mój był prawie identyczny, bo miał inny (drobno ząbkowany) bezel. Tę amfę gdzieś na Forum pokazywałem, ale chyba nie w tym wątku, bo rzeczywiście jej nie mogę znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy - zostałem zmuszony  :)  do zrobienia zdjęć tej trudnej do fotografowania Amfibji

 

329.

 

post-60300-0-27859400-1414177641.jpg

post-60300-0-63443200-1414177636.jpg

post-60300-0-88552300-1414177638.jpg

 

 

A co do Desert Shield to papaxowi udała się rzadka sztuka - dwie tezy i dwa błędy :D

 

Natomiast grafika to nie sen wariata ale po prostu Godło Arabii Saudyjskiej z wplecioną flagą USA. W końcu tego dotyczyła ta operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero Twoje zdjęcia oddają urok tego zegarka. Piękna tarcza, była czyszczona? Moja w porównaniu do Twojej wydaje się być mocno upaćkana ale jak pisałem wcześniej jest to podobno cecha tego zegarka. Faktycznie ciężko jest go sfotografować, zwłaszcza amatorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy - zostałem zmuszony  :)  do zrobienia zdjęć tej trudnej do fotografowania Amfibji

 

O - jednak moja pamięć zawiodła :) Bezel nie był drobnoząbkowany, za to koperta inna. Człowiek już stary i nie pamięta tego, co kiedyś miał :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330, czyli czysta czydzieści.

Jeno paruje po kąpieli szkiełko i nie wiem, co z tym trzeba będzie zrobić...

e54ad61679c07b5a691898f408006e12.jpg

Edytowane przez viciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330, czyli czysta czydzieści.

Jeno paruje po kąpieli szkiełko i nie wiem, co z tym trzeba będzie zrobić...

 

Chyba z allegro, też się zastanawiałem nad zakupem, niestety braki lumy na indeksach mnie zniechęciły. Mimo to beczki zawsze robią na mnie dobre wrażenie więc gratuluje fajnego modelu.

 

Widzę, że model który zamieszczam, wywołał kiedyś sporą kłótnię na tym forum. Dla mnie jest to amfibia, dlatego też tutaj ją prezentuję.

 

Numer 331, na oryginalnej bransolecie.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, fotograf ze mnie żaden, ale staram się nad tym pracować ;)

post-74509-0-72143700-1415537033_thumb.jpg

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.