Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dodam swój egzemplarz. Noszony ok. 6 lat. Nie ma większych kłopotów.

 

Pozdrawiam

post-31-0-80244600-1322835254_thumb.jpg


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam od siebie, mój zegarek do "tyrania",rąbania drewna i takich tam :P .

post-31940-0-40334300-1322853650_thumb.jpg

To bedzie 181.

Edytowane przez optonica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

182 . Tak pod Mikołaja zakupiłem sobie Amfibię Ministry ( to już druga amfibia ) , wiem że to żaden okaz , ale bardzo mi odpowiada wielkość i kształt koperty jak i szerokość ewentualnego paska ( u mnie jest Bonetto )

 

827f06cd95e91a44m.jpg

Edytowane przez yacek _b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ostatnio, trochę przez przypadek stałem się właścicielem amfibii z lat 70, a potem już całkiem nieprzypadkowo modelu z automatem z lat 80. Obie sztuki obecnie u zegarmistrza w konserwacji (przy okazji wrzucę zdjęcia). Natomiast mam pytanie do Amfibiofanów, jak to jest ze wskazówką godzinową? Dlaczego jest w kształcie strzałki? Intuicja podpowiada mi, że to jest związane z diverami? ale w takim razie kto i kiedy taki standard wypromował? Czy może ktoś coś, na ten temat może podrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

186

 

Kolejna Amfibia do kolekcji tym razem egzemplarz w stanie NOS

 

 

sdc12178l.jpg

 

sdc12211x.jpg

 

 

 

 

 

Moim zdaniem styl i jakość starszych modeli jest znacznie lepsza od obecnie produkowanych.

Edytowane przez easyrider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

188. Vostok Amfibia Neptun-złota tarcza z dużym znakiem Neptuna


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka, gratuluję. Jak z dokładnością i szkiełkiem, nie porysowane jeszcze? :rolleyes:

Szkiełko delikatnie przytarte w jednym miejscu, trzeba się dokładnie przygladać, żeby zobaczyć. Zegarek przesmarowany i wyregulowany, ale dokładności co do sekundy nie mierzyłem.

Edytowane przez andrewjohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko delikatnie przytarte w jednym miejscu, trzeba się dokładnie przygladać, żeby zobaczyć. Zegarek przesmarowany i wyregulowany, ale dokładności co do sekundy nie mierzyłem.

To dobrze, poza tym ładny kolorek. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

:)

Fajna amfibia, szkoda, że luma we wskazówkach nie jest koloru tej przy indeksach, bo trochę wskazówki odstają estetycznie. Uporządkuj trochę posty, bo zdjęcia da się w jednym ująć, a nie w czterech...potem nie wiadomo, czy to jeden zegarek czy cztery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadik - W oryginale były białe niestety mocno uszkodzone, a tak się przynajmniej odróżniają :) . Próbowałem dać zdjęcia w jednym jednak pisało mi że niema miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dadik - W oryginale były białe niestety mocno uszkodzone, a tak się przynajmniej odróżniają :) . Próbowałem dać zdjęcia w jednym jednak pisało mi że niema miejsca.

Bo zdjęcia masz po pół mb...po co?? Zmniejsz je w jakimś programie do wielkości bardziej internetowej np 640*480 lub 800*600 i na pewno wszystkie wejdą. To są zdjęcia poglądowe i nikt nie będzie z nich odbitek robił.... Więc ładować do galerii prosto z aparatu nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192 ? Na świetnym chodzie.

 

post-35815-0-95661400-1328480507_thumb.jpg

 

post-35815-0-58243200-1328480645_thumb.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto i mój nowy nabytek, dzisiaj przyszedł:)wizualnie jest w pięknym stanie, szkoda tylko że już wcale nie świeci:(

 

20120524181538972.jpg

 

 

a jako wciąż laik mam parę pytań:

1. kółeczko wokół tarczy (bezel?) obraca się bez żadnego oporu- czy tak ma być? w innych zegarkach zawsze był, przekręcało się stopniowo z takim klikaniem. tutaj tego brak. naprawa? za ile i czemu tak drogo?

2. jak często trzeba toto nakręcać?

3. zdaje się, że mam gdzieś nieszczelność, bo po drobnym zamoczeniu od środka szkiełka powstał para, która jednak szybko wyparowała:) naprawa...?

 

ps. sory za kiepskie zdjęcie, robione przy kiepskim świetle kiepskim telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto i mój nowy nabytek, dzisiaj przyszedł:)wizualnie jest w pięknym stanie, szkoda tylko że już wcale nie świeci:(

 

a jako wciąż laik mam parę pytań:

1. kółeczko wokół tarczy (bezel?) obraca się bez żadnego oporu- czy tak ma być? w innych zegarkach zawsze był, przekręcało się stopniowo z takim klikaniem. tutaj tego brak. naprawa? za ile i czemu tak drogo?

2. jak często trzeba toto nakręcać?

3. zdaje się, że mam gdzieś nieszczelność, bo po drobnym zamoczeniu od środka szkiełka powstał para, która jednak szybko wyparowała:) naprawa...?

 

ps. sory za kiepskie zdjęcie, robione przy kiepskim świetle kiepskim telefonem

Pytania to trochę nie ten dział.

Dodaj numerek swojej Amfibii żeby był porządek.

1. Tak ma być.

2. Sam sprawdź ile obrotów koronki musisz wykonać, najlepiej nakręcać cyklicznie o tej samej porze dnia.

3. Pewnie uszczelka już wysłużona, przyda się wymiana u zegarmistrza. Koszt kilku złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.