Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, poza tym od wakacji męczę sagę Gry o Tron i już jestem w połowie 2 tomu Tańca ze Smokami. Wsysnąłem też cykl o Felixie Castorze Mikego Careya i Niebajkę Raymonda E, Feista, która trochę przypominała mi Amerykańskich bogów Gaimana. 

Właśnie skończyłem czytać "Sezon burz" Sapkowskiego. Książka trzyma poziom, ale nie wciąga jak wcześniejsze części Wiedźmina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terror- Dan Simmons, kawał "cegły" (o ile w odniesieniu do książek w kindlu można użyć tego sformułowania) ale książka niesamowita. Gorąco polecam.<br /><br />Wysłano z mojego Atari 65


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Terror. Rzadko można spotkać tak ciekawie piszącego autora. Praktycznie trudno odkleić się od strony i odłożyć czytanie na później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja cofnąłem się do dzieciństwa. Kupiłem synowi księgi "Tytus Romek i Atomek" i przeżywam ich przygody na nowo :) Byłem ciekaw czy w dobie NinjaGo, Chima.. Tytus potrafi zainteresować mojego 5 letniego syna. Okazało się, że tak :) Komiks ponadczasowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henryk Sienkiewicz "Ogniem i Mieczem" - w czasach szkolnych nie czytałem - błąd. Zaprawdę powiadam, że kawał dobrej przygodówki to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zato z Verne zaczalem podrózowac.. :)  wlasnie wczoraj zaczalem "Napowietrzna Wioska".  Skonczylem Tajemniczą Wyspę i w 80dni.... niby to lektury szkolne, ale pozaprogramowe których nei znałem.. genialnie gość pisał.. wciagaja na maxa :rolleyes:  

 

@ Verne pisal w podobnym wieku, zapewne przez przeklad jest bardziej akceptowlany dla mnie - ogniem i mieczem faktycnzie jest przygodowy, ale ciezko sie mi czyta ta stara polszczyzne hmm

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam Rzeźnię numer pięć Kurta Vonneguta. To druga książka tego autora, próbuję się do jego stylu przekonać, ale jednak chyba mi nie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie kończę (zostało jakieś 150 stron) "Prawdziwy gangster", biografia Jona Roberts'a, jak kogoś interesują biografie i takie klimaty to polecam, film dokumentalny, który wyszedł to nic w porównaniu do książki, chociaż tutaj akcja toczy się w okół samego Roberts'a, a film musiał pokazywać "przygody" większej liczby ludzi związanych z tematem.

Edytowane przez DUBHEAD

ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zato z Verne zaczalem podrózowac.. :)  wlasnie wczoraj zaczalem "Napowietrzna Wioska".  Skonczylem Tajemniczą Wyspę i w 80dni.... niby to lektury szkolne, ale pozaprogramowe których nei znałem.. genialnie gość pisał.. wciagaja na maxa :rolleyes:  

 

@ Verne pisal w podobnym wieku, zapewne przez przeklad jest bardziej akceptowlany dla mnie - ogniem i mieczem faktycnzie jest przygodowy, ale ciezko sie mi czyta ta stara polszczyzne hmm

 

Verne również czeka w kolejce :rolleyes: Mam ambitny plan czytać literaturę współczesną pół na pół z klasyką - czyli raz coś nowszego, raz klasyk. Z Wolnych lektur zassałem już co się da - następna w kolejce jest "Wyspa Skarbów" Stevensona a dalej Verne właśnie Tomki Sawyer'y, Księgi Dżungli, Doktor Wilczur, Golem, cały Defoe, Reymont, Balzac itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie moge przemoc z ebookami :)  - wole papier, zreszta teraz takie promocje sa, ze ksiazki bez niej sa po 25 pln, a na promocji ost. kupilem kilka Verne za 12,50 :D. W księgarni oczywiscie :)   

 

Musze sobie odswierzyc Pilota Pirxa i  Robinsona Crusoe - pamietam ze w podstawowoce to byly jedyne ksiazki które tak mnie wciagnely ze czytalem je do zasnięcia... ciekaw jestem jak teraz po latach je odczuje - a w podstawowce czytanie ksiazek to byla dla mnie mega kara :D rzadko cieszylem sie ze jakas  czytam heheh

Edytowane przez Frytejro

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykl o Breslau/Wrocław  z Eberhardem  Mockiem  Marka Krajewskiego - powieść kryminalna umiejscowiana w latach  międzywojennych+ II wojna światowa - polecam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem cenną rzecz.

