Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

post-95300-0-03683300-1484237225_thumb.jpgWrzucę jeszcze jedną fotkę z amfibią którą również posiadam a tak na marginesie zapytam jak to jest z nr ser. z amfibijnych dekli czy dają jakąś przesłankę do ustalenia choć w przybliżeniu roku produkcji danego egzemplarza czy to tylko ot taki sobie nr fabryczny.


attachicon.gif20170111_173514.jpgWrzucę jeszcze jedną fotkę z amfibią którą również posiadam a tak na marginesie zapytam jak to jest z nr ser. z amfibijnych dekli czy dają jakąś przesłankę do ustalenia choć w przybliżeniu roku produkcji danego egzemplarza czy to tylko ot taki sobie nr fabryczny.

post-95300-0-75519400-1484237293_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

attachicon.gif20170111_173514.jpgWrzucę jeszcze jedną fotkę z amfibią którą również posiadam a tak na marginesie zapytam jak to jest z nr ser. z amfibijnych dekli czy dają jakąś przesłankę do ustalenia choć w przybliżeniu roku produkcji danego egzemplarza czy to tylko ot taki sobie nr fabryczny.

Jeśli kiedykolwiek dotrzesz do dokumentacji produkcyjnej z Czistopola, to może coś ustalisz ;)

A w przybliżeniu tylko tyle mogę napisać, że za czasów ZSRR dekle Amfibii numerowane były w latach 1972-84.

Ale o formacie numeracji Wostoka nie mam pojęcia, tzn po pierwsze nie wiem czy numeracja okresowo (kwartalnie, rocznie) szła od zera do przekręcenia licznika, czy też nie zwracali uwagi na kwartał, rok i po prostu tłukli przekręcając wielokrotnie licznik. Mało tego numeracja jest 5, 6 i 7-cyfrowa, a to już w ogóle wprowadza zamieszanie.

Później w okresie przejściowym 1990-91 znowu zaczęli numerować, ale tez nie mam pojęcie wg jakiej zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli reasumując to co napisałeś posiadacz amfibii z nr na deklu może założyć że została ona wyprodukowana w widełkach czasowych 1972-84 lub po roku 1990.Dalsze dociekania to szczegóły jak np. wzór tarczy czy ogólny stan zachowania zegarka choć pewnie te szczegóły są dość relatywną sprawą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dzięki za info. Czyli reasumując to co napisałeś posiadacz amfibii z nr na deklu może założyć że została ona wyprodukowana w widełkach czasowych 1972-84 lub po roku 1990.Dalsze dociekania to szczegóły jak np. wzór tarczy czy ogólny stan zachowania zegarka choć pewnie te szczegóły są dość relatywną sprawą. 

Hmmm... Raczej odwrotnie. Nie zwracał bym uwagi na numerowany dekiel. On zupełnie nic nie mówi, a może być przełożony z jakiejkolwiek innej Amfibii.

Wyznacznikiem daty produkcji jest cała reszta: mechanizm, koperta i jej powłoka, tarcza, wskazówki, bezel, czyli konkretna referencja zegarka.

W przypadku dekli jedynym pewnikiem jest to, że dekiel z radzieckim znakiem jakości był wyłącznie na Beczce. (numerowany i nienumerowany, z różnymi napisami, w różnym układzie treści). Oraz to, że dekiel uszatej jest tak charakterystyczny, że na każdej innej Amfibii gryzie w oczy ;)

PS.

A ta Amfibia, która pokazałeś jest z lat 90-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna do kolekcji.


....i taki Albatros.

post-95300-0-72169800-1486384516_thumb.jpg

post-95300-0-93273000-1486384720_thumb.jpg

Edytowane przez Aqua70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

586 (o ile dobrze policzyłem)

To i ja dorzucę coś od siebie.

na tarczy jej napisali, że "zdiełano w cccp" - i tu pytanie do znawców jakie to mogą być lata??

Amfibia do serwisu bo nie chce współpracować i po nakręceniu jakiś czas chodzi a potem jak nie pukniesz to nie pójdzie.

post-94639-0-73484700-1486415089_thumb.jpg

Edytowane przez JaroB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
...

na tarczy jej napisali, że "zdiełano w cccp" - i tu pytanie do znawców jakie to mogą być lata??....

Znawcą nie jestem, ale wszystkie znaki na niebie, ziemi i tarczy wskazują na lata 90-te.

To w tych latach pojawiły sie te obrazkowe tarcze z gwiazdką, okrętem, czołgiem, samolotem i jeden Bóg wie czym jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

587

Miałem wcześniej już trzy nowosruskie ale ta jest zdecydowanie najładniejsza imho.

Jedyny minus, to, jak w dwóch z trzech poprzednich, wskazówka godzinowa nie trafia dobrze w indeks o pełnej godzinie, to znaczy spóźnia się jakieś 7 min względem minutowej.

Wiem że taki urok nowych amfibii, we wcześniejszych też mnie to jakoś bardzo nie raziło, ale może ktoś się orientuje czy mistrz jest w stanie coś z tym zrobić?

iP2WrvM.jpg


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A może to minutowa się spieszy ;)

 

Każdy majster Ci to zrobi w 3 minuty, no może w 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Jestem raczej "biernym" fanem zegarków (w sensie podziwiam je raczej z zewnątrz :) ), więc przepraszam za banalne pytanie :)

Edytowane przez jagr

"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki się liczy?

 

588
 
reef_7.JPG

Edytowane przez Ghost71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się, tylko dodaj numer ;).

Yyyy, jaki numer?

 

Rosjany nie mają numerków chyba..?

 

Amfibia Reef i tyle ;) cal. 2416B 31 rubinów ;)

 

Mam sporo psków - jednak na bransolecie wygląda dostojnie.

 

reef_5.JPG

 

reef_6.JPG

Edytowane przez Ghost71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Liczy się, tylko dodaj numer ;).

 

A tak poza tym to fajna amfa, widziałbym ją na takim NATO ;)

 

 

IMHO. Ta koperta słabo wygląda na jakimkolwiek pasku

 

Yyyy, jaki numer?

...

 

np 588

Nr kolejny Amfibii w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO. Ta koperta słabo wygląda na jakimkolwiek pasku

 

np 588

Nr kolejny Amfibii w tym wątku.

 

Dlatego mam oryginalną bransoletę założoną.

Przepraszam nowym ;), nie ogarnąłem jeszcze 73 podstron tego wątku...

 

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To obejrzyj ze trzy strony wstecz. To spis, a spis to liczenie

 

 

Wymacane na szkle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam za dużo zegarów czas przewietrzyć pudło.

Wiosna idzie ;)

 

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

575 po tuningu z silnikiem 2414

 

 

 

Wymacane na szybie

Witam! Czy właściciel tejże Amfibii lub kto inny wie z jakim bezelem taka wychodziła? Takim jak na zdjęciu czy może jeszcze jakieś inne wersje były? :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.