Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie zawitał taki kacap, nie wiedziałem że można robić aż tak masakrczne kajdany normalnie szok, poza tym zegarek naprawdę OK

IMG_3045.jpg

Tu już tymczasowo na parciaku

IMG_3048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem do  niej czarneko byka od Diloy-a z niebieskim przeszyciem, zobaczymy w czym będzie jej lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już tymczasowo na parciaku

 

A wiesz może jaką handlową nazwę ma ten typ paska? Ostatnio zakupiłem dzielony pasek parciany typu "Nato strong cut" - pasek bardzo dobrej jakości, ale ma dużą grubość materiału przy teleskopach, co sprawia, że w uszach siedzi ciasno. Widzę, że w Twoim materiał jest raczej cieńszy.

A sama Amfibia oczywiście bardzo ładna - gratuluję :)

 

Wychodzi na to, że moja Amfibia w naszym spisie będzie miała numer 391:

 

post-25327-0-91527900-1449936996.jpg

 

Tak, jak już wspominałem w tym wątku, zegarek kupiłem w sklepie Meranom, do którego nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń (szybki czas wysyłki i niski jej koszt, żadnych problemów z płatnościami, dobre zabezpieczenie przesyłki).

Co do samego zegarka - o zakupie zdecydował przede wszystkim atrakcyjny w mojej opinii design - sama koperta typu Ministry (710) jest "nietypowa" w porównaniu do kopert serii 400, choć produkowana od bodajże lat 80-tych, w małych seriach. Ponadto zdecydowałem się na odmianę serii SE, głównie ze względu na stalowy bezel i rzekome lepsze dopracowanie m.in. tarczy.

 

post-25327-0-75715600-1449937336.jpg

 

Zegarek, pomimo dużych rozmiarów, świetnie leży na nadgarstku. Fabryczny silikonowy pasek zamieniłem na cienkiego granatowego Diloy'a. Gumowy pasek w sumie był dobry, ale w mojej opinii jest za gruby jak na "chłodne" warunki eksploatacji (pod rękawem swetra lub kurtki grube gumowe szlufki "żyły własnym życiem" tzn. przyjmowały na pasku różne położenia).

Jedyną wadą koperty (jak na serię SE czyli specjalną) jest słabe wykończenie powierzchni między uszami - widać tam efekty zbyt zgrubnego szlifowania.

Mechanizm przez pierwsze dwa-trzy tygodnie spieszył ok. 0,5 minuty na dobę, po czym sytuacja się ustabilizowała. Najprawdopodobniej był to efekt dotarcia się ruchomych części (wszakże po czyszczeniu i oliwieniu takie sytuacje też mają miejsce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jaką handlową nazwę ma ten typ paska? Ostatnio zakupiłem dzielony pasek parciany typu "Nato strong cut" - pasek bardzo dobrej jakości, ale ma dużą grubość materiału przy teleskopach, co sprawia, że w uszach siedzi ciasno. Widzę, że w Twoim materiał jest raczej cieńszy.

 

Nie wiem chyba poprostu pasek parciany, to jest parciak od Gerlachów i z ich sklepu WWW, bardzo fajne paski polecam.

 

IMG_3071.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te od Gerlachów nazywane też są canvas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

canvas to inne, tamte to parciaki z zewnątrz a od wewnątrz skóra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będzie 392 :) moja pierwsza beczka :) 

Muszę przyznać, że to bardzo udany debiut. W takim stanie, z taką tarczą to prawdziwa rzadkość... Gratsy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim stanie, z taką tarczą to prawdziwa rzadkość... Gratsy!

 

Do tego jeszcze niewytarty bezel, co w wielu beczkach jest jedynie wspomnieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od dawna, a nie pokazałem tzn nie doliczyłem tutaj :)

393

fcb3afcef00637374b7aad6319a73e69.jpg

 

Wysłane z Meizu za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

397

 

Moja Gwiazda

 

Świetna, jakbym gdzieś ją już widział :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

398 i 399

błękitna

post-73391-0-70335200-1453982452.jpg

i beczka 

post-73391-0-28262900-1453982498.jpg


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna, jakbym gdzieś ją już widział :D

 

Jest w dobrych rękach Tomku.

Zapewniam. :)

 

398 i 399

 

Nic tylko zrzucić te uszczypliwe kajdany, wrzucić na nato i cieszyć się życiem! :rolleyes:

Gratuluję. Fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Tylko w beczce muszę uzupełnić wskazówki.


Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.  Kubus Puchatek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie przyszła rola tego, który przekroczy tą liczbę - 401

post-78052-0-13459700-1454526850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.