Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz czytam symultanicznie:

 

1) "Europa walczy" Daviesa

2) 3 kryminały, których tytułów ani autorów nie pamiętam (jeden w kuchni, drugi w gabinecie, trzeci w innym ustronnym miejscu),

3) "Lód" Dukaja

 

Jakoś wątków nie tracę... :blink:

 

I szczerze polecam serię Andrei Camilleri (przerobiłem całość w lipcu) o przygodach komisarza Montalbano - naprawdę dobre kryminały z dość nieoczekiwanymi zakończeniami i niesamowitym sycylijskim klimatem.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i "Czas pracy prawnika", ale to tylko we mnie frustrację wzmaga....


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Lód.

Im dalej w las tm większy podziw dla autora.

Biorąc książkę z biblioteki kierowałem się słusznym wymiarem, ze względu na urlop.

Ale pomimo, że leżała ona była w dziale fantastyki jestem naprawdę mile zaskoczony.

Motyw przewodni Lód i pochodne stanowi tło dla analizy Rosji.

Jako, że jestem zafascynowany Rosją, a raczej fenomenem bezkrytycznego poddaństwa Rosjan swoim władcom i przyjmowaniu kaprysów losu bez mrugnięcia okiem (eta żyzń) - tezy stawiane przez autora (uwarunkowanie religią) są naprawdę ciekawe.

Jestem chyba na setnej stronie i jestem naprawdę ciekawy co będzie się działo przez następne dziewięćset .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak nosić krawat" Dylan Jones :blink:

Może nie ambitnie ale rozrywkowo.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jezioro bodeńskie" Stacha Dygata

"Włóczędzy Dharmy" Jacka Kerouaca

"dramaty" Samuela Becketta

 

czekam na wydany w rocznicę śmierci "Portret wielokrotny..." Stanisława Ignacego Witkiewicza.

 

nothing to be done.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam z siedmio-czesciowa Mroczną Wieżą Kinga

troche czytania bedzie ale podobno warto smile.gif

Zakończylem na VI tomie, później nie dalo się czytać :)

Edytowane przez Tsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończylem na VI tomie, później nie dalo się czytać :)

 

Przeczytałem całość :) Podobało mi się ale z racji nie posiadania wcześniej większej znajomości twórczości Kinga nie udało mi się odnaleźć wszystkich "smaczków" w Mrocznej Wieży. Po przeczytaniu stwierdziłem, że kiedyś do niej powrócę ale dopiero gdy poznam przynajmniej kilka z powieści, z którymi związany jest cykl.

 

Niedawno skończyłem Fundację Isaaca Asimova, po niej Krainę Chichów Jonathana Carrolla.

W chwili obecnej William Gibson - Neuromancer, po nim zapewne Graf Zero. W planach kolejne tomy Fundacji ale muszę poczekać na wznowienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem czytać Generał SS i Gestapo- Sven Hassel. W planach "Samuraj" Saburo Sakai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo polecam "Białą gorączkę" Jacka Hugo-Badera. Jest to reportaż o Rosji, po przeczytaniu stwierdzam, że Polska to naprawdę piękny, rozwijający się i zamożny kraj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trzy tygodnie przerobiłem cały cykl Jacka Piekary o inkwizytorze Madderdinie a teraz zaczynam "Świat finansjery" Pratchetta :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukającym lekkiej lektury polecam serię Petera Robinsona o przygodach inspektora Alana Banksa. Inteligentnie napisane i dobrze przetłumaczone na język polski, co się dość rzadko zdarza.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Ja czytam obecnie "Tęcza Sześc" Toma Clancy, ale raczej nie polecam :lol:

Dialogi jak z taniego romansidła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Andy McNab - Agresor, fajne dialogi, monologi, ciekawa akcja. Autor to były komandos SAS, ma pojęcie o czym pisze. I co najważniejsze przekazuje swoje odczucia, obawy, lęki. Jego bohater nie jest rodem z komiksu, ale normalny facet. Polecam jeszcze Stan Oblężenia i Natychmiastową  Akcję na podstawie której został nakręcony film. Książka opowiadą autentyczną historię żołnierzy schwytanych w Iraku. 

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Antoni Libera - MADAM

Myslałem że już nikt tak nie pisze - zjawisko

P.S. Czytać w spokoju może być butelka wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Andy McNab - Agresor, fajne dialogi, monologi, ciekawa akcja. Autor to były komandos SAS, ma pojęcie oczym pisze. I co najważniejsze przekazuje swoje odczucia, obawy, lęki. Jego bohater nie jest rodem z komiksu, ale normalny facet. Polecam jeszcze Stan Oblężenia i Natychmiastową  Akcję na podstawie której został nakręcony film. Książka opowiadą autentyczną historię żołnierzy schwytanych w Iraku.

 

Czytałem prawie wszystkie wydane w Polsce książki McNaba :) Bardzo dobrze się je czyta.

ZA równo te fikcyjne, jak i autobiograficzne.Film został nakręcony na podstawie książki "Bravo Two Zero" (film nosi taki sam tytuł) To jest historia jego akcji w Iraku za czasów pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Książka "Natychmiastowa akcja" opisuje jego drogę do SAS i liczne akcje w których uczestniczył. Podobno wkrótce ma się ukazać nowa książka opisująca jego przeżycia.

 

 

edit: "Stan zagrożenia", nie oblężenia ;)

 

 

edit2:

Pewnie chodzi o Seven Troop, ciekawe kiedy wyjdzie :)

 

W Wielkiej Brytanii już wyszła, niestety jest wiele książek A.McNaba których nie wydano w Polsce więc nie wiadomo czy i u nas się ona pojawi :lol:

Edytowane przez zimny-wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o Seven Troop, ciekawe kiedy wyjdzie :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze względu na aktualne zagrożenia związane z ciągłoscią zatrudnienia czytam książkę Johna D.Krumboltza "Szczęście to nie przypadek"

- gdyby ktoś z Was miał problemy ze znalezieniem pracy , lub po prostu chciał zmienić w życiu dotychczasowe zajęcie ; polecam gorąco :lol:


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Witam obecnie czytam "Świt zwycięstwa" Witolda Urbanowicza. Polecam

 

Książki Witolda Urbanowicza będą następne za jakie się wezmę po przeczytaniu tej drętwej "Tęczy 6", ale przyznam że o tej jeszcze nie słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki Witolda Urbanowicza będą następne za jakie się wezmę po przeczytaniu tej drętwej "Tęczy 6", ale przyznam że o tej jeszcze nie słyszałem

 

 

 

W tej książce Urbanowicz opowiada o bitwie o Anglię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.