Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość seth11

Jaką książkę czytasz obecnie?

Rekomendowane odpowiedzi

"Pierwsza woda po Kisielu", czyli opowieści z domu Stefana Kisielewskiego. Bardzo fajnie się ją czyta. Jednym tchem. Historie i życiowe (sytuacyjne) anegdoty z życia znanych i cenionych osób ze świata krakowsko-warszawskiego.

 

pierwsza_woda_po_kisielu_historie_rodzin
 

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "Syberyjskie wychowanie" Nikołaja Lilina (znaleziona pod choinką!) :)

Jeżeli kogoś interesuje hermetyczny świat urków, błatnych, ludzi itp. to jest to lektura wręcz obowiązkowa.

Wielkim walorem tej książki ale zarazem utrudnieniem w odbiorze jest jej "faktograficzny" i niepowieściowy charakter. Autor pisze o tym co pamięta ze swojego dzieciństwa i dojrzewania w Naddniestrzu - w przesiedlonej, sybirackiej, ogromnej społeczności przestępczej. Pisze niezwykle prosto i prozaicznie o rzeczach strasznych a tam po prostu zwykłych, zwyczajnych..

 

post-60300-0-51537000-1419641556.jpg

 

Dodatkowo - bardzo ciekawy rozdział poświęcony znaczeniowej mowie tatuaży.

Ale osobom wrażliwym nie polecam czytania rozdziału o pobycie w zakładzie dla nieletnich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem "Bezcenny" Zygmunta Miłoszewskiego - całkiem ciekawie się zaczyna, a co najważniejsze wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

Po 4 książkach Jo Nesbo czas na Nieśmiertelnych Severskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 książkach Jo Nesbo czas na Nieśmiertelnych Severskiego.

 

Ja wpadłem na dobre w Harrego Hole, właśnie czytam Pierwszy Śnieg, to już chyba siódma część...

A wcześniej seria SF o Xeelee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahnik wielkie dzięki za informację, Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk  - nareszcie !!

czekam od dawna na tą księgę, dużo po niej oczekuje ponieważ moi przodkowie (jedna z linii)  byli wyznawcami Franka

i przybyli razem z nim do Warszawy w 1760 

Mam Księgi ale na razie tyle z niej radości co z grzbietu okładki na półce (swoją drogą rewelacyjnie wydana, myślałem że już u nas nikt tak książki nie złoży), do takiej książki trzeba chwili skupienia, a o taką jakoś mi trudno w te Święta.

Ale fakt że ktoś ma wyznawców Franka pośród przodków brzmi bardzo interesująco. Jeśli możesz napisz o tym więcej, chociażby dla mnie na zachętę, przed lekturą Tokarczuk. Równiej frapujące jest "dokopanie się" do tak zamierzchłej genealogi, mój ojciec w takich poszukiwaniach utknął w II połowie XiX wieku (do czego osobiście nie przywiązuję wiele znaczenia, i tak prosty chłop z Mazowsza jestem i tak ;-) )

 

KJ

 

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę Ci napisać, Księgi rzeczywiście nie są lekturą dla każdego, książka odpowiada i historycznych wydarzeniach dziejących się w Polsce w połowie XVIIIw. ale językiem literackim a wartość genealogiczna jest trochę obarczona błędami, nie mniej to była obowiązkowa pozycja przynajmniej dla mnie. Nie mogę się wypowiedzieć w 100% jako że jestem w połowie, niestety czas świąteczny, a skupienia wymaga.  

Co do samej genealogi to teraz jest dużo łatwiej niż kilka lat temu, archiwa są systematycznie dygitalizowane i udostępniane online, oczywiście poruszanie sie po nich wymaga trochę wprawy ale jest do opanowania przez każdego w miarę potrzeb i chęci. Ja cofając się od aktu do aktu trafiłem właśnie do społeczności Frankistów osiadłych pod koniec XVIII w Warszawie, a z takich książek jak "Frank i Frankiści Polscy" Aleksandra Kraushara z 1895 oraz Neofici polscy : materyały historyczne - Jeske-Choiński Teodor

dowiedziałem sie skąd pochodzą moi przodkowe, czyli Busk, Korolówka, Sidorów, Kamieniec Podolski.

 

edita:

zapomniałem dopisać że "Jakubowe Księgi" mam dwie bo dostałem drugą w prezencie więc z chęcią bym się na coś wymienił gdyby ktoś chciał 

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytam swój prezent mikołajkowy - Michał Kędziora - Rzeczowo o modzie męskiej - fajnie napisane - polecam!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrok - Mariusza ZIELKE,w formie powieści kryminalnej opisuje w książce prawdziwe mechanizmy w giełdzie, w biznesie, w mediach i w nadzorze finansowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrok - Mariusza ZIELKE,w formie powieści kryminalnej opisuje w książce prawdziwe mechanizmy w giełdzie, w biznesie, w mediach i w nadzorze finansowym.

