Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Aj tam miażdży

To jest "Cobra"

jp833_HiS.jpg

 

Dobre to?

 

Ja ostatnio skończyłem

stalin-dwor-czerwonego-c_27076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy tematyce II wojny światowej, to polecam knige Marka Siemionowicza Sołonina "Na uśpionych lotniskach". Można się bardzo dużo dowiedzieć o lotnictwie wojskowym ww okresu. Szkoda, że praktycznie nie ma nic o Polsce. Traktuje głównie o lotnictwie Bolszewii i Szwabolandii.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam nie tak dawno skończyłem Taniec ze Smokami i stwierdzam że druga część jest najbardziej nudną z całej sagi

natomiast teraz jestem na zakończeniu trylogii pt Igrzyska Śmierci po stokroć trzy książki są super a Kosogłos jest rewelacja nie mogę się doczekać końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anton Cziż - boska trucizna

kryminał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J. Ketchum "Dziewczyna z sąsiedztwa". Wstrząsająca na maksa. kto czytał ten pewnie miał podobne odczucia.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D. J. Goldhagen "Wiek ludobójstwa".


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruiz Zafón Carlos "Cień wiatru"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Imię Róży" U.Eco po raz enty...

"Wolność od znanego" Jiddu Krishnamurti z doskoku ciągle...

Wolnośc od znanego - książka -masakra. Najpierw prawie nic z niej nie rozumiałem. Wszystko jakby postawione na głowie. Taki wewnętrzny opór. A teraz - trudno bez tego funkcjonowac na dłużej.

Polecam Zupełnie inny sposób życia tegoż autora. Masakry ciąg dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chrystus zatrzymał się w Eboli" Carlo Levi.

Jeśli ktoś lubi Włochy, interesuje się choć trochę ich historią, to powieść dla niego. Obraz włoskiego południa z lat 40-tych ub. wieku. Szczerze polecam


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mamy tajemnice Harlan Coben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A na imię jej będzie Aniela" - kolejny po "Morderstwie pod cenzurą" i "Kinie Venus" tom przygód lubelskiego komisarza Maciejewskiego, autorstwa Marcina Wrońskiego. Świetnie napisany kryminał osadzony w realiach przedwojennego "szemranego" Lublina, do którego autor czerpał inspiracje m.in. z lektury lubelskiej prasy codziennej okresu międzywojennego i okupacji. Niesamowity klimat, niezła intryga, jędrny i żywy język (również gwara kryminalna i jidisz). Dla mnie jako Lubliniaka książki Wrońskiego to absolutny rarytas! Nie jest to może arcydzieło sztuki literackiej, ale czyta się je jednym tchem! W pierwszym tomie komisarz Maciejewski prowadzi śledztwo w środowisku lubelskich bankierów, dziennikarzy i lokalnych notabli. Akcja drugiego tomu toczy się głównie w żydowskich dzielnicach i zaułkach przedwojennego Lublina. Trzeci tom to już czas okupacji i śledztwa Maciejewskiego uwikłanego w pracę policyjną pod niemieckim zwierzchnictwem... Polecam kryminały Wrońskiego nie tylko Lubliniakom.

post-46051-0-04987900-1338555293_thumb.jpg

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2318e330e6b1a6712cdcea55c705c2e9,10,1.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos Ruiz Zafón "Więzień nieba" całkiem fajnie się zapowiada... prawie jak zawsze u tego Autora ;)

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elliot Aronson "Człowiek istota społeczna" - polecam !


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na HBO był ostatni odcinek drugiego sezonu, więc do kolejnego może zdąże nadrobić zaległości.

59e762da-2a3d-b85d.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruiz Zafón Carlos "Cień wiatru"

 

Fajna jest? warto przeczytać? Pytam bo dostałem od cioci z 3 lata temu i leży w biblioteczce po przeczytaniu początku, jakoś niespecjalnie mnie zainteresowała, wydaje mi się, że nie w moim stylu.

 

Ostatnio pochłonąłem "Przejście" Justin Cronin, niezła książka podobna troszkę do Bastionu S. Kinga. W ciekawy sposób przedstawił wampiry, nareszcie coś nie "zmierzchopodobnego".


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poprawic sobie humor polecam "Drwala" Witkowskiego ,a jeżeli odpłynąc w inny świat "Pieśn lodu i ognia" Martina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednocześnie (odkąd mam Kindla) czytam kilka książek: i tak "Spalony" Iwana, warto naprawdę :0 , "Dzienniki Kołymskie " Badera, pod wpływem filmu Szpieg -"Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg" Le Carre, "Dziewczyna która igrała z Ogniem" Larssona i "Grę o tron" Martina (po obejrzeniu pierwszego odcinka pierwszej serii postanowiłem najpierw przeczytać książkę). Jak widać od Sasa do lasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tom serii Marcina Wrońskiego o lubelskim komisarzu Maciejewskim. Kryminały w klimacie przedwojennego i okupacyjnego Lublina, uprzyjemniające mi ostatnio drogę do pracy i z powrotem.

post-46051-0-56703600-1339588254_thumb.jpg


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję jakiś dobrych tytułów o Trzeciej Rzeszy. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję jakiś dobrych tytułów o Trzeciej Rzeszy. Pomożecie?

 

Moje ulubione z tematyki III Rzeszy, ale ja głównie preferuję beletryzowane pamiętniki frontowe:

H. Brunnegger "Kto sieje wiatr..."

G. Sajer "Zapomniany żołnierz"

L. Degrelle "Front wschodni 1941-1945"

 

z innych lubię jeszcze:

H.H. Kirst "Fabryka oficerów", "08/15", "Wilki"

D. Noll "Przygody Wernera Holta" (I tom)


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś miesiąca czytam Metro 2033, niedługo kończę. Ponad 400 stron ebooka, ale jak na mnie i tak mam niezłe tempo :) Z początku miałem wrażenie że pisarz językowo w opowiadaniu mistrzem to nie jest, ale może to kwestia przekładu albo po prostu moje subiektywne odczucie, pomimo to, tego typu klimat zupełnie mi odpowiada i napięcie miejscami budowane bardzo sprawnie.

 

Jakby ktoś zaczynał - warto pomagać sobie mapką: http://grafika.efantastyka.pl/ksiazki/Mapa-wizualizacja_m.jpg

 

Później na pewno sięgnę po 2034.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione z tematyki III Rzeszy, ale ja głównie preferuję beletryzowane pamiętniki frontowe:

H. Brunnegger "Kto sieje wiatr..."

G. Sajer "Zapomniany żołnierz"

L. Degrelle "Front wschodni 1941-1945"

 

z innych lubię jeszcze:

H.H. Kirst "Fabryka oficerów", "08/15", "Wilki"

D. Noll "Przygody Wernera Holta" (I tom)

 

Dzięki, posprawdzam co to za książki ;) ale dodam, że najbardziej zależałoby mi na opisach politycznych/doktrynalnych i rozwoju oraz upadku Rzeszy. Takie bardziej przekrojowe spojrzenie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.