Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko a nie znam się na amfibiach. Czy jest może radziecka (nie rosyjska) amfibia z normalną kopertą (nie ze zintegrowaną bransą) pod pasek, ze scuba dudem i w automacie (najlepiej beczka) ? Czy jest realnie możliwe kupienie takiego zegarka żeby dobrze działał i robił robotę ? Tzn. żeby chodził punktualnie, nie trzeba go było co godzinę dokręcać z koronki i jak go wrzucę do kibla i wyciągnę za tydzień to żeby normalnie działał ;-) noo był wodoszczelny i nierdzewny. Dzięki za rzeczową odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - zdecydowana większość radzieckich amfibii ma typowe teleskopowe mocowanie na pasek/bransoletę 18 mm

2 - zdecydowana większość radzieckich amfibii cal. 2209 (starsze) i cal. 2409 (nowsze) mają naciąg manualny. Modele z naciągiem automatycznym cal.2416  pojawiają się w okresie przełomu zssr/rosja

3 - tzw beczki z automatycznym naciągiem to rzadkie i dość "ekskluzywne" modele np: reedycja amfibii '67 czy ministerska

 

Nieuszkodzone uszczelnienie koperty (w tym koronki) plus prawidłowe działanie łożyskowania i mechanizmu wahnika - powinny spełnić wymogi Twojego "kiblowego" testu :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. To taki żart był z tym kiblem. Potem przemyślałem że może wielbicieli amfibii to mogło dotknąć. Także no offence ;-) chodzi mi o to że ja potrzebuję zegarka roboczego a nie do gabloty. Dla mnie (nieobeznanego) kwintesencją amfibii jest zegarek radziecki, automatyczny (mało nakręcania to mało ruszania koronki a co za tym idzie zachowuje szczelność IMO) na pasek i z nurasem. Bo jak zegarek do nurkowania to musi mieć nurka - to oczywiste :-D. Cel tego zegarka taki że jak pojadę na wyprawę terenową gdzie się autem terenowym wpada do jeziora albo pojadę WSK,ą i mnie deszcz złapie to żeby zegarka szlag nie trafił. Sława kostka czy Poljot kostka się nie nadają ;-)

 

Edit: tam kolega wyżej ma fajnego wostoczka tylko koń musiałby mieć maskę do nurkowania i wtedy by pasowało :-D

Edytowane przez Marqz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"koń" jest jedną z propozycji amfibii z przełomu zssr/rosja. Innymi poszukiwanymi ich wersjami są "desert shield" i "nurki"


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jaka myśl przyświecała pomysłodawcy tej tarczy żeby tam dać konia.

Edytowane przez Marqz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie mi czy były ruskie beczki (nie noworuskie) z kopertą wypolerowaną na wysoki połysk? Przeważnie widuję takie z kopertą szczotkowaną i nie wiem czy ktoś tak to wypolerował czy takie też bywały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jakiś namiar na pasek z  tym kolorem? Mam potrzebę  zamienić tą bransoletę na coś przyjemniejszego.

 

Przepraszam, że dopiero teraz. Jak kupiłem u chińczyka:

 

https://pl.aliexpress.com/item/32857909164.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.617f5c0fMn6iUa

 

Liderem jakości to to nie jest, ale uznałem, że jak się zniszczy/znudzi to bez żalu wymienię.

Znalazłem również podobny tutaj:

 

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/nato/products/nato-regimental-strap-green-and-red

 

Natomiast nie wiem czy tu jest inny odcień czy po prostu zdjęcie robione w innym świetle - zawsze by była szansa, że jakość lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wskazówka koło wyorała :o

Dopiero teraz to zauważyłem :P, ale jak wytłumaczyć nogę nurka, która nie jest rozorana?

post-108248-0-18443700-1574725220_thumb.png

 

Inna farba się nie dała? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz to zauważyłem :P, ale jak wytłumaczyć nogę nurka, która nie jest rozorana?

attachicon.gifamfib.png

 

Inna farba się nie dała? :P

Może grubsza warstwa w tym miejscu? Napis Boctok jednak przetarty. Zresztą tu się nie ma co zastanawiać, ten zegarek normalnie wygląda tak:

post-49869-0-64689100-1574725924_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może grubsza warstwa w tym miejscu? Napis Boctok jednak przetarty. Zresztą tu się nie ma co zastanawiać, ten zegarek normalnie wygląda tak:

attachicon.gifDSC06064.JPG

Też ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym nieścieralnym nurkiem... tu (były) kolega z forum sprzedaje tarczę z podobną sytuacją -> https://allegro.pl/oferta/tarcza-do-wostoka-amfibii-nurka-21-kam-8711198794 

 

edycja: wklejam ponownie to samo. chodzi o aukcję Korsarz_63  "Tarcza do Wostoka Amfibii Nurka 21 kam"

https://allegro.pl/oferta/tarcza-do-wostoka-amfibii-nurka-21-kam-8711198794

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2019 o 18:31, Bonthyc napisał(-a):

Proszę powiedzcie mi czy były ruskie beczki (nie noworuskie) z kopertą wypolerowaną na wysoki połysk? Przeważnie widuję takie z kopertą szczotkowaną i nie wiem czy ktoś tak to wypolerował czy takie też bywały?

 

 

oryginalne, radzieckie beczki mają na kopercie takie promienie odchodzące od tarczy jakby było słońcem (tak mi się skojarzyło) 

Polerowanie na wysoki połysk to sposób ukraińskich sprzedawców na olx.ua i etsy.com żeby zegarek "lepiej" wyglądał

beczka promienie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Pycckuu napisał(-a):

oryginalne, radzieckie beczki mają na kopercie takie promienie odchodzące od tarczy jakby było słońcem (tak mi się skojarzyło) 

Polerowanie na wysoki połysk to sposób ukraińskich sprzedawców na olx.ua i etsy.com żeby zegarek "lepiej" wyglądał

 

Jedną z pierwszych "Złotych Łopat" w 2021. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, przynajmniej wątek się odbił. ;) Co do mojej amfibii to koperta wypolerowana jest w taki sposób, że nie widać tych promienistych "odnóg" od wnętrza tarczy. Po zwykłej polerce pewnie byłby po nich ślad a w mojej jest po prostu gładka powierzchnia (zdjęcie w załączniku) - chyba, że ktoś mocniej poszalał z polerką i zebrał więcej materiału. Podobną kopertę pokazał zresztą "Gość Eustachy" stronę wcześniej stąd moje pytanie. :)

 

IMG_20210412_181040web.jpg

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Panowie takie pytanie, czy takie amfibie/komadirskie z skośną koronką są bardziej poszukiwane?

Droższe?  Lepsze? niż z boczną koronką?  

https://www.ebay.com/itm/392770381031?hash=item5b72f064e7:g:G4kAAOSw1Ldenanm

http://www.adwokaci-24.pl/448-wostok-amfibia-komandirskije-17-jewels--309.html

 

 

Nie są bardziej poszukiwane. Generalnie komandirskie nie są jakoś szczególnie chwytane. A amfibii z ukośną koronką nie kojarzę ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mkoch napisał(-a):

 

 A amfibii z ukośną koronką nie kojarzę ...

W pierwszym linku jest, może to jakiś składak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.