Ciekawe, trzeba będzie się z tą lekturą zapoznać.

 

U mnie z kolei ostatnio było coś zdecydowanie odmiennego tematycznie, mianowicie: Przed Państwem Krzysztof Materna. Zauważyłem, że biografie zaczynają mnie wciągać. Fajna odskocznia od codzienności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem "w otchłani mroku" Krajewskiego i jak zwykle jest to solidny kawał męskiego, mrocznego kryminału. Krajewskiego biorę w ciemno. Zacząłem właśnie "Gniew" Miłoszewskiego i po kilku stronach już wiem, że będzie to dobra lektura. Z ostatnio przeczytanych polecam jeszcze wszystkie kryminały Ryszarda Ćwirleja. Bardzo zabawne i sprawnie napisane książki dziejące się w realiach lat 80-tych, czyli cinkciarze, kombinatorzy i nie do końca rozgarnięci milicjanci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, trzeba będzie się z tą lekturą zapoznać.

 

U mnie z kolei ostatnio było coś zdecydowanie odmiennego tematycznie, mianowicie: Przed Państwem Krzysztof Materna. Zauważyłem, że biografie zaczynają mnie wciągać. Fajna odskocznia od codzienności.

Zielke kiedy publikował wprawki literackie na swoim ngi24 to wyglądało to bardzo obiecująco.

Niestety Wyrok jest wg mnie fatalnie napisany, ale jak chcesz sam sprawdzić to mogę Ci wysłać na zasadzie wymiany za cos innego.

Raz czytany, stan 8/10.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów fantasy na półkę warto dodać dwie książki Brandona Sandersona z cyklu Stormlight (chociaż momentami drażnila dziecinnosc bohatera) i obowiązkowo książki Roberta M. Wegnera - te wbijają w fotel.

Edytowane przez krycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsjanin - Andy Weir

 

W temacie jest "jaką książkę czytasz", więc jeszcze nie ukończyłem, ale jeśli utrzyma poziom to będzie jedna z lepszych przeczytanych w tym roku. Jakby co to zwykle nie czytam sf  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowieści ze świata Wiedźmina - zbiór opowiadań napisany przez rosyjskich i ukraińskich pisarzy zafascynowanych twórczością Sapkowskiego. Co do wspomnianego wcześniej Roberta Wegnera  zdecydowanie polecam tym którzy nie idą wraz z modą i wciąż zwracają uwagę na coraz mniej popularne: honor, obowiązek, odwagę i poświęcenie. Ups zabrzmiało nader poważnie ale co tam lektura przednia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem Danikena - "Wspomnienia z przyszłości" - daje do myślenia. Dla ludzi z otwartą głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę sagę Wiedzmina, w trakcie Hyperiona Dana Simmonsa- świetnie potrafi wciągnąć świat zbudowany przez tego autora.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem Danikena - "Wspomnienia z przyszłości" - daje do myślenia. Dla ludzi z otwartą głową.

 

Kiedyś byłem fanem Danikena i jego teoriami paleoastronautycznymi, zresztą dziś też lubię wrócić czasem do tych tematów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim ludziom z otwartą głową, którzy spotkali się z "teoriami" Danikena, proponuję książkę "Z powrotem na Ziemię. Spór o pochodzenie cywilizacji ludzkich" praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja K. Wróblewskiego wyd. Prószyński i S-ka W-wa 2000r., z serii Na ścieżkach nauki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę po wpisach wielbiciele fantastyki w natarciu:) Niedawno skończyłem 6 tom cyklu Schronienie D.Webera - chętnie wracam do tego autora. Z innej beczki szkoda, że Miłoszewski nie będzie kontynuował cyklu o prokuratorze Szackim przyjemnie mi się go czytało .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem fanem Danikena i jego teoriami paleoastronautycznymi, zresztą dziś też lubię wrócić czasem do tych tematów 

Wczoraj zacząłem z kolei " Dzień Sądu Ostatecznego". Z Danikenem miałem styczność od młodych lat, pierwszą jego książkę przeczytałem w wieku 13 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z innej beczki szkoda, że Miłoszewski nie będzie kontynuował cyklu o prokuratorze Szackim przyjemnie mi się go czytało .....

W tym roku będzie film "Ziarno Prawdy" na podstawie Miłoszewskiego właśnie o Szackim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.