 

Tu na tle wcześniejszych zbiorów z danej tematyki:
post-64635-0-62506800-1396684028_thumb.jpg

 

A tu kilka migawek z zawartości:

 

post-64635-0-03814200-1396684115_thumb.jpg

 

post-64635-0-26726800-1396684148_thumb.jpg

 

post-64635-0-99143900-1396684224_thumb.jpg

 

Co tu dużo mówić - trzeba to mieć! Jak zawsze u Gowarzewskiego książka edytorsko i merytorycznie dopieszczona. Nie zabrakło oczywiście charakterystycznych dla serii Fuji dość subiektywnych ocen (można się czasem zgadzać lub nie, ale z doświadczenia wiem, że do niektórych się po prostu dojrzewa - ja tak miałem z krytyką Ligi Mistrzów. Jako dziecko/licealista nie chciałem zauważać, jaki to patologiczny twór, ale z czasem dojrzałem i przyznałem Gowarzewskiemu rację). Do tego pokaźna liczba zdjęć, mnóstwo ciekawostek. Znalazło się kilka potknięć - w tak ogromnej pracy niestety trudno całkowicie się ich pozbyć. Ale potknięcia mają charakter jedynie stylistyczny - otóż z pierwszego wydania (nie mam go, ale można się domyślić) zostało kilka czasowników w czasie teraźniejszym, które należałoby zamienić na przeszły (np. w haśle o Desie Walkerze). Gdzieniegdzie zmieniła się też perspektywa czasowa (np. w haśle o Tiborze Nyilasim).

 

Jako całość jest to jednak moim zdaniem fenomenalna sprawa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dwóch miesiącach seria książek Simona Becketta z Davidem Hunterem w roli głównej - Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych, Wołanie grobu.

Polecam fajne thrillery sensacyjne.

 

Szubienicznik I i II tom Jacka Piekary - świetna książka, akcja osadzona w XVII wieku. Czekam na kolejny tom.

 

W międzyczasie powrót do czasów dzieciństwa i Niewiarygodne przygody Marka Piegusa Edmunda Niziurskiego :)

 

A aktualnie n-ty raz Przygody dobrego wojaka Szwejka Jaroslava Haška.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje książki „O człowieku, który chciał być szczęśliwy” Laurent Gounelle Przegrzebałem cały Internet i nie znalazłem . Może ma ktoś w swoich zbiorach i chciałby odsprzedać. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Marcin Ciszewski - Gliniarz (skończyłem)

Tolkien - Hobbit (wchodzi jak woda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakończyłem podróż poprzez Śródziemie, na początku wędrowałem z Bilbem i watahą po skarby, później z Frodem i drużyną na południo-wschód i z powrotem. :) Po tejże wędrówce pora wziąć się za cięższe tematy, T.Borowski + Herling Grudziński

Edytowane przez BezKonkretu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem 8 tom Kroniki Wardstone - chyba najsłabszy ze wszystkich tomów - przede mną jeszcze 3 :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Silos" Hugh Howey

fantastyka w czystej postaci

futurystyczny  swiat po konflikcie zbrojnym

pierwsze 100 stron ciężko szło ale następne 550 w tri miga

 

bardzo przyjemna lektura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John Milton - Raj utracony.

 

Planowałem to przeczytać już w liceum, czytam obecnie... 18 lat po maturze :)

post-53212-0-80821000-1397032074.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona projektu Metro 2033 Uniwersum. Tym razem szeroko rozumiany Kaliningrad.

Niezła, może się podobać, szybka. Ale jak dla mnie zagubiła częściowo klimat klasycznego Metra. Za dużo styczności z powierzchnią i sama fabuła jednak trochę antyrealistyczna (w zakresie konwencji Metra)

 

post-60300-0-61832400-1397086603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.Chmielewska "Wyścigi" - po raz kolejny, ale i tak jak zawsze mam ubaw mimo, że to kryminał miał być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z powodu pracy nie mam wiele czasu na czytanie książek, nad czym ubolewałem, dopóki nie wpadłem na pomysł, żeby "przesiąść się" na audiobooki. Dojeżdżając do pracy włączam sobie w samochodzie i udaje się te 1,5 - 2 godziny dziennie wyrwać 'na lekturę', choć to oczywiście nie to samo. Postanowiłem zacząć od czegoś lekkiego, żeby zobaczyć czy mój pomysł się przyjmie, więc wybrałem Forresta Gumpa. Jest ok.

31542501215KS.jpg

 

Może znacie jeszcze jakieś inne udanie zrealizowane audiobooki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.