Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wychodzi, że mój nowy nabytek  to nr.338   :)

 

Pozdrawiam

post-44579-0-96214900-1419934019_thumb.jpg

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dorzucę i swoją - niedawny zakup - nr 337

Bardzo wdzięczny model.

 

Z tego wychodzi, że mój nowy nabytek  to nr.338   :)

 

Pozdrawiam

Też niezły, amfibiowo wysublimowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dylemat mam wielki bo nie potrafie wybrac ,pomożecie?

http://www.ebay.co.uk/itm/371210445756?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

-czy ta(ta chyba ma lekką przewage bo 22mm w uszach co przy mosich 20cm w nadgarstku nie jest bez znaczenia)

http://www.ebay.co.uk/itm/371198474539?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zdań druga! Ta pierwsza jak dla mnie okropna :P

 

Jak nosisz na pasku, to polecam zawsze kupować szerszy niż rozstaw uszu. Ja np. do osiemnastki, zazwyczaj daję pasek 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szerszy powiadasz ok

A jak jest z tą mityczny awaryjnością amfibii bo naczytałem się tyle że na kilka marek by starczyło ,ale mimo wszystko i tak kupie bo ....bo tak

Edytowane przez knut_larsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zastanów się, czy nie lepiej przez innego dostawcę. Ten wysyła bezpośrednio z Moskwy. Da się znaleźć tańszego i z wysyłką z Polski (na popularnym portalu aukcyjnym)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK wiec mi to wsio ryba .Bardziej mnie interesuje ta domniemania awaryjność vostoków które wychodzą z fabryki w czasach obecnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w UK wiec mi to wsio ryba .Bardziej mnie interesuje ta domniemania awaryjność vostoków które wychodzą z fabryki w czasach obecnych .

W 2009 roku kupiłem jednego nurka (datownik zamiast 3), a w 2012 drugiego (model 2012 r z datownikiem zamiast 6). Obecnie oba leżą i czekają na wizytę u zegarmistrza. Starszy model był już raz wysyłany do Rosji na gwarancji (opóźniał się od 0,5 do 2h na dobę). Po regulacji przez dwa lata pracował dobrze. Później po prostu się zatrzymywał w dowolnych momentach, aż wreszcie stanął na dobre. W tym czasie również tarcza zmieniła kolor z niebieskiego na miedziany. W nowszym modelu po roku zaciął się datownik, ale czas odmierzał. Po kilku miesiącach datownik przeskoczył o jedną cyfrę, co zaowocowało całkowitym zatrzymaniem się zegarka. Tarcza niebieska póki co barwy nie zmieniła. Bardzo lubię Amfibie, kiedyś wreszcie oddam je do naprawy. Ciekawe, czy bardziej będzie opłacało się oba je naprawić (oddam do któregoś zegarmistrza w Łodzi), czy za cenę napraw kupić kolejny zegarek Vostok Amfibia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kupiłem amfibię parę miesięcy temu i od początku szwankowała , po prostu zacinała sie w dowolnym momencie . Dopiero mocne potrząsanie powodowało , że dalej zaczynała chodzić, potem i to przestało pomagać , zacinała sie na amen . Odesłałem zegarek na gwarancji , po trzech tygodniach wrócił i do dziś działa bez zarzutu . Kontaktowałem się ze sprzedającym i okazało sie , że zegarek wymagał gruntownego czyszczenia i smarowania . Nie wiem jak to możliwe w nowym zegarku i jak składa sie vostoki w fabryce w Czystopolu ale takie niedbalstwo jest niedopuszczalne.Mam porównanie do seiko 5 i amfibia przy nim leży i kwiczy pod każdym względem . Moja amfibia też ma niebieską tarczę i jesli zmieni kolor będzie to oznaczało rozstanie sie z tym zegarkiem , bo przypuszczam , że nie będzie to podlegało gwarancji o czym już pisano kiedyś w tym dziale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy użytkownik tego forum podpisze się pod tezą, że radzieckie amfibie są solidniejsze od tych współczesnych, a po dobraniu odpowiedniego paska lub bransolety zyskują niezwykle ciekawy wygląd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane , ze musi Ci sie tez trafić felerny egzemplarz ale ryzyko jest dość duże kupując nowego vostoka . Amfibie z czasów CCCP są po prostu solidniej i dokładniej zrobione . Tak coś mi sie wydaje , że po nastaniu kapitalizmu , w fabryce w Czystopolu zrobili cięcie kosztów , likwidując kontrolę jakości lub obcieli stawki , a jak wiadomo jaka płaca taka praca . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie nie warto inwestować w nowe Amfibie i lepiej kupić Orienta albo Seiko 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę seiko 5 i kilka amfibii . Seiko 5 jest o kilka klas wyżej od amfibii jeśli chodzi o jakość wykonania i bezawaryjność . Zależy ile chcesz wydać na zegarek . W granicach 500 zł mozna już kupić np orient orange ray na którego sam poluję . Jesli zaczynasz przygodę z automatami , to seiko 5 będzie idealne na początek .Kupując amfibię , możesz się zrazić do czasomierzy " z duszą "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoorviel

339 niedawno zakupiony :-)46426a787c73e345e09ea97b751b73f4.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

339 niedawno zakupiony :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Fajna choć noworuska amfibia sk***ielu! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoorviel

Trafilem chyba na dobry egzemplarz , bo spóźnia tylko 4 sekundy juz od 5 dni . Na wieczór przyspieszyła 2 sekundy i wieczorem znowu 4 do tyłu :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoorviel

Sorki wieczorem 2 do przodu a rano 4 do tylu :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja będzie chyba 341 :)

 

post-25327-0-83413800-1423165909_thumb.jpg

 

Tarcza ma fajny kolor - na obwodzie brąz, a w centralnej części ciemny pomarańcz. I oczywiście obowiązkowe spękania powierzchniowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie - Nr 342 - "Zielony Ludzik" ;)

DSCN9605_zpst59c8gom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Pierwsza Amfibia raduje najbardziej : )

 

post-69664-0-37328700-1425660841_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza Amfibia raduje najbardziej : )

 

Bardzo ładna - i to w dość rzadko spotykanej wersji. A to, że jest pierwsza nie oznacza, że będzie ostatnią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.