Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do audiobooków - ja słucham ich dużo (tak mi się wydaje, że dużo - ok 20 rocznie). Część słuchałem będąc po lekturze papierowej ale wiele lat temu więc sobie przypominałem.

 

Foresta słuchałem oraz Foresta i spółkę również - interpretacja Krzysztofa Kołbasiuka dla mnie super (czytałem kiedyś wersję papierową).

 

Poszukaj książek czytanych przez Rocha Siemianowskiego - trylogia husycka Sapkowskiego - dla mnie bomba, Cujo S. Kinga też ma charakter.

 

Sagę o Wiedźminie - też słuchałem w formie audiobooków (nie pamiętam czy jest jeden lektor dla całej serii - R Siemianowski czy jest ich kilku).

 

S. Kinga czyta dużo Leszek Teleszyński (bardzo się przyzwyczaiłem do jego głosu w twórczości Kinga).

 

Teresa Budzisz-Krzyżanowska czytająca Dolores Claiborne S. Kinga - mnie "powaliła na kolana".

 

Twórczość Marcina Ciszewskiego też ma dobre audiobooki.

 

Słuchałem audiobooki czytane przez M. Bakę, R. Więckiewicza, M. Konrada (Zły Tyrmanda), Z. Zamachowskiego (Imperium Słońca) i innych.

 

Jak dla mnie audiobook jest dobrą alternatywą dla książki papierowej szczególnie jak dojeżdża się do pracy zbiorkomem i nie zawsze są warunki do czytania, chociaż do "dobrego" słuchania audiobooka warunki tez powinny byc ok, by móc się skupić.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie książki Sapkowskiego znam na pamięć, więc raczej o audiobooki się nie pokuszę, ale inne propozycje cenne, dzięki i na pewno wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki 

"O człowieku, który chciał być szczęśliwy" Laurent Gounelle 

Ktoś może chciałby odstąpić:) Przeszukałem cały Internet i doszedłem do wniosku, że znajdę ja jedynie w prywatnych zbiorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl Piekary o Inkwizytorze jest cały w Audiobooku i czytany jest wspaniale a ksiazka jest genialna.

Jedna z moich ulubionych cykl o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka tez audiobook tez czytany doskonale.

A z mniej popularnych bardzo plecam Stefana Darde Dom na Wyrębach, czyta Zborowski.

 

Od audiobookow jestem uzalezniony, sluchalem juz wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie tak ja.

Sprawdziłem i odkąd zacząłem słuchać 4 lata temu audiobooków, przesłuchałem już ich 145.

Ostatnio cały cykl Fundacja Asimova. Czyta amator, ale całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie książki Sapkowskiego znam na pamięć, więc raczej o audiobooki się nie pokuszę, ale inne propozycje cenne, dzięki i na pewno wypróbuję.

Ja tez słucham. Moja ulubiony Szwejk na stronie pl radia czytany przez Zamachowskiego to świetny audiobook, ale Trylogia husycka to superprodukcja i choć przeczytałem książki Sapka, to Trylogie i tak odsluchuje, bo to najlepsze słuchowisko, jakie znam. Fantastycznie zagranie i zrealizowane. To coś dużo więcej, niż audiobook. Nie odpuszczaj, bo naprawdę warto! :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykl Piekary o Inkwizytorze jest cały w Audiobooku i czytany jest wspaniale a ksiazka jest genialna.

Jedna z moich ulubionych cykl o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka tez audiobook tez czytany doskonale.

A z mniej popularnych bardzo plecam Stefana Darde Dom na Wyrębach, czyta Zborowski.

 

Od audiobookow jestem uzalezniony, sluchalem juz wszystko :)

:) tez słuchałem, masz rację - świetne interpretacje.


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego autora polecacie w oryginale (ang.), który pisze stosunkowo prostych językiem? Na co dzień rzadko (poza www) go używam a nie chcę zapomnieć do końca bo zaczynam już dukać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego autora polecacie w oryginale (ang.), który pisze stosunkowo prostych językiem? Na co dzień rzadko (poza www) go używam a nie chcę zapomnieć do końca bo zaczynam już dukać...

 

Powiem Ci czego NIE czytać - Clive Cussler. Za dużo słówek branżowych z zakresu marynistyki, technologii, techniki. Ogólnie ja czytałam po angielsku Cliva i autorki książek bardziej dla młodzieży jak R.Mead czy L.J.Smith i mi to nie sprawiało problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Wielki Gatsby - książka ok, zobaczymy jak bedzie z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale nieźle czytało mi się Forsytha.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem ,,Bastion'' Autorstwa Stephena Kinga ,teraz zabieram się za przeczytanie [po raz kolejny] wszystkich książek Joanny Chmielewskiej :3 Uwielbiam te kryminały ,uwielbiam ten specyficzny humor :D Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem ,,Bastion'' Autorstwa Stephena Kinga ,teraz zabieram się za przeczytanie [po raz kolejny] wszystkich książek Joanny Chmielewskiej :3 Uwielbiam te kryminały ,uwielbiam ten specyficzny humor :D Pozdrawiam.

 

Ona jest genialna. Zawsze się spłaczę ze śmiechu. Teraz czytam "Wyścigi" a w kolekcje mam "Mnie zabić". Ogólnie to zbieram jej książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki Gatsby - książka ok, zobaczymy jak bedzie z filmem.

 

Nie zapominajmy, że książka i adaptacja to odrębne dzieła. Zachęcam do poczytania:

 

155x220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego autora polecacie w oryginale (ang.), który pisze stosunkowo prostych językiem? Na co dzień rzadko (poza www) go używam a nie chcę zapomnieć do końca bo zaczynam już dukać...

 

Podepnę się  ;)  Może polecicie też jakieś audiobooki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Paradyzja" Janusz Zejdel, wcześniej "Limes inferior", ten sam autor. Retro fantastyka o socjologicznym zacięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, jak wiele razy przedtem i jeszcze wiele razy kiedyś, że skończyła się pewna epoka.

Zmarł Gabriel Garcia Marquez.

Kolumbijczyk, noblista, jeden z najwybitniejszych pisarzy realizmu magicznego.

 

post-60300-0-78853100-1397777001.jpg

 

Muszę przyznać, że zawsze wolałem Mario Vargasa Llosę ale trudno było nie czytać książek autorstwa Marqueza. Co dziwne, wcale nie zauroczyło mnie "Sto lat samotności" ale bardziej "Miłość w czasach zarazy" czy nawet "Dwanaście opowiadań tułaczych"

Z całą pewnością na literackiej mapie świata pozostanie po nim spora wyrwa...

chociaż już dawno nie pisał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To smutne. Może teraz ludzie docenią jego dzieła. Sama oczywiście nie czytałam wszystkich jego książek, ale kiedyś nadrobię.

 

Póki co zaczęłam wczoraj "Mnie zabić" Chmielewskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ciało obce" Ziemkiewicza


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agustin Sanchez Vidal "Klucz uniwersalny" thriller osadzony w XVI i XXI wieku.

Specjalnie nie porywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbara Demick "W oblężeniu" - reportaż na temat mieszkańców jednej z ulic Sarajewa w trakcie wojny w Bośni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Korzenie niebios" Tullio Avoledo.

Teoretycznie część projektu Uniwersum Metro 2033 czyli powrotu z przytupem gatunku science fiction ale w przeciwieństwie od innych książek z serii to nie kontynuacja ale wręcz osobny gatunek. Niezwykłe jest połączenie nurtu akcji i science fiction z nurtem teologicznym i zupełnie od niego odrębnym jeszcze nurtem metafizycznym. Książka trochę ciężka i "niekomfortowa" - przedstawia społeczeństwo postapokaliptyczne tak jak go nie lubimy oglądać. To już nie szlachetna walka o przetrwanie ale okrucieństwo, bestialstwo, egzystencjonalny bezsens czy dewiacje.

 

post-60300-0-82242600-1400788092.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedzieli wciągnęłam oczami "Mechaniczny Anioł", "Mechaniczny Książę", a teraz czytam "Mechaniczną Księżniczkę" autorstwa Cassandry Clare.  Jest to seria o Nocnych Łowcach, którzy jak to bywa walczą ze złem w postaci demonów, Mistrza itd. Aczkolwiek ta seria wciągnęła mnie bardziej niż Dary Anioła tejże autorki, która również jest o Nocnych Łowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.