Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

"Las zły" autorstwa, podobno, byłego gangstera o pseudonimie Grek.

Opis brzmiał zachęcająco - pogranicze niemieckie lat '90, mafia, przemyt itd., a w tym wszystkim seryjny morderca. Chyba spodziewałam się klimatu w stylu Yumy. Fabuła nawet ciekawa, wartka akcja, kilka drastycznych opisów. Ale już postacie sztampowe, język prosty do bólu, a dialogi między gangsterami wręcz żenujące. Jeśli tak wyglądała Polska mafia w tych latach, to wcale się nie dziwię, że przestała istnieć;) 

A poza tym, redakcja i korekta nie do końca udana. W kilku miejscach pomylone imiona bohaterów i wpadki typu "butelka prawie pustej whisky".

Raczej nie polecam, chyba, że ktoś się uprze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 21:55, Tommaso napisał:

Ja właśnie skończyłem cykl książek, które są dla mnie objawieniem roku.

Naukowa twarda fantastyka, jeśli chodzi o sagi tej gałęzi SF to stawiam na równi z Fundacją, Odyseją Kosmiczną i Hyperionem.

A chodzi o cykl "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixin Liu.

 

W dniu 7.11.2020 o 22:54, egzo18 napisał:

Czytałem wspomnienie o przeszłości ziemi

Polecam gorąco.

 

Dzięki za polecenie. Właśnie skończyłem pierwszy tom. Dobra książka. Przyznam, że nie zachwyciłem się, ale z przyjemnością przeczytałem i będę kontynuował czytanie tej serii.

Ze swojej strony może zarekomenduję też coś dobrego z gatunku sci-fi. Być może już czytaliście:

 

1. Greg Bear - Radio Darwina i Dzieci Darwina - bardzo dobra historia sci-fi w dwóch tomach. Pisana podobnie jak Cixin Liu, ale mnie wciągnęła dużo bardziej. Jego pióra też warta polecenia seria hard sci-fi "EON" oraz książka Pieśń krwi.

 

2. George R.R. Martin znany jest teraz głównie z Gry o Tron. Zanim zabrał się za tę sagę fantasy, pisał sci-fi i był w tym dobry. Nawet bardzo dobry. To takie trochę lżejsze, mniej naukowe sci-fi. Mogę z czystym sumieniem polecić jego pozycje:

- Światło się mroczy - zdecydowanie polecam

- Wyprawa łowcy - też byłem zachwycony

- Tuf Wędrowiec (zbiór humorystycznych opowiadań, który się rozrósł)

- Przystań Wiatrów - tu już czuć lekki powiew fantasy. Może dlatego, że to świat bardzo podobny do Ziemiomorza z prozy Ursuli Le Guinn, choć bez żadnej magii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jeśli chodzi o Martina, to jeszcze "Piaseczniki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, norbie napisał:

Jeśli chodzi o Martina, to jeszcze "Piaseczniki".

 

Tak jest. Piaseczniki bardzo dobre. Bardziej opowiadanie niż powieść. Chyba sam początek kariery pisarskiej Martina i jeden z jego pierwszych sukcesów, bo jakieś nagrody za Piaseczniki zgarnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 15:34, Pamiko napisał:

Wizna Jacek Komuda

Jak książka? Tego autora czytałem tylko beletyrystykę.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2020 o 21:08, Solve napisał:

Grube Wióry - Rafał Pacześ - z ciekawości -na razie fajne :)

Przebrnąłem, czyta się w miarę, ale sensu i logiki ma to niewiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RoboCop napisał:

Jak książka? Tego autora czytałem tylko beletyrystykę.

Można przeczytać takie 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tolor napisał:

Przebrnąłem, czyta się w miarę, ale sensu i logiki ma to niewiele. 

Słuchałem audiobooka - minusem było, że czytał sam Pacześ - ale tak jak napisałeś - sensu i logiki ma to niewiele :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instytut zacząłem dc569c42951439a85f20c5f668e0e1f1.jpg

 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C94A025A-CD6E-4001-9FB0-694370C6C7DA.thumb.jpeg.07d9775352cbf68c51d29bcec3323cc2.jpeg

 

Jestem w połowie. Czyta się jednym tchem. Absolutnie przerażajace.

Jak ktoś oglądał „Westworld” - zbieranie danych odbywa się już teraz.

Brexit, wygrana Trumpa w 2016, ingerencja Rosji w obydwa wydarzenia...

 

POLECAM!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 12:55, etz napisał:

Szczepan Twardoch, Królestwo

 

Wg wielu książka dużo gorsza od oryginalnego Króla, ale moim zdaniem nie. Książka jest zupełnie inna, inaczej zbudowana, czyta się świetnie, trochę powieść szkatułkowa, polecam.

 

krolestwo.jpg

Tylko, że Król jest czymś nowym, odkrywczym, czymś o czym nikt tak dobrze nie pisał. A książek i filmów o wojnie było zatrzęsienie.

Edytowane przez tolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pamiko napisał:

 

 

Też właśnie przy trzecim tomie jestem - zachęcony przez opinie kolegów z tego wątku. Generalnie jest OK i cały pomysł na trylogię mi się podoba, natomiast tak jakoś nie do końca podchodzi mi styl. Jednak czuć, że powieść jest pisana przez osobę z trochę innego kręgu kulturowego. Ale to tylko takie moje przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia. Uważam ze jest godna polecenia a i dziękuje koledze Tomasso za kilkanaście godz ciekawej rozrywki👍

Edit Tommaso

W zasadzie to prawie 60😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem " instytut "

Chyba jedna z jego najlepszych powieści po " to " i " bastionie "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egzo18 piszesz o Kingu? Moje ulubione to Lśnienie i Christine, dobry był również Smętarz oraz dwie książki wydane pod pseudonimem "Ostatni bastion Barta Dawesa" i "Blaze" ( rewelacja). Wiele tytułów wciąż przede mną. O ile Kinga uważam za wyśmienitego pisarza, o tyle jego proza nie należy, wg mnie oczywiście, do najstraszniejszych. 

Pamiętam jak kiedyś dawno, dawno temu, miałam może z 16 lat, siedziałam na środku jeziora, na łódce, było co najmniej 30°C , a ja czytałam jakiś horror, ciarki przechodziły po plecach i miałam gęsią skórkę. Nie mam pojęcia, co to była za książka, ale wrażenia jakie wtedy na mnie wywarła, nie zapomnę. I chyba o to m. in. chodzi w literaturze:) 

A u mnie obecnie na tapecie Yrsa Sigurdardottir "Rozgrzeszenie". Całkiem dobrze napisany kryminał, dodatkowo zahaczający o problem przemocy wśród młodzieży, a w szczególności cyber-przemocy, co zdaje się dość ważne w obecnych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz długie wieczory to więcej czasu na czytanie. Jestem w trakcie ''inferno'', później mam '' chłopaki z marsa'' i ''krew snajperów''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Carrot napisał:

@egzo18 piszesz o Kingu? Moje ulubione to Lśnienie i Christine, dobry był również Smętarz oraz dwie książki wydane pod pseudonimem "Ostatni bastion Barta Dawesa" i "Blaze" ( rewelacja). Wiele tytułów wciąż przede mną. O ile Kinga uważam za wyśmienitego pisarza, o tyle jego proza nie należy, wg mnie oczywiście, do najstraszniejszych. 

Pamiętam jak kiedyś dawno, dawno temu, miałam może z 16 lat, siedziałam na środku jeziora, na łódce, było co najmniej 30°C , a ja czytałam jakiś horror, ciarki przechodziły po plecach i miałam gęsią skórkę. Nie mam pojęcia, co to była za książka, ale wrażenia jakie wtedy na mnie wywarła, nie zapomnę. I chyba o to m. in. chodzi w literaturze:) 

A u mnie obecnie na tapecie Yrsa Sigurdardottir "Rozgrzeszenie". Całkiem dobrze napisany kryminał, dodatkowo zahaczający o problem przemocy wśród młodzieży, a w szczególności cyber-przemocy, co zdaje się dość ważne w obecnych czasach.

Kinga lubię.

Zacząłem z tym autem od mrocznej wieży.

Ale generalnie czytuję fantastykę. On się w to wpisuje. 

Teraz będę zaczynał " wracać wciąż do domu " Ursuli K. Le Guine 

Czytałem tej ziemiomorze, sześć światów Hain, i rybaka znad morza wewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.