Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

:)

 

 

Nooo Neptun to coś! Gratulacje tym bardziej że sam jeszcze nie posiadam. Świetny zegarek!

 

Tak Krzysiek, możemy się zamienić Ty mi dasz tą z żółtym ringiem na tarzcy a ja Ci Neptuna. I następne kilka lat ja będę nadal szukał Neptuna a Ty tej z żółtym ringiem 

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

 

 

Tak Krzysiek, możemy się zamienić Ty mi dasz tą z żółtym ringiem na tarzcy a ja Ci Neptuna. I następne kilka lat ja będę nadal szukał Neptuna a Ty tej z żółtym ringiem 

Sorry ale mój jednak sporo rzadszy. Neptun jest ultrarzadki u nas, ale na ebay lub na wschodzie są, kwestia kasy. Co nie umniejsza nabytku bo jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, w Twoim wystarczy zdobyć tarczę. Widziałem ze dwa razy w tym roku składaki:) A u mnie jeszcze musi być dekiel i ring w środku ;) No i zewnętrzny ring jest brązowy!

Co nie umniejsza Twojego nabytku bo jest super ;)

BTW i tak bym się nie zamienił, bo to polowanie ma swój smaczek, choć bywa męczące. Zresztą wiesz jaka kasa tu wchodzi w rachubę, a to "tylko" amfibie.

To jeszcze taka:

post-101972-0-42460900-1558038433_thumb.jpg

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w pracy tak

post-92558-1559132657,886_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w pracy tak

IMG_20190529_134329.jpg

Bardzo ciekawa Amfibia. Najpierw myślałem, że to jakaś nowa a potem widzę, że stara. W tym zielonym zestawieniu super wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Stara 2209. Ręce były nie do uratowania. Więc są nowe, bezel z meranom. Czyszczenie i serwis. Śmiga jak ta lala


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Stara 2209. Ręce były nie do uratowania. Więc są nowe, bezel z meranom. Czyszczenie i serwis. Śmiga jak ta lala

Fajnie, że tak udało Ci się ją uratować. Na pewno będzie jeszcze śmigać latami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-71279-0-56826100-1559930918_thumb.jpgpost-71279-0-63066400-1559930932_thumb.jpg Witam wszystkich zwolenników Amfibii, od kilkunastu tygodni stałem się również posiadaczem takiego zegarka. Prze ten okres starałem się go dopieścić do używalności i przyzwoitego wyglądu zewnętrznego. Niestety nie mogę dokupić koronki z wałkiem, pierścienia dokręcającego dekiel i nie wiem czy powinien posiadać osłonę antymagnetyczną pod spodnim deklem. Na dwóch zdjęciach chcę pokazać swoje dopieszczanie nabytej Amfibii, jeżeli jest możliwość dokupienia w/w części to będę bardzo wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zakup z meranom - 420 z bezelem "clean bezel", 120 bez modyfikacji.

e8ad0134a92a.jpg

 

 

9c796e837fcb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się w końcu udało dobrać pasek do Neptuna - zdjęcia wyszły ciemne, w rzeczywistości zieleń się idealnie zgrywa.

 

post-107487-0-40372000-1560753749_thumb.jpg

post-107487-0-93310600-1560753756_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ministerka na własnoręcznie uszytym NATO

Ciekawa tarcza, to jakiś starszy wypust?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy starszy ? :) standardowa anty magnetyczna cccp. Chyba że się mylę. Te najstarsze ministerki miały czerwoną datę

Tarcza z bliska ;) mam jeszcze zwykłą tyle że tarczą strasznie zajechana

post-104735-0-02471900-1562686802_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy starszy ? :) standardowa anty magnetyczna cccp. Chyba że się mylę. Te najstarsze ministerki miały czerwoną datę

Tarcza z bliska ;) mam jeszcze zwykłą tyle że tarczą strasznie zajechana

Dzięki, ciekawe te indeksy luminescencyjne nad indeksami godzinowymi:)

Cały czas odkrywam jakieś niespotykane tarcze w tych vostokach, niesamowite są te zegarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moja Amfibia to "beczka" w limitowanej wersji "1967":

post-25327-0-75140900-1564260751_thumb.jpg

 

Tak, jak wspominałem w "nowych nabytkach", zegarek został kupiony trochę przypadkiem w licytacji na e-bayu. Na wstępie trzeba powiedzieć, że to rzeczywiście jest wersja "Special" w odróżnieniu od "zwykłych" SE, w których wyjątkowość ogranicza się do odmiennej kolorystyki tarczy, pełnostalowej koronki i czasem do lepszego bezela. W tym zaś przypadku mamy bardzo dobrze wykończoną kopertę, która co prawda kształtem nawiązuje do zwykłej beczki, ale ma inne wymiary - jest wyższa, tak, że nawet nie trzeba robić charakterystycznego odsadzenia na deklu (celem zmieszczenia wahnika):

 

post-25327-0-67055000-1564261087_thumb.jpg

 

post-25327-0-24625900-1564261173_thumb.jpg

 

Istotną różnicą jest też szafirowe szkiełko z antyrefleksem w miejsce dobrze znanego plexi. Inna jest też koronka (oczywiście stalowa, ale grubsza niż w SE). Dobre wrażenie wizualne robi kanapkowa tarcza i te świetne wskazówki "łopaty". Jedyną rzeczą, którą zmieniłem jest bransoleta - oryginalnie zegarek był dostępny na stalowej bransolecie z grubymi pełnymi ogniwami. Ja dałem Mesha od Meranoma.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super!! i faktycznie - kawał odważnika z tej amfibii


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał odważnika z tej amfibii

 

Tak na prawdę, to wszystko jest inne niż w zwykłej beczce: korpus koperty (wyższy o dobry milimetr), bezel (tu jest "klikowy"), szkło, koronka, dekiel a nawet pierścień od dekla. Inne jest mocowanie werku w kopercie (inny ring centrujący + łapki mocujące w rancie koperty). Nie wiem czy sami to produkowali czy zamówili z zewnątrz ale widać wysoką jakość. Oczywiście Wostok nie byłby Wostokiem gdyby nie jakieś awarie - i nawet w niby-specjalnym egzemplarzu musiał być defekt fabryczny :D W moim przypadku zegarek potrafił się zatrzymać nawet w pełni nakręcony, ale zauważyłem, że zatrzymanie zawsze następowało gdy sekundnik był na 51. sekundzie - okazało się że grot sekundnika był za bardzo odgięty ku górze i w tym jednym miejscu haczył o szkło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już że stalowym żelem i koronką oraz bardzo wygodną bransoletą, której nie zamierzam zmieniać.

post-110583-0-91940200-1569663563_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się w końcu udało dobrać pasek do Neptuna - zdjęcia wyszły ciemne, w rzeczywistości zieleń się idealnie zgrywa.

Możesz dać jakiś namiar na pasek z  tym kolorem? Mam potrzebę  zamienić tą bransoletę na coś przyjemniejszego.

post-109974-0-40666300-1570367809